Fatura Ödeme Sistemi: Bütün Faturalarını Bankan Aracılığıyla Öde

fatura Galeri

Teknoloji çok ilerledi ve onun sayesinde aldığımız hizmetler de çok değişti. Çok eskiden elektriği olmayan ve suyu ortak çeşmelerden kullanan kişiler faturanın ne anlama geldiğini bilmiyor olabilirler. Ancak bugün aldığımız her hizmete karşılık ödememiz gereken belirli bir bedel var. Üstelik bu hizmetler artık elektrik ve su ile sınırlı değil. Hemen hemen herkesin evinde telefon var ve telefon hattı üzerinden aldığı internet bağlantısı da bulunuyor. Televizyon seyretmenin de bir bedeli var. Çünkü artık televizyon bizi değil biz onu esir alıyor ve dilediğimiz programları bu hizmetler karşılığında dilediğimiz zamanda seyretme şansı bulabiliyoruz. Cep telefonları ise artık bir uzvumuz gibi hayatımızın en önemli parçası haline geldiler. Dolayısı ile onları kullanmanın da bir bedeli var. Isınmak için soba kullananların sayısı da iyice azaldı. Doğalgazın temiz ısısından yararlanmak için de belirli bir miktar parayı gözden çıkarmak gerekiyor. Her ay ödenecek o kadar çok evrak varken birini unutabilmek oldukça mümkün. Bu riske girmemek için ise çok kullanışlı bir sistem var. Bankaların müşterilerine sunduğu fatura ödeme sistemi sayesinde borcun gecikme derdi ortadan kalktığı gibi hesabınızda paranız olmasa bile banka sizin yerinize ödemenizi gerçekleştirebiliyor.

Fatura Ödeme Sistemi Sayesinde Ödemelerinizi Unutma Derdine Son

Fatura Ödeme Sistemi Sayesinde Ödemelerinizi Unutma Derdine Son

Fatura ödeme sisteminin devreye girmesi için bankada hesabınız olması ve otomatik ödeme talimatı vermeniz gerekiyor. Hesap açtırmak için en yakın şubeye uğramak yeterli. Daha sonra evrak bilgileriniz ile birlikte otomatik ödeme talimatını verebiliyorsunuz. Hesabınızda bulundurduğunuz para yeterli ise borcunuzun tarihi geldiğinde bu paradan tahsil ediliyor. Ancak bakiye yetersiz kaldığı durumlarda avans hesap limitiniz kullanılıyor. Avans hesap bankanızın size verdiği bir tür kredi sayılıyor. Hesabınıza bir sonraki para yatırmanızda avans hesabınızdan kullanılan miktar otomatik olarak çekiliyor. Faiz ise sadece kullandığınız gün üzerinden işliyor. Borcunuzu hesabınız dışında kredi kartınızdan da çektirme imkanınız var. Bonus özellikli kartlar üzerinden verdiğiniz talimatlar ile ödedikçe bonus paralar da kazanabiliyorsunuz. Bir bankaya otomatik talimat ile kaydettirdiğiniz faturanızı artık düşünmek zorunda kalmayacaksınız. İptal başvurusu yapılmadığı sürece talimatınızı yinelemek zorunda değilsiniz. Ayrıca bazı bankalar bu talimatı veren müşterilerini hesap işletim ücreti gibi ek masraflardan muaf tutabiliyorlar. Üstelik talimatlarınız sadece faturalarınız için geçerli değil. Kredi kartı borcunuzu da bu sisteme dahil edebilirsiniz. Borcun gecikmesi ya da hiç yapılmaması gibi bir sorun yaşamayacağınız için borç belgelerini kontrol etmek sizin inisiyatifinizde olsa da işlemin yapıldığı hesabınızı kontrol etmeyi unutmayın. Müşterilere büyük kolaylık sağlayan bu sistem bankalar için de işlem hacmi demek. Bu yüzden her banka müşterilerinin otomatik talimat vermesi için cazip fırsatlar sunabiliyor.

Tüm Faturalarınızı Bankanız Aracılığı İle Ödeyebilirsiniz

Her ay posta kutumuz birçok fatura ile doluyor. Aldığımız hizmetler kadar evrakların miktarı da çoğalıyor. Zaman aralığı çok az ve ödenmesi gereken evrak fazla olunca otomatik ödeme talimatının büyük kolaylık olduğu bir gerçek. Bütün faturalarınızı sisteme kaydettirerek siz de bu hizmetten yararlanabilirsiniz. garanti.com.tr ve denizbank.com gibi bankaların sitelerinde otomatik ödeme talimatı veren müşterilerine sundukları hizmetler hakkında çok daha detaylı bilgileri bulabilirsiniz. Ayrıca unutulmaması gereken bir diğer nokta ise faturalarınızın basılı halde gelmesini engelleyebileceğinizdir. E-posta adresinize ya da telefonunuza sms şeklinde talep edebileceğiniz borç bilgileri sayesinde kağıt israfının da önüne geçmiş olacaksınız.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları