Futbol Topu: En Kaliteli Futbol Topu Markaları ve Özellikleri

Futbol Topu: En Kaliteli Futbol Topu Markaları ve Özellikleri Galeri

Avrupa'dan Asya'ya Afrika'dan Amerika'ya dünyanın en yaygın sporu olan kitleleri peşinden sürükleyen futbol oyununun olmazsa olmazı futbol topları. Eğer top yoksa oyun da yok. Futbol topunun özellikleri nelerdir? Hangi markalar bu alanda kaliteli hizmet sunuyor? Kendine ait modası olan futbol topları başlı başına bir sektör oluşturmaktadır. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en popüler spor dalı futbol. Bu yüzden ürün yelpazesi çok geniş. Türkiyede spor malzemeleri alanında satış yapan birçok marka var. Hangi markalar bu alanda başı çekiyor? Araştırmalar sonucu ülkemizde bu alanda satış yapan markaların listesini sıralamak gerekirse bu markalar şöyle yazılabilir; Adidas, Nike, Puma, Mikasa, Umbro, Molten, Selex, Wilson, Sportive, Altis, Lig, Schmilton, Tajmahal, Vertex. Bu liste daha da uzatılabilir ancak önemli olan kaliteli markaların aksettirilmesidir. Futbol topunun yanında futbol için gerekli olabilecek bir çok malzeme de (tozluk, tekmelik, kaleci eldivenleri, forma vb.) bu spor marketlerinden tahsil edilebilir.

Futbol Topunun Özellikleri

- Futbol topu yuvarlak ve sert deriden veya farklı bir uygun malzemen üretilmiş olmalıdır.
- Çevresi en çok 70 santimetre (28 inç), en az 69 santimetre (27 inç) olmalıdır.
- Futbol topunun ağırlıkları ise en çok 450 gr (16 onz), en az 410 gr (14 onz) arasında olmalıdır.
- Topun iç basıncı ise deniz seviyesinde 0.6 – 1.1 (600 gr/cm² – 1100 gr/ cm² ; 8.5 lbs/sq.in. -15.6 lbs/sq.in.) arasında değişir.
- Futbol topları çeşitli renk veya desenlerde olabilir. Kişilerin zevkine ve gözüne hitap eden renklerde veya kulüplerin forma renklerinde olabilir. Her yıl TFF veya FİFA düzenlenecek olan turnuvaya özel (Spor Toto Süper Lig, Dünya Kupası 2010, Euro 2008) top üretir, bu da futbolun modası olarak kabul edilir.
- Renk tercihinde hava şartları da etkili olmaktadır. (Karlı zeminlerde turuncu tonları tercih edilmesi gibi.)

Markaların Reklam Anlayışı

Spor malzemeleri alanında kendini kanıtlamış, bütün dünya ülkelerinde kabul gören, futbol kulüplerine sponsor olarak bunların her türlü futbol topu, forma, tozluk, eldiven, tekmelik ve gerekli olan daha birçok malzemeyi tedarik eden markalar kuşkusuz ki bu işi en iyi yapanlardır. Dünyanın futbol oynanan her bir köşesinde, görsel ve yazılı medyada, futbolcu formalarının üzerinde veya stadlardaki reklam panolarında bu spor markalarının isimleri veya ablemleri sıkça gözlemlenmektedir. Önerilebilecek online alışveriş siteleri; Hızlıal, Webdenal, 7 / 24 Tıkla'dır. Halısaha, doğal çim, suni çim, sentetik çim ve toprakta hatta bir sokak arasında oynanabilecek, şıklık, sağlamlık ve rahat kavrama açısından en iyi verim alınabilecek futbol topu markaları hangileridir? Kısa bir özet halinde; eğer futbol sizin için bir tutku ise, futbol topunun peşinden koşmak stres atmanızı sağlayıp bütün dertlerinizi unutturuyor, böyle bir oyunu maksimum veririmlilik ve rahatlıkla oynamak istiyorsanız, özellikle tercih edilebilecek markaların başını şu isimler çekmektedir; Nike, Adidas, Puma, Umbro ve özellikle Türkiyede rağbet gören bir diğer markada Mikasa olarak dile getirmek mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Deriden
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları