Eşarp Yapma Modelleri: Son Moda Eşarp Modelleri ve Bağlama Teknikleri

Eşarp Yapma Modelleri: Son Moda Eşarp Modelleri ve Bağlama Teknikleri Galeri

Eşarplar belki de insanoğlunun var oluşundan beri aksesuvar olarak kullandığı şık kumaş parçaları. Renk renk, desen desen, farklı ölçü ve kullanım amaçlarıyla göz dolduran eşarplar son zamanlarda oldukça moda. İster saçınıza bağlayın, ister omzunuza atın, ister boynunuza dolayın eşarp yapma modelleri çeşit çeşit. Bu moda insanoğlu var oluğu sürece kullanılmaya devam edecek gibi görünüyor. Kışın soğuktan boynumuzu ve sırtımızı koruyabilir. Yazın güneşin zararlı ışınlarını omzumuza attığımız şık bir eşarpla engelleyebiliriz. Gece kıyafetlerimizi bütünler, spor kıyafetlerimiz içinse vazgeçilmez bir aksesuvardır. Artık erkeklerin de kullandığı bu aksesuvarlar şıklığımızın en belirgin öğesi olmaya devam ediyor.

Eşarp Bağlama Teknikleri

Eşarp Bağlama Teknikleri

Dikdörtgen bir ürün pek çok farklı şekilde bağlanabilir. Boynunuza asimetrik şekilde yerleştirdiğiniz eşarbınızı bir kez dolayarak ön kısmını bol bırakabilir ve böylece spor bir şıklık elde edebilirsiniz. Omuzlarınıza serbestçe atabilirsiniz. Bu yöntemle sırt veya göğüs dekoltenizi kamufle etmeniz de mümkün. Boynunuza defalarca dolayıp uçlarını fiyonk yaparak ya da boynunuza simetrik astığınız eşarbınızın uçlarını düğümleyip bir kez boynunuza dolayarak da kullanabilirsiniz. Bir ucunu arkaya, bir ucunu öne bırakarak, ikiye katladığınız eşarbınızı boynunuza dolayıp açık ucunu kapalı ucundan geçirerek kullanabilir, büküp dürerek boynunuza dolayabilirsiniz. Kare şeklinde olanlar köşelerden ikiye katlanarak şal gibi kullanılabileceği gibi dikdörtgen eşarplara vereceğiniz modelleri de uygulayabilirsiniz. Çok ince şerit gibi olanları ise boynunuza bir kez dolayıp uçlarını serbest bırakmanız şıklık sağlayacaktır. Sol ya da sağ omzunuza serbestçe atacağınız şık bir şal da sizi son derece çekici kılacaktır.

Son Moda Eşarp Modelleri

Her dönemin eşarp yapma modelleri sırta serbestçe atılıveren veya boyna dolanan modeller. Son zamanlardaki yeni bağlama trendi büküp dürerek bağlamak. Boyna birden fazla kez dolayarak kullanabileceğiniz bu modeller spor şıklık sağlıyor. Bu aksesuvarlara yaka iğnesi takarak sabitlemek ve model vermek de son derece şık bir görünüm sağlıyor. Saça takılanlarda eşarbı önden bir kez bağlamak yine moda oldu. Çok geleneksel bu model şık desenli modellerle bir başka güzel duruyor. Saçların ön bölümünü açıkta bırakacak şekilde saça bağlanan gündelik modeller de oldukça popüler. Masum, elit bir şıklık sağlayan bu modeller etek, ceket takımlar üzerine de kullanılabiliyor. Erkekler de boyunlarına bağladıkları bu son derece şık aksesuvarla dikkat çekiyorlar. Özellikle Country ve Safari tarzı giyinmeyi seven erkekler için bu aksesuvar gayet şık bir uyum yaratıyor. Plaj şıklığında da dikkati çeken bu aksesuvarlar hem saçları güneşin zarralı ışınlarından koruyor, hem de apayrı bir şıklık yaratıyor. Saça serbestçe bağlanan ve boynun arkasından bağlanan bu aksesuvarlar bu yaz plaj şıklığının en önemli öğesi olacak gibi duruyor. Koton yünlerden yapılmış boyun bağları da oldukça gözde. Özellikle spor kıyafetlerle birlikte kullanılan bu modeller rebgarenk seçenekleriyle vitrinlerde yer alıyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koton
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları