Flash Disk: Taşınabilir Belleklerde İndirimli Online Alışveriş Fiyatı

Flahs Disk Galeri

Günümüzde en çok kullanılan ve bilgisayardan bağımsız depolama aygıtlarına Flash Disk denir. Flash Disk’in çeşitleri oldukça fazladır. Mobil cihazlarda, bilgisayarlarda ve daha birçok alanda kullanılan bu küçük ama kullanışlı depolama aletleri sayesinde hayatınız çok kolaylaşacaktır. 2 Gb alana sahip bir Flash Disk birçok müzik, video, resim, küçük boyutlu oyunlar gibi birçok dosyanızın depolanmasına yardımcı oluyor. En küçük olan 128 Mb olan bu küçük yardımcıların en büyük kapasiteye sahip olanı ise şuan için 64 Gb alana sahiptir ve yalnızca 5 cm uzunluğunda ve 2 cm genişliğindedir. Bilgisayarınızda ki yerel diskinizin yanınızda olduğunu düşünebilirsiniz. Her ortamda kullanılabilir, ufacık bir cihaz sayesinde istediğiniz herşeyi yanınızda götürebilir. Uyumlu olan cihazlara takıp veri alışverişi sağlayabilirsiniz.

Hayatınızdaki Küçük Yardımcılar

Bu küçük yardımcıların günümüzde beş çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan ilki olan Flash Disk kullanım alanı en geniş depolama aygıtı olan, anahtarlık, hamburger, gitar, kelebek ya da bazen küçük bir uğur böceği şeklinde olan bu cihazlar hayatımızın her anında yanımızda olan, bilgisayarımızda ki fotoğraf, oyun ya da müziklerimizi yanımızda taşımamıza yarayan küçük ama bir o kadar da kullanışlı cihazlardır. Bunlardan ikincisi ise Multimedia Card en küçük depolama alanına sahip olan bu belleğin 128 MB depolama alanı mevcuttur. Genelde pda, telefonlarda, dijital fotoğraf makinesi ve mp3 cihazlarında kullanılmaktadır. Genelde resim depolamak için kullanın bu belleğin boyutu posta pulu büyüklüğündedir. Depolama cihazlarından üçüncü olanı ise Multimedia Card’a alternatif olarak Toshiba, Sandisk ve Panasonic tarafından tasarlanıp geliştirildi. Secure Digital Card, aynı özellikleri barındırıyor fakat daha ince bir yapıya sahip ve ek özelliklerle güçlendirilmiş bir bellek türüdür. Özellikleri ise hızlı dosya yazması ve okumasıdır. Genelde telefon, fotoğraf makineleri ve mp3 playerlar da kullanılan bu cihazların boyutları çok küçük bir yapıya sahiptir. İki cihazda aynı çalışma şekline sahiptir fakat bir fotoğraf makinesi eğer Multimedia Card destekliyorsa o cihaza Secure Digital Card takarsanız aygıt çalışmaz. Bu yüzden cihazınızı iyi tanımanız ve kullanım kitapçığını iyi okuyarak doğru depolama aygıtı ile kullanmalısınız. Bu sayede cihazınızın hızında bir düşüş yaşanmamış olur ve daha rahat bir kullanım sağlamış olursunuz. Bir diğer depolama aygıtı CompactFlash, günümüde beklide en çok tercih edilen ve genellikle dijital fotoğraf makinelerinde ve telefonlarda kullanımının yaygın olduğu görülüyor. Bunun nedeni, takıldığı cihazın hızını düşürmemesi, cihaza göre ayarlamaların yapılabilir olması ve yüksek kapasiteli Compact Flash kartların bulunabilmesinidir. En yüksek kapasiteli kart şuan da 64 GB hafıza ile telefonlarda kullanılan kartlardır ve son bellek çeşidi ise Memory Stick kartlardır. Bu belleğin çıkış sebebi ise Sony firmasının kendi ürünlerinde kendi depolama aygıtını kullanmak istemesidir. Kullanım alanı çok yaygın bir depolama aygıtıdır. Telefonlar, televizyonlar, mp3 playerlar, fotoğraf makineleri ve daha birçok alanda kullanılmıştır.

Online Olarak Nerelerde Bulunur?

Bu küçük depolama aygıtların birisine sahip değilseniz, size önereceğimiz online alışveriş adreslerinden birbirinden şık ve kullanışlık Flash Disk’lerden birisine en uygun fiyatlara sahip olabilirsiniz. Online olarak hizlial.com, darty.com.tr ya da yenicarsim.com adreslerinde bu ürünlere en uygun fiyat ve taksit seçenekleri ile ulaşabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Panasonic
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları