Eşarp: Eşarp Nasıl Bağlanır, En Güzel Modelleri Hangileridir?

Eşarp: Eşarp Nasıl Bağlanır, En Güzel Modelleri Hangileridir? Galeri

Eşarp, Fransızca kökenli bir kelime olup, ipek, saten ya da pamuk gibi kumaşlardan üretilen, onlarca farklı renk ve desenleri bulunan sık dokunmuş bir başörtü ve aksesuar çeşididir. Rayon, varaklı, tivil, yün, saten ve kenarları el dikişli jakarlı kumaş gibi çeşitleri bulunan eşarp modelleri ve bu modelleri tasarlayan markaların ürünleri birçok satış mağazası veya online alışveriş sitelerinden temin edilebilir. Bayanların en çok tercih ettiği eşarplar ipek eşarplardır ve eşarpların başörtüsü olarak kullanılmasının yanı sıra boyun, omuz ve çanta aksesuarı olarakta kullanılmaktadır.

Eşarp Nasıl Bağlanır?

Eşarp Nasıl Bağlanır?

En güzel eşarpları en uygun fiyatlar ile Moda Nisa online alışveriş adresinde bulabilirsiniz. Eşarp bağlamanın birçok stili var fakat doğru bağlama tekniğini bulamadığınız zaman estetikten uzak ve itici bir görüntü ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Doğru eşarp bağlama modelleri daima çok daha şık görünmeye yardımcı olacaktır ve bu bağlama yöntemleri tamamen bulunduğunuz yaş grubu ile alakalıdır. Örneğin genç bir kızın bağlama stili ile orta yaş bir bayanın bağlama stili mutlaka farklılık gösterir ve başörtü bağlamanın diğer giyim ve aksesuar ürünlerinde olduğu gibi kişilerin yaşam tarzını yansıttığı biliniyor. Farklı yüz tipleri için farklı bağlama teknikleri uygulanması yine şık bir görüntü için gereklidir. Yuvarlak yüzlü bayanların boneyi daha tepeden bağlaması gerekiyor ve eğer uzun yüzlü iseniz eşarbı yuvarlak bir şekilde bağlamanız yüzünüzün daha orantılı görünmesini sağlayacaktır. Günlük hayatta kullanılabilecek bağlama yöntemi ile özel bir davet için yapılması gereken bağlama şekilleri değişebiliyor. Günlük kullanım için; saçlar topuz yapılır ve bir bone ile bağlanır. Ardından iki katlı üçgen şekli oluşturulan başörtü bonenin üzerine koyulur ve tepe kısmı bir iğne ile tutturulur ki bu işlem eşarbın kaymasını önleyecektir. Daha sonra kulak hizasından başlanarak sağ ve sol taraflardan 2-3 cm katlanan ürünü öne doğru toplayarak çene altından bir iğne yardımı ile tutturmak gerekiyor. Başörtü iğneleri yerine toplu iğne gibi ürünler kullanmamak gerekir ve başörtü iğneleri eşarbın bağlanmasına yardımcı olacak şekilde tasarlandığı için iğnenin batması gibi durumlar ile karşılaşmamış olursunuz. Tutturulan başörtünün geri kalan kısımları kıyafetin altına gizlenebilir veya olduğu gibi bırakılabilir. Farklı bir tarz için bir bölümünü öne doğru ceketin üzerine salmak, diğer bölümünü arkaya doğru giysilerin altına koymakta mümkün.

En Güzel Eşarp Bağlama Modelleri ve Online Alışveriş

En güzel eşarpları en uygun fiyatlar ile Moda Nisa online alışveriş adresinde bulabilirsiniz. En güzel bağlama yöntemlerinden biri olan düğün ya da özel davetler için eşarp bağlama stilleri biraz daha gösterişli olmaktadır. Boneyi taktıktan sonra başörtüyü ikiye katlayıp başınıza alın ve her iki ucunu çene altına doğru çekip iğne ile tutturun. Tepeye ürün ile aynı renkte olan iğneyi taktıktan sonra sağ uç tarafını sol omuz kısmından arkaya doğru alıp iğneleyin. Altta kalan diğer ucu üste çıkarıp kulak hizasına doğru kıvırarak gül şeklini alacak şekilde buruşturup 8-9 tane iğne ile tuturun ve kıyafete uygun bir broş ile süsleyin. Farklı bir bağlama modeli ise, eşarbın sadece broş yardımı ile kullanılmasıdır. Ürünü bonesiz olarak gelişigüzel bir şekilde başınıza koyun ve saçların bir kısmının dışarıya doğru çıkarın. Sağ ve sol omuzlaradan arkaya doğru ya da sadece bir omuzun üzerine attığınız başörtüye bir broş tutturup şık bir bağlama yöntemi oluşturabilirsiniz. En güzel bağlama yönteminden biri ise; ceketin rengine uygun desenleri olan, omuzlara bağlanmış ve güzel bir broş ile tutturulmasıdır. Kurdele şeklinde düğümlenmiş bir eşarp ile hem modern hem de farklı bir stil yaratılabilir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları