Erkek Uzun Saç Modelleri: Saç Bakım ve Şekillendirme Ürün Fırsatları

Erkek uzun saç modellerinde genellikle katlı kesimler uygulanmaktadır. Galeri

Saçlar, erkek ve kadınlar için son derece önemlidir. Bakımlı ve parlak saçlara sahip olan kişiler, giyimleri veya görünüşleri ne olursa olsun mutlaka dikkat çeker ve beğeni kazanır. Öte yandan, bakımlı olan kişiler dökülmeleri veya kellik gibi tehlikeleri daha seyrek yaşar. Beyler için modeller çok çeşitlidir. Erkek uzun saç modelleri olarak birçok farklı kesim şekli mevcuttur. Özellikle gür saçlara sahip olan beyler için birçok farklı saç şekli yapılabilir.

Erkek Uzun Saç Modelleri ve Bakımlı Saçların Sırrı

Beylerin saç boylarının uzunluğuna göre uygulayacağı birçok farklı kesim bulunmaktadır. Model tespitinde öncelikle, saç tipi ve yapısı çok önemlidir. Düz, kıvırcık veya dalgalı bir yapıya sahip olan kişiler, buna göre farklı kesimler uygulamalıdır. Kıvırcık yapıda olan saçlar için daha çok, fazla kabarmayan, seyrek dalgalı kesimler tercih edilmelidir. Öte yandan, toplamanın daha fazla yapılması ve bu şekilde kabarmasının önlenmesi için kıvırcık saçların uzatılması da mümkündür. Dalgalı yapıda olanlar ise genellikle en kullanışlı ve en kolay şekil alan şekildir. Bu yapıya sahip beyler, ense veya omuz hizasında hafif katlı veya uzun kesimler kullanabilir. Düz şekle sahip erkekler ise, eğer ince telli ise, mutlaka kısa katlı kesimler tercih etmelidir. Öte yandan daha gür yapıda olan saçlar için ise, düz veya hafif katlı modeller tercih edilebilir. Erkek uzun saç modelleri için genellikle ense ve kulak hizasında orta boy kesimler kullanılmaktadır. Bu tür kesimler hem canlı bir görünüm sağlamakta, hem de bu günlük yaşamda, iş veya ev ortamında kolayca kullanım imkanı yaratmaktadır. Model ve kesim ile birlikte bakım da çok önemlidir. Öncelikle yağlı, normal veya kuru tipe göre bakım ürünlerinin uygulanması gerekir. Kırıkların mümkün olduğu kadar meydana gelmemesi için düzenli şekilde bakım ürünleri kullanılmalıdır. Bakımlar iki türlüdür. Günlük, temel bakım, hafif kırıkların giderilmesi şeklinde yapılır. Bu uygulama, saç tipine uygun, şampuan ve saç kremi gibi ürünlerin uygulanması ile olur. Öte yandan, 20 ile 30 gün süre ile uçlardan düzenli olarak kırıklar alınmalıdır. Yoğun bakım ise, maske uygulaması ve serumların düzenli aralıklarla sürülmesi ile yapılmaktadır. Bu tür bakımın kuaför salonlarında yapılması daha uygun olacaktır.

Saç Bakımı İçin Ürün Alımı Bilgileri ve Online Alışveriş Seçenekleri

Erkek uzun saç modellerinde, yapıya göre kesim ve düzenli bakım çok önemlidir. Bakım ürünleri, günlük kullanım için yapılacak, beyler için özel hazırlanmış, şampuan, saç kremi, bakım maskeleri ve serum gibi malzemelerden oluşmaktadır. Kılların yağlı, normal ve kuru olup olmadığına göre alınacak bu ürünler, kuaför salonlarından, kozmetik mağazalarından, özel satış yerlerinden, alışveriş merkezlerinden alınabilir. Öte yandan, uzun modeller için şekillendirici ürünler de kullanılmalıdır. Bu anlamda, köpük, jöle gibi malzemeler de kullanılır. Bakım ve şekillendirici ürünlerin alımı için internet üzerinden alışveriş yapılabilecek online mağazalar da tercih edilebilir. Balerin Kozmetik gibi sanal alışveriş adreslerinden uygun rakamlara alışveriş yapmak mümkündür.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Balerin Kozmetik
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları