Erkek Saç Kesim Modelleri: Saç Bakım ve Şekillendirme Ürün Fırsatları

Erkek saç kesim modeli Galeri

Fiziksel görünümün en önemli parçası olan saçlar, hem bayların hem de bayanların şıklığını tamamlamada önemli bir rol oynar. Bayanlar genelde değişik kesimleri ve farklı renkleri kullanabildikleri için saçlarını değiştirerek kolayca farklı bir görünüme sahip olabilirler. Beyler için çok fazla seçenek yoktur. Ancak son zamanlarda kuaförlerin ve stilistlerin artmasından dolayı erkeklerin görünüşünde de farklı stiller yaratılamaya başlandı. Farklı tarzlarda erkek saç kesim modelleri uygulamadan önce yüz tipini iyi analiz ederek en çok yakışacak modele karar verilmelidir. İşinde deneyimli bir kuaförden yardım alıp yüz şeklinin analizi yapılarak doğru kesim modeline karar verilir ve kesim uygulanır. Daha sonra uygun şekillendiricilerle şekil verilerek model sabitlenir.

En Son Moda Erkek Saç Kesim Modelleri

En Son Moda Erkek Saç Kesim Modelleri

Bayanlar ve erkekler stillerini değiştirirken ünlülerden esinlenirler. Ünlüler her zaman farklı tarzları cesurca kullanırlar. Böylece de onları takip eden hayranlarına ilham kaynağı olurlar. Erkekler tarafından en çok kullanılan kesimler genellikle yanlardan çok kısa tepeden biraz uzun modellerdir. Bu tarz bir modeli, yüzü yuvarlak olan kişilerin tercih etmesi doğru olur. Tepedeki saç, jöleyle ya da şekillendiricilerle yukarı doğru hacim verilerek kullanılır. Bu model sayesinde yuvarlak bir yüze sahip olan kişilerin yüzü daha uzun ve orantılı görünür. Sıfıra vurdurtmak ta modası geçmeyen bir tarzdır. Genelde görünümünden sıkılan kişilerin sıklıkla başvurduğu bu yöntem, şekillendirme gerektirmediği için hayatı çok kolaylaştırmaktadır. Sıfıra vurdurtmanın kökleri gürleştirdiğine inanılır bu yüzden dökülme sorunu yaşayanlar arada bir saçlarını sıfıra vurdurtur. Uzun kesimler de bir zamanlar erkekler tarafından çok kullanılmaya başlandı. Ancak kısa zamanda hazır olmaya alışık olan erkeklerin uzun saçlara alışması pek kolay olmadı. Her zaman şekillendirilmesi gereken bu model modern görünebilir ancak hazırlanmayı geciktirdiği için son zamanlarda daha az insan tarafından tercih edilmeye başlandı. Mutlaka uzun kesimler kullanılmak isteniyorsa çok uzun olmayan küt diye tabir edilen modeller tercih edilebilir. Uzun yüz şekline sahip kişilerin kullanabilecekleri bu model kısa zamanda şekil alır ve fazla uğraştırmaz. Ancak küt modeli gençlerin kullanabilecekleri bir tarz olduğu için orta yaştaki kişilerde pek hoş durmaz. Özellikle orta yaşlarda dökülme sorunu yavaş yavaş kendini göstermeye başlayınca uzun saçlar her tarafa dökülmeye başlar, özelliklede kıyafetlerin üzerinde hiç hoş bir görüntü oluşturmaz, bu yüzden dökülme sorunu yaşayan kişilerin kısa kesimleri tercih etmeleri gerekir.

Bakım Ürünleri Online Alışveriş Sitelerinde

Saçların kesilmesi kadar bakımı da büyük önem taşır. Saç tipine uygun kullanılacak bakımlar, kremler ve şampuanlarla sağlıklı saçlara kavuşmak mümkün olur. Yanlış uygulanacak bir bakım telafisi olmayan dökülmelere sebep olabilir. Bu yüzden her zaman kaliteli şampuan ve bakım kremleri uygulanmalıdır. Çeşitli markaların bulunduğu online kozmetik sitelerinden her türlü bakım ürününü almak mümkün. Online kozmetik sitelerinde öncü sitelerden biri olan balerin.com'da birçok markanın kozmetik ürünleri indirimli fiyatlarla satılmaktadır. Bakım ürünlerinin yanı sıra, makyaj ürünleri, parfümler ve daha birçok ürün çok uygun fiyatlarla satılmaktadır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları