Euro Truck Simulator: Online Oyunlarla Keyifli Hobiler, Güzel Vakitler

simulatör Galeri

Bilgisayarınızda minimum 1024 Mb boş alanınız, windows xp, 98 ya da Vista işletim sisteminiz, 3d ekran kartınız ve P4 2400 MHz işlemciniz var ise siz de Euro Truck Simulator oyununun çarpıcı ve gerçekçi dünyasına adım atabilirsiniz. Günümüz Avrupa'sını temel alan bu oyun serisi SCS Software şirketi tarafından geliştirilmiş olup ülkemizdeki oyunseverler tarafından da yakından takip edilmektedir. Gerçeğe oldukça yakın görüntüler ile tır ve kamyon sürme dinamiklerini deneyimleyebileceğiniz oyunun ikincisi de ilkinin gölgesinde kalmayarak bir sonraki seviyeye çıkabilme başarısı göstermiştir.

Euro Truck Simulator Oyunu İle Yolların Hakimi Sizsiniz

Euro Truck Simulator Oyunu İle Yolların Hakimi Sizsiniz

Oyunun genel işleyişine gelince. Euro Truck Simulator oyununa başlarken oyuncuların yüz bin euro bütçeleri vardır ve bu bütçe ile bir önce bir tır almak zorundadırlar. Tırı satın aldıktan sonra sanal firmaların yüklerini taşımak için yola çıkılır. Önce Almanya yollarında taşımacılık yapan oyuncu, kazancı arttıkça diğer Avrupa ülkelerine açılır. Kazancı ve tecrübesi daha da arttıkça ülke değiştirme şansından başka yüklerinde de değişiklik meydana gelir. Örneğin oyun ilerledikçe oyuncu kimyasal ve yanıcı maddeleri taşıma linanslarına hak kazanır. Oyun boyunca oyuncunun kullandığı hayali tır, Almanya, Avusturya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Portekiz, İsviçre, Fransa, Belçika, Polonya, İspanya ve Hollanda yollarını kat etmeye başlar. İlk serinin 1.2 ve 1.3 gibi farklı versiyonlarında ise bu ülkeler arasına İngiltere de katılır. Tıpkı gerçekte olduğu gibi İngiltere'ye gelindiğinde trafik soldan akmaya başlar. Farklı ülkelerin farklı bölgelerine kargo taşımacılığı yapan oyuncular büyük araç sürmenin keyfi ve zorluğunu aynı anda yaşayacaklardır. Üstün kaliteli grafikler sayesinde bu oyun eğlence aracı olmaktan çıkarak gerçeklik algınızı oldukça değiştirecektir. Sadece basit bir sürüş oyunu denemeyecek kadar kapsamlı olan Euro Truck oyununda size teslim edilen emanetleri en güvenli ve hızlı bir şekilde yerine nasıl ulaştırabileceğinizin hesaplarını yapmak zorunda kalacaksınız. Oyunda kullanılan tırlar Avrupa'da kullanılan gerçek tırları temel alarak oluşturulmuşlardır. Bunlar arasında Renault Magnum, Mercedes Actros, Volvo FH ve Scania R500 bulunmaktadır. Yakında piyasaya sürülen Euro Truck Simulator 2 ise ilkine nazaran çok daha gelişmiş ve çok daha iddialı bir oyundur. Şehirlerin ve görsel zenginliğin arttığı bu seride sıkıcı kelimesinin bir karşılığı olmayacaktır. Birinci seride on beş şehir yer alırken ikinci seride bu sayı elliye kadar çıkmış ve yollar çok daha gerçekçi hale getirilmiştir.

Keyifli Zaman Geçirmek İçin Gerçeğe Yakın Online Oyunlar

Bilgisayarların ve dolayısı ile internetin işlerimizi oldukça kolaylaştırdığı bir gerçek. Tüm dünya ile bağlantıda olmak bilgiyi damla damla alabilen bir önceki nesiller için inanılmaz bir ilerleme. Üstelik internet, sadece ciddi işler için değil güzel vakitler geçirmek için de birçok uygulama vaat ediyor. Online oynanabilen oyunlar keyifli hobilerin başında geliyor. Gerçeği aratmayacak tasarımları ile sadece minikleri değil yetişkinleri de cezbeden bu oyunları herzamanoyun.com adresinde bulabilir ve gezginler.net adresinden ise bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları