Fethiye Ölüdeniz: Otel ve Panisyonlarda Erken Rezervasyon Fırsatı

Fethiye Ölüdeniz Galeri

Fethiye’nin yaklaşık on dört kilometre uzaklığında olan Ölüdeniz, sizleri yeşilliği ve denizinin maviliğiyle karşılamaktadır. Ölüdeniz’in güzelliğini görmek için Belçekız koyunun kumsalını yürümek gerekmektedir. Denizinde beyaz kumun bulunması ve yosunun olmaması tatil severler için önemli bir durumdur. Uzun kumsalı, yeşilliklerle dolu ormanı ve denizin rengiyle adeta bir renk cümbüşü yaşanmaktadır. Dünyanın en güzel kumsalı unvanını 2006 yılında almıştır. Muğla’nın Fethiye ilçesine bağlı olan Ölüdeniz ’in tarihi eskiye dayanmaktadır. Fethiye Ölüdeniz'i, Likyalılar güneş ve ışık diyarı olarak nitelendirmiş, ortaçağda ise uzak diyar olarak adlandırılmıştır.

Fethiye Otellerinde Yapılan Aktiviteler ve Ulaşım

Fethiye Otellerinde Yapılan Aktiviteler ve Ulaşım

Muğla’nın bir ilçesi olan Fethiye’ye yerli ve yabancı turist akımı oldukça çoktur. Özellikle yaz aylarında tatil sezonunun açılmasıyla çoğalan nüfusta, yabancı turistler başı çekmektedir. Fethiye Ölüdeniz'de bulunan oteller tatile çıkanlara oldukça avantajlar sunmaktadır. İnternet aracılığıyla veya tur acentalarıyla, müşterilerine oldukça indirim uygulamaktadır. Beldenin tatil cenneti olarak nitelendirilmesiyle birçok otel ve pansiyon bulmak mümkündür. Arkadaş gruplarıyla yapılan kamp alanları da mevcuttur. Genellikle safari, dağcılık, yürüyüş ve rafting aktiviteleri uygulanmaktadır. Babadağ’ da yaklaşık 2000 metre yükseklikten yapılan Yamaç Paraşütü çılgınlık yapmak isteyen yerli ve yabancı turistler için ilgi çekici olacaktır. Belçekız koyunda bulunan dalış merkezleri ile deniz yaşamını günübirlik ve haftalık turlarla öğrenebilirsiniz. Bu turların sonunda dalış sertifikasına sahibi olunabilmektedir. Beldede bulunan oteller her kesimden kişilerin kalabileceği türdendir. 5 yıldızlı oteller, pansiyonlar, yarım pansiyonlar ve apart oteller arasından kendi bütçenize göre seçim yapabilirsiniz. Otellerin konumları değişmektedir. Yapacağınız aktiviteye göre seçim yapmanız gerekmektedir. Denizin tadını çıkarmak isteyenler için deniz mesafesi, yürüyüş ve doğa aktiviteleri yapan kişiler için ormana yakın olması gerekmektedir. Birçok tesiste basketbol, masa tenisi, voleybol, fitness, sauna, jakuzi ve sörf gibi olanaklar bulunmaktadır. Müşterilerine verilen hizmette sınır tanımayan otel sahipleri, ücretsiz olarak animasyon gösterileri de yapmaktadır. Beldeye ulaşım sağlamak isteyenler için çeşitli yollar mevcuttur. Kara, deniz ve havayolu ile ulaşım sağlanılan beldeye, bazı illerden otobüs seferleri de düzenlenmektedir. Fethiye Ölüdeniz arası yaklaşık 12 km'dir . Düzenli seferler yapılmaktadır.

Fethiye Ölüdeniz Tatil Fırsatları ve Erken Rezervasyon

Her sezon büyük bir kitlenin tatil yaptığı Fethiye Ölüdeniz ’de konaklamak çoğu kişinin istekleri arasındadır. Sezon içinde değişen fiyatların sıklıkla yükselmesi, tatile çıkmak isteyenleri daha uygun imkanlar bulmaya yöneltmiştir.Tatil imkanlarına internetten erişmek de mümkündür. Otel ve pansiyonlarda yapılan erken rezervasyonlar, ücretlerde indirim sağlamaktadır. Kredi kartlarına yapılan taksitler ve indirimli fiyatlarla, tatilinizi daha hesaplı hale getirebilirsiniz.Online alışverişten yararlanmak için şehir fırsatları siteleri ziyaret edilmelidir. Yakala.co ve Grupanya gibi sitelere bakabilirsiniz. Konaklama fiyatlarının neredeyse yarı fiyata geldiği bu sitelerin fırsatlarından yararlanarak, tatil bütçenizi azaltmış olursunuz. Ayrıca diğer online siteler olan, Gezisitesi.com, Bavul.com, Tatil.com sitelerinin de taksitlendirme seçeneklerini ve online indirim fırsatlarını kullanarak rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tatil.com
  • Bavul.com
  • Yakala.co
  • Gezisitesi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları