Erkek Pantolon: Yeni Sezon Erkek Giyimde İndirimli Online Fiyatlar

Erkek Pantolon Galeri

Kıyafetler, çağlar boyunca insanların yeme içme gibi yaşamsal gereksinimlerinden hemen sonra gelen, önemli bir ihtiyaç unsurlarıdır. Kadın olsun, erkek olsun, bütün insanlar hem örtünmek, hem de şık görünmek adına türlü türlü kıyafetler edinmiştir. Elbiseler, etekler, gömlekler, bluzlar, tişörtler ve pantolonların çeşit çeşit, model model üretilip piyasaya sürülmesi zaman zaman gelişen farklı moda akımlarını ortaya çıkarmıştır. Moda, bayanlar için daha değişken veya zorlayıcı olsa da erkekler için genel hatlar hep aynı kalmıştır: bir pantolon ve bir tişört! Pantolon, ismini Hristiyan bir aziz olan Pantaleone'den almıştır. Bu din adamı çevresi tarafından son derece sevilen ve öldükten sonra da hep hatırlanan bir kişidir. Bu isim, zamanla İtalyan halk hikayelerinde geçen soytarı kılıklı birisine söylenmeye başlanmıştır. Shakespeare'nin de oyunlarında sıklıkla yer verdiği bu adamın sürekli pantolon giymesinden ötürü, bu alt giysiye uygun isim olarak seçilmiş ve dile yerleşmiştir. 19. yüzyılın sonlarına kadar da sadece bir erkek giysisi olarak kullanılmıştır.

Erkek Pantolon Modelleri

Günümüzde bayanların da sıklıkla kullandıkları bu giysi çeşidi bayların belirleyici giyim unsurudur. Erkek pantolon modellerine bakıldığı zaman birkaç değişiklik dışında ana hatların hep aynı kaldığı görülmektedir. Zaman zaman bel hizası düşüp yükselmekte, zaman zaman paçalar daralıp bollaşmakta, eskitme görüntüsü verilmekte veya renkler canlılaşmaktadır. Modeller, kot, kumaş veya kanvas kumaş çeşitlerinden üretilmektedir. Bu sektörde faaliyet gösteren birçok marka ve firma bulunmaktadır. Erkek kot alanında Mango, Levis, Lee, Mavi Jeans, Diesel, Tommy Hilfiger gibi markalar başı çekmektedir. Bu markalara ait ürünler nispeten daha kaliteli ve uzun ömürlü olmaktadır. Kumaş ürünlerde ise Sarar, Kiğılı, Altınyıldız, Boss gibi markalar tercih edilmektedir. Günlük kullanıma uygun spor modellerde değişik cep eklentileri de kullanılmaktadır. Bu ürünler, günlük hayatta çanta kullanmayan bay kullanıcıların hayatlarını kolaylaştırmakta ve cüzdan, çakmak, kartlık gibi küçük eşyalarını rahatlıkla taşıyabilmelerini sağlamaktadır. Ancak bu cepli modeller daha çok uzun bacak veya düzgün hatlara sahip olan beylere yakışmaktadır. Kumaş ürünlerde ise yine üzere oturma ve bele uygunluk konusu çok önemlidir.

Online Alışveriş İmkanları

Online alışveriş, hayatın her alanında sağladığı kolaylıklar gibi, söz konusu erkek pantolon alışverişi olunca da imdadımıza koşmaktadır. Giyim sektöründe faaliyet gösteren birçok firma çeşitli alışveriş sitelerinde ürünlerini satışa sunmaktadır. Boyner, YKM, LC Waikiki, Mavi gibi alışveriş mağazalarının kendilerine ait olan internet mağazalarından en uygun fiyatlı erkek pantolonlarına ulaşmak mümkündür. Ayrıca Morhipo, Vip Dukkan, Limango, Markafoni, 1v1y, Daybuyday, Trendyol gibi özel alışveriş klüplerinde zaman zaman yapılan kısa süreli kampanyalar ile, Mavi, Levi's, Diesel, Tommy Hilfiger, Lee, Wrangler, Little Big, Colins, Armani gibi markaların birbirinden güzel ve kaliteli ürünlerine indirimli fiyat avantajları ile sahip olabilirsiniz. Bu sitelerin tamamında müşterilere ücretsiz iade hakkı verilmektedir. Ayrıca anlaşmalı bankaların kredi kartlarına 12 aya varan taksit imkanları da alışverişi cazip hale getirmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları