Erkek Giyim Tarzları: Erkek Modasına Özel Alışveriş Önerileri

Erkek Giyim Tarzları: Erkek Modasına Özel Alışveriş Önerileri Galeri

Moda Dünyası erkek giyim tarzları için de çok şık giysi ve aksesuvarlar üretmeye devam ediyor. Artık beyler eskisi gibi koyu, iç karartıcı ve standart stillere hapsolup kalmıyor. Rengarenk pantolon, t-shirt, gömlek, şort ve aksesuvarlar gözümüzü şenlendiriyor. Her zaman olduğu gibi kot pantolon ve gömlekler, t-shirtler ve keten gömlekler başrolde. Siz siz olun giyim ve aksesuvar tarzınıza kendi kimliğinizi katın.

Erkek Giyim Tarzları ve Modası

Erkek Giyim Tarzları ve Modası

Her insan kendi kişiliğini yansıtmak ister elbette giyimine. Alışveriş yaparken seçimlerimiz kendimizin bir tür aynasıdır aslında. Serseri ruhlular daha rahat ve bol kesimli, salaş, pastel renkli modelleri beğenirken, klasik ruhlu baylar daha derli toplu, iyi ütülenmiş, bol renkli moda ürünlerini tercih ediyorlar. Bir dönemin standart erkek modasına renk katan, adeta kendi ruhlarını yansıtan ve yarattıkları tarzlarla kitleleri arkalarından sürükleyen ünlülerin sayısı az değil. Elvis Presley bol paça, aşağı indikçe genişleyen İspanyol stili pantolonları, zımbalı deri ceketleri, Johnny Depp taktığı fularlar ve kollarını kıvırdığı gömlekleri ile moda yarattı. Kurt Cobain, Mick Jagger gibi şarkıcılar serseri stili giyimleri, dağınık saç modelleri, Converse ayakkabıları ile ve Marlon Brando, Sean Connery gibi isimler de klasik şık stilleriyle moda ikonu oldular. Erkeklerin de modayı takip ettiğini ve akım yaratabileceğini ispatladılar adeta. Eskisi kadar tutucu olmayan erkek giyim tarzları pekçok renk, model ve kumaşı da beraberinde getirdi. Kırmızılar, pembeler, turuncu ve fuşyalar, çeşitli stillerde çantalar, terlik ve ayakkabılar beyler tarafından da beğeni ile kullanılıyor. Ben kendi tarzımı yaratamıyorum, bana birkaç öneride bulun, derseniz işte önerilerimiz; Alışveriş yaparken en önem vermeniz gereken konu ten renginiz. Eğer esmer ve buğday tenli iesniz ekru, kırmızı, bej, kahverengi renkte t-shirt ve gömleklerden uzak durmalısınız. Bu renkler sizi çok kapatacaktır. Lacivert, siyah gibi koyu renk takımlarınızı açık renk gömleklerle birarada kullanabilirsiniz. Eğer ten renginiz beyaz ise koyu renk takım tercih ettiğinizde daha pastel renklerle kombin yapabilirsiniz. Çok uzun boylu olanlar asla boyuna çizgili takımlar kullanmamalı ve sivri burunlu ayakkabılar giymemelidir. Kısa boylu olanlar ise boyuna çizgili takımlar giymeli, uzun ceketler giyilmemeli ve paçaları aşağı doğru daralan pantolonlar giyilmelidir.

Erkek Modası Alışveriş Önerileri

Her erkek kendi modasını yaratmalıdır, dedik. Yanı sıra her erkeğin gardrobunda mutlaka bulunması gereken bazı giysiler de var. Her erkeğin gardırobunda aşağı yukarı 7-8 pantolon, birkaç kot pantolon, 10-15 tane kadar gömlek, 8-10 adet t-shirt, 3-4 ceket, 9-10 tane kazak, 20 kadar iç çamaşırı ve 7-8 ayakkabı mutlaka gardrobunuzda bulunmalı. Mümkünse erkek modasıyla ilgili dergileri ve web sitelerini takip edin. Modayı mutlaka takip edin. Ünlülerin, oyuncu ve futbolcuların genellikle iyi bir giyim danışmanı bulunur, onalrın kıyafetlerini inceleyin, kim ne giymiş, nasıl bir aksesuvar kullanmış, bu size iyi bir fikir verecektir. Bir yandan kendi tarzınızı da unutmayın. En önemli kural kendiniz olmanızdır. Erkeklerin giyim alışverişi yaparken düştüğü hata; çok para harcayıp, marka ürün satın alarak daha şık olacaklarını sanmaları. Kendinize yakışan ürünleri seçmenizde fayda var. Varsa eşiniz ya da kız kardeşinizin zevkinden de yararlanabilirsiniz. Bir kadının fikrini almak, sizi kadınların nasıl görmek istediğiyle ilgili iyi ipuçları verebilir. Örneğin çoğu kadının ayakkabılara dikkat ettiğini asla unutmayın. Giydiğinizde iltifat aldığınız giysi ve aksesuvarları inceleyin, insanların onalrı beğenmesinde ne gibi bir özellik oalbilir? Gardrobunuzu bu ipuçlarından yola çıkarak düzenleyebilrisiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Converse
  • Pastel
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları