Erkek Gömlek: Markaları, Modelleri ve En İndirimli Fiyatları Burada!

Erkek Gömlek: Markaları, Modelleri ve En İndirimli Fiyatları Burada! Galeri

Erkeklerin en klasikleşmiş giysisidir gömlek. Dolaplarında muhakkak hem yazlık hem de kışlık olarak fazlasıyla yer tutmaktadır. Geçmişine baktığımızda Eski Mısır uygarlıklarından geldiği görülür. Önceleri sadece soyluların giydiği ve statüsü olan bu giysinin Sonraları her kesim ve her yaştan insanın giyebildiği uzun soluklu tarihi bir süreci bulunmaktadır. Gömlek her dönem farklı tasarımlarla karşımıza çıkarak, farklı kimlikleri ve o dönemin modasını yansıtmıştır. Daha çok yakasında oynamalar yapıldığı gözlemlenmektedir. Önceleri uzun sivri yakalar sonraları daha kısa ve derli toplu yakalara bırakmıştır yerini. Dönem dönem sivri yakalar ovalleşmiş dönem dönemde abartılı fırfırlarla tasarlanmıştır. 70’li yıllara baktığımızda “unisex'' kavramı ile hem erkek hem de bayan kıyafeti olmaya başlayan giysiler içinde yer almaya başlamıştır. Ürünler bu dönemden sonra yine farklı tasarımlarla karşımıza çıkmaya devam etse de bu kez ne cinsiyet ne de yaş ayrımı kalmamıştır.

Erkek Gömleklerinde Tercihler

Erkek Gömleklerinde Tercihler

Erkek gömlekler, erkek giyimin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Kadınlarda moda ve tasarımlar muhtelif değişimlere sık sık uğruyor olsa da buna nispeten erkek giyimin o kadar hızlı değişmediği görülür. Hala fazla değişikliğe uğramayan pantolon ve gömlekler kalıplaşmış modelleriyle mağazalarda mevcut durumdadır. Genç erkek giyimde biraz daha uçuk ve farklı tasarımlar ile erkek modası canlandırılsa da orta yaş grubu ve sonrasına dâhil kişilerin bu değişikliğe fazla ilgi göstermedikleri görülmektedir. Bu modeller, gençler için dar kalıplı ve vücuda oturan modelleriyle daha çok ilgi görmektedir. Klasik kesimleriyse her dönem mevcut yerini korumaktadır. Manşetlerde yapılan değişiklikler ve spor modellerdeki düğme ve çıtçıt gibi değişiklikler yine en çok genç kesimin ilgisini çekmektedir. Yakaları dıştan düğmeli gömleklerse en az rağbet gören çeşididir. Daha çok yaka altı düğme tercih edilir. Yakanın düzgünlüğünde düğme önemli yer tutmaktadır. Kol düğmeli nitelikli manşet isteyen modeller ise her yaştan erkeğin tercih ettiği türdendir.

Erkek Gömlek Markaları ve İndirimler

E- Kiğılı online mağazasında klasik, slim fit, spor kategorileri altında Kığılı marka gömlekleri görebilmeniz mümkün. Kiğılı kalitesini sitede uygun fiyatlara bulabilirsiniz. Yeni sezon ürünler ve uzun modellerin de mevcut olduğu sitede düz renk ve ekoseye ağırlık verilmiştir. Zidaya’da Columbia, Dexter, Kiğılı, Altınyıldız, Damat & Tween, Tiffany, Uptown markalarının erkek gömlekleri % 10 ile %71 aralığında indirim avantajlarıyla sunulmaktadır. Kısa kollu, spor, klasik, düz renkler ve ekoseli renk ve modeller bulunmaktadır. Modagram sitesinde hafif, yazlık ve renkli modeller ve uzun kollu düz renk modeller indirimli olarak satılmaktadır. Ekose manşetli uzun modeller, Benetton Basic Çizgili Slim Fit gibi alternatiflerde bulabilmeniz mümkün. Pieropiccini online satış mağazasında birbirinden zarif gömlekler oldukça uygun fiyata! 20 liradan başlayan fiyatlarla klasik ve kol düğmeli çeşitleri bulabilmeniz mümkün. Daha çok kareli ve çizgili erkek gömlekler üzerinde durulmuştur. Bunların yanısıra Trendyol ve Yeniçarşım sitelerinden de kampanya fiyatlarıyla alışveriş yapmanız mümkün.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Kiğılı
  • Columbia
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları