Ev Dekoru: Dekorasyon ve Ev Tekstil Ürünleri Uygun Fiyat Fırsatıyla

Ev Dekorasyon Galeri

Yaşanan mekânların kullanım amacına uygun olması gözetilerek estetik bir görünüş kazandırarak sanatsal bir biçimde düzenlemesidir. Dekorasyon yapmada ana amaç olandan daha farklı, kullanılış açısından daha fazla işlevi olacak şekilde yapılacak olan düzenlemelerdir. Dekorasyon yapma amaçlarında fazla bir mantıksal değişme olmasa da dekorasyon yapma yöntemleri geçmişten günümüze çok fazla değişme göstermiştir. Günümüzde ev dekoru dekorasyon yapılan alanlar içinde en fazla ağırlık verilen konu olmaktadır. Bu konuya verilen önem o kadar fazladır ki sade evlerin dekorasyon işlerini yapan özel firmalar bulunmaktadır. Sözü geçen bu dekorasyon firmaları istenilen dekoratif amaçlara yönelik olarak uygun seçenekleri sunarlar ve sonuçta önerilen dekorasyon fikirleri arasında yapılan seçimlere uygun dekorasyon yöntemini uygularlar. Yaşama alanları konaklardan dairelere kadar alan olan küçülen evlerde tek vazgeçilmeyen öğe dekorasyon olmuştur. Çünkü dekorasyon bir ortamın sadece estetik açıdan göze hoş gelmesi adına yapılan bir işlem değildir. Dekore edilen bir ortamda elbette ilk amaçlananlardan biri ortamın estetik açıdan göze hoş görünmesini sağlamaktır ancak aynı zamanda o ortamın yaşanabilirliğini arttırmak adına gerekli bazı iyileştirmelerin yapılması da amaçlanan temel unsurlardan biridir.

Ev Dekoru Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Ev dekoru alanında dikkat çekici bazı yöntemler kullanılmaktadır. Mesela evlerin dekorasyon işlemleri sırasında belli bir felsefenin gerektirdiği kurallarını uygulanmaya çalışılması gibi. Bu felsefelerden son zamanlarda adı en çok geçen “Feng Shui “ felsefesidir. Ya da dekorasyon olayına daha bilimsel bir açıdan yaklaşıp yaptıkları olumlu enerji üretme durumlarına göre renkler arası uyumun sağlanmaya çalışılması gibi. Renkler ve enerjilerini dikkate alarak dekorasyon işlemi yapabilme felsefesi her rengin kendine özel bir enerji yayma karakterlerini dikkate alarak düzenleme yapmaya çalışır. Bu felsefede ise doğada var olan iki temel güç olan su ve rüzgâra göre etkili bir düzenleme şekli oluşturmaya çalışır. Tabi uygulanmaya çalışılan başka dekorasyon felsefelerinin var olması temel amaç olan mekândaki uyumun sağlanması ve mekânın kullanılabilmesine yönelik işlevselliği arttırmaktır. Yaşam alanlarının dekore edilmeleri işlemleri arasında mekânın kullanılabilirliğini arttırmanın ana amaçlardan biri olduğu belirtilmişti. Ev dekoru bu amaca yönelik olarak uygulanabilen bazı yöntemler bulunmaktadır. Mesela normalden küçük boyutlarda olan evlerdeki banyo, mutfak gibi bölümlerin daha işlevsel hale getirilmelerini amaçlayan dekorasyon yöntemleri gibidir. Bu yöntemler arasında en çok kullanılanlardan biri de ortamda bulunacak olan eşyaların tek işlev yerine daha tarzla işleve sahip olanlar seçilmesidir. Bir kanepenin hem oturma amaçlı hem de yatak olarak kullanılabilmesi gibidir.

Dekorasyon Ürünleri Online Uygun Fiyatlarla

Dekorasyon ve ev tekstili ürünlerini online alışveriş mağazalarından indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz. Evmanya ve Evim.net gibi online alışveriş sitelerinden cazip fiyatlarla mobilya ve tekstil malzemeleri satın alabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme yapabilir kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca taksit ve taksit erteleme fırsatları da sunulmaktadır. Online alışverişin sağladığı kolaylıklardan yararlanabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evmanya
  • Evim.net
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları