Fuat Paşa Yalısı: İndirimli Online Yer Rezerzasyon Fırsatları

Yalının dışarıdan görünümü Galeri

Fuat Paşa Yalısı 18.yüzyılda inşa edilmiştir. 1930 yıllarda restorasyon edilip otel haline dönüştürülmüştür. Osmanlı mimari tarzıyla boğazın en güzel yalılarındandır. Yalı birçok kez el değiştirmiştir. Uzun dönemler yalı ev olarak kullanılmıştır. Osmanlı sadrazamlarından Keçecizade Fuat Paşa’nın burayı ev olarak kullandığı bilinmektedir. Fuat Paşa Abdülaziz döneminde sadrazamlık ve dışişleri bakanlığı yapmıştır. Tanzimat döneminin önemli isimlerindendir. Tıbbiyeyi okumuş paşa 1815 senesinde İstanbul’da doğmuş 1869 yılında kalp hastalığı nedeniyle Fransa’nın Nice kentinde vefat etmiştir. Nüktedar ve zarif biri olarak anılmaktadır. Yalı İstanbul’da Sarıyer ilçesi Büyükdere mahallesi Çayırbaşı caddesi no:148 adresinde otel olarak hizmet vermektedir. Yalı ayrıca bir de yangın tehlikesi atlatmıştır.

Fuat Paşa Yalısı ve Özellikleri

Fuat Paşa Yalısı 1991 yılından beri konaklama, restaurant – bar ve davet organizasyon hizmetleri sunmaktadır. 56 oda 115 yatak kapasitelidir. Odalar vip odaları, atrium odalar, boğaz manzaralı balkon ve balkonsuz odalar ve eski Büyükdere manzaralı olarak olarak ayrılmış durumdadır. Vip odaları Osmanlı mimarisini günümüz konforuyla birleştirip boğaz manzarasıyla sunmaktadır. Bu odalardan 5 tanesi sultan rooms, 1 tanesi şehzade rooms toplamda 6 suit odadan oluşmaktadır. Odalarda merkezi ısıtma ve klima sistemi, minibar, tv, kablonet, kablosuz internet erişimi, saç kurutma makinası, direkt telefon ve küvet bulunmaktadır. Eğitim seminerlerinin ve toplantıların yapılması için üç büyük salonu vardır. Bunlar; Paşa salonu, Bosphorus 1 ve Bosphorus 2 salonlarıdır. Salonlar sunumların yapılması için gerekli tepegöz, projektör, wireless internet bağlantısı, perde, tv, cd çalar, kablosuz ses düzeni ve dvd gibi ekipman ve en son teknolojiyle donatılmış durumdadır. Salonların kapasitesi 40 – 50 – 60 kişiliktir. Otelin eski bir İstanbul sokağını anımsatan bir de havuzlu cafesi bulunmakta. Cafe pastanesinde kek, kurabiye, pizza gibi lezzetli ürünler çıkarılmaktadır. Burası eskiden yalının iç bahçesi olarak kullanılmaktaymış. Dostlarınızla sohbetler yapıp keyifli dakikalar geçirebileceğiniz ve zengin içki çeşidinin bulunduğu bir de barı vardır. Otel Türk Mutfağının leziz yemekleri yanında İtalyan ve Fransız gibi dünya mutfağı lezzetlerini de sunmaktadır. Sabah ve akşam yemeklerinde isteğe bağlı olarak set menü, açık büfe veya A’lacarte seçeneklerinden biri seçilebilmektedir. Otel düğün, kına gecesi, ramazan iftar yemekleri, özel kutlama yemekleri, yılbaşı kutlamaları, bayi toplantıları vs. organizasyon işleri yapan tecrübeli ve profesyonel bir ekip ile hizmet vermektedir. Ayrıca istenirse havai fişek gösterileri, video- foto çekimleri, araba kiralama ve özel tekne turları organizasyonlarını da yapmaktadır. Bu organizasyonlar için birçok menü seçeneği de bulunmaktadır. Ayrıca dışarıdan gelen misafirleri için havaalanı otel transfer hizmetleri de vermektedir. Otelde bir açık havuz da vardır. Haftanın her günü açık büfe kahvaltı keyfide bulunmaktadır. Otoparkı mevcut ve kredi kartı ile ödeme yapılabilmektedir.

Yalının Online Yer Rezervasyon İmkanları

Fuat Paşa Yalısı daha önceki zamanlarda özel günler için şehir fırsatları köşelerinde fırsat imkanları sunmuştur. Sevgililer günü, ramazan iftar yemekleri ve brunch fırsatlarını indirimli fiyatlarla vermiştir. Bu imkanların bazılarında konaklama imkanı da tanımıştır. Yalının internet sitesinden online rezervasyon yapılmaktadır. Bunun yanında birçok tur şirketlerinin sunduğu cazip fiyat ve ödeme seçenekleriyle online rezervasyon yapılmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları