Futbol Oyunları: En Çok Satanlar ve Online Alışverişte İndirimler

Futbol Oyunları: En Çok Satanlar ve Online Alışverişte İndirimler Galeri

Eğlenmek bir insanı her açıdan olumlu etkiler. Eğlenmeye zaman ve para harcamak ise edineceğiniz eğlencenin daha da çeşitlenmesini ve kalitelileşmesini sağlayacaktır. Bu bağlamda eğlence ürünlerinin gösterdiği büyük çeşitlilik sizlere gayet büyük bir seçenek havuzu sunmakta. Kimi insanlar eğlenebilmek adına ses sistemlerine para harcamayı seçerken kimileri de oyun alanında harcamalar yapmaktalar. Oyun oynamak ise adı üzerinde en eğlenceli aktivitelerden bir tanesi olmakla beraber özellikle video oyunları da son dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile beraber büyük kitlelerin daha da çok ilgisini çekmeye başladı. Video oyunlarını oynamak üzere ise iki tip platform bulunmakta. Bunlardan bir tanesi konsol oyunları iken diğeri de bilgisayarlardır. Konsol oyunları playstation, xbox ve wii şeklinde örnekler barındırmakla beraber oyun oynayabilmek için özel olarak üretilmişlerdir.

Futbol Oyunları Hakkında Bilgiler

Gerek konsol oyuncuları için gerekse de pc oyuncuları için en çok tercih edilen oyun türlerinden bir tanesi de futbol oyunları kategorisidir. Futbol oyunlar esasen günümüzde çok rekabetin olmadığı bir kategori alanı. Piyasadaki futbol oyunları Pes ve FİFA serilerinden ibaret. Her yıl yeni bir versiyonu çıkarılan bu futbol oyunlarının ne kadar çok tercih edildiğine bakacak olursak gerçekten de önümüzde büyük bir futbol oyunları oyuncu kitlesi görebiliriz. Açıkçası ülkemizde en çok tercih edilen bu kategorideki oyun için Pes serisini söyleyebiliriz diyebiliriz. FİFA serisine baktığımızda ülkemizde yine çokça tercih edildiğini fakat bu oyunun versiyonlarının fanlarının azınlıkta kaldığını gözlemleyebiliyoruz. Avrupa ise bizlerden daha farklı olarak FİFA serisine ilgi göstermekte. Aynı şekilde Amerika'lı oyuncular yine FİFA serisini daha çok tercih ederken uzak doğuya baktığımızda Konami firmasının ürettiği Pes yani Winning Eleven serisinin tercihinin daha yüksek olduğunu görüyoruz. Futbol oyunları esas olarak oyun konsolları için tasarlanmış ve oyun kolları ile oynaması daha çok zevk veren oyun tipi olmasına rağmen pc kullanıcıları da klavyeleri ile bu oyunları rahatlıkla oynamaktadırlar. Bunun yanında eğer bir pc kullanıcısı iseniz ve futbol oyunları sizin için ilgi çekici ise özel olarak üretilmiş ve geniş fiyat aralıklarında satışa sunulan oyun kollarından satın alarak deneyiminizi daha da güzelleştirebilirsiniz. Ülkemize oyun getiren firmalara bakarsak karşımıza Aral Game'in tekelini görüyoruz. Bu durum da açıkçası tekelin problemlerinden olan fiyatlamanın yüksek düzeylerde olması durumu karşımıza çıkıyor.

Futbol Oyunları Online Alışverişte

Futbol oyunlarını satın almak için özellikle Teknosa, Darty, 7 / 24 tıkla, Webdenal gibi elektronik tedarikçileri ve satıcıları tercih edilebilir. Bunun yanında ülkemiz fiyatlarından memnun değilseniz yurt dışından satın alabileceğiniz oyunları düşük kargo fiyatları ile de satın alabilme şansınız var. Gerek Pes olsun Gerekse de FİFA olsun tüm futbol oyunları ülkemizde rahatlıkla bulunabilmekte. Bu ürünlerin özellikle ilk çıktıkları ekim aylarında bazı elektronik marketler yarışmalar düzenleyerek kazananlara bu oyunları ödül olarak vermekteler. Bunun yanında genellikle ilk çıktıklarında biraz pahalı olabilen bu oyunları satın almak için 2 - 3 ay kadar bir süre bekleyebilirseniz, fiyatların düştüğünü ve daha ucuza alabileceğinizi göreceksiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları