Ev Oyunları: Online Ev Dekorasyonu ve Ev Kurma Oyunları Oyna

Ev Oyunları: Online Ev Dekorasyonu ve Ev Kurma Oyunları Oyna Galeri

Özellikle havaların çok soğuk olduğu kış mevsiminde, iş dışında zamanımızın büyük çoğunluğu evde geçer. Bu aylarda genellikle sadece iş ve alışveriş için dışarı çıkarız. Yetişkinler için ne kadar zor olsa da, asıl çocuklarımız buna tahammül edemezler. Çocuklarınız üstelik hiperaktif ise bu aylarda kontrolleri daha da zorlaşmaktadır. Sadece kış ayları için geçerli olmamakla birlikte, tatil zamanları da evde olan çocuklarınız ile mutlaka oyun oynamak için zaman ayırın. Çünkü bu yapılan aktiviteler çocukların gelişimine oldukça yararlıdır. Çocuklarıyla eğlenceli vakit geçiren ebeveynler de bu uygulamalardan olumlu sonuçlar çıkarmaktadır.

Ev Oyunları Anne Ve Babaya Olan Faydası Nedir?

Hepimiz için çocuklarımızın değerleri paha biçilemezdir. Onlardaki her türlü olumlu ve olumsuz gelişmeler bizi doğrudan ilgilendirir. Çocuklarınızla oynayacağınız ev oyunları ile onlardaki değişim ve gelişmeleri dikkatle gözlemleyebilirsiniz. Bu uygulamalar ile çocuklarınızda sınır ve kuralların ne oldukları hakkında bilgilendirme yapmış olursunuz. En önemlisi ise çocuklarımız ile doğrudan iletişim halinde olur, onları anlar ve arada olan bağlantıyı kuvvetlendiririz.

Ev Oyunlarının Çocuklara Kazandırdıkları

Çocuklar sürekli ebeveynleri tarafından ilgi görmek ve önemsendiğini hissetmek ister. Ailecek uygulanacak zevkli aktiviteler onlara önemli olduklarını hissettirmektedir. Ayrıca evde boş şekilde geçirilecek zaman yerine, çocuklarımız ile yapacağımız bu aktiviteler sayesinde kendilerini çok daha iyi ifade edebilecek ortama kavuşmaktadırlar. Teknolojinin olumsuz yönlerinden olan aşırı bilgisayar kullanımı ve gereksiz televizyon izlenmesi ile çocuklarımıza olumlu hiçbir katkısı bulunmamaktadır. Fakat aile bireyleri ile yapılacak olan bu uygulama, çocukların problemleri çözme ve sosyalleşmelerinde çok daha aktif olmalarını sağlamaktadır.

Çocuklarımızla Oynayabileceğimiz Ev Oyunları

Aşçılık Uygulaması: Genelde çalışan anne ve babalar için çocukları ile yemek pişirmeye çalışmak oldukça eğlenceli bir aktivitedir. Yemek hazırlama aşamasında kullanılacak malzemelerin oluşturulması ile küçük görevlerin verilmesi şeklinde olan bir paylaşımdır. Bu uygulama ile çocuklarda plan yapabilme ve sorumluluk duygularının gelişmesi tetiklenir. Belli yaşa gelmiş çocuklara ise sebzeleri hazırlama ve doğrama görevleri de verilebilir.
Kutu Uygulaması: Her dönemdeki çocuklar ile oynanacak ve keyifli zaman geçirmeyi sağlayacak aktivitelerden biridir. Bu uygulama ile çocuklarda rekabet duygusunun oluşumu ve çocukların bu duyguyla nasıl başa çıkabileceklerini öğretir. Ayrıca çocuktaki dikkat becerisini olumlu şekilde attırarak, kurallara uyma konusunda daha başarılı olmasını sağlar.
Hikaye Anlatma: Eski zamanlardan beri büyüklerimiz uyku zamanlarında uyuyabilmemiz için anlattıkları hikayelerden oluşur. Fakat çocuğun gelişimi açısından belli aralıklarla çocuklara hikaye okunması gerekmektedir. Bu hikayeler çocukların zihinsel gelişimi ile hayal dünyalarının gelişmesi açısından büyük önem arz etmektedir. Bu hikayelerin anlatımında ara ara çocukların kişisel düşüncelerinin de sorulması, gelişmelerine büyük yarar sağlamaktadır. Böylelikle zihinsel pratiğin yanında dil gelişimine de katkı sağlanmış olunur.
Gazete Oluşturma: Bu uygulama daha çok okula henüz başlamamış çocuklarla uygulanır. Günlük gazatenin ilgi çeken fotoğrafları çocuk tarafından kesilerek bir kağıda yapıştırılarak uygulanır. Böylece çocuktaki ince motor kabiliyetleri gelişmiş ve kuvvetlenmiş olur.
Bloklara Uygulama: Okul öncesi gruba uygun bir uygulamadır. Çocukların nesneleri tanımasına ve dikkat kabiliyetinin artmasına neden olur.

Online Satın Alma

Çocuklarımızın gelişimi açısından muazzam öneme sahip olan ev oyunları mutlaka çocuklarımıza zaman ayırarak uygulanması gerekmektedir. Bu aktiviteler ile aile bağları kuvvetlenerek, çocukların gelişimine olumlu katkıları bulunmaktadır. Tasarım uygulamaları ve evde oynanacak oyunların bir çok farklı çeşidini online şekilde Oyuntimi.com adresinden temin edebilirsiniz. Üstelik seçeceğiniz uygulamaların kataloglarını çocuklarınızın beğenisine sunarak satın alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları