Erdek Pansiyon: ve Otellerde Kampanyalı Online Tatil Fırsatları

erdek genel görünüş Galeri

İstanbul'a yakın olması sebebi ile bilhassa bu ilden gelen ziyaretçilerin çoğunlukta olduğu Erdek pansiyonları ve otelleri ile konaklama sorununun yaşanmadığı oldukça gelişmiş bir turizm beldesi. Yaz aylarında beldenin nüfusunun neredeyse beş katına kadar çıktığını söylersek ne kadar gözde bir merkez olduğunu daha iyi anlatabiliriz. Ulaşım sorunu olmayan Erdek, Bandırma ilçesine 18 kilometre uzaklıkta ve Kapıdağ yarımadasının batısında yer alıyor. Marmara denizine arsızca uzanan Kapıdağ yarımadası henüz saklı güzelliklerinin tamamını paylaşmaya nazlanan ve nispeten bakir bir cennet. Bölgede yer alan köylerden geçtikçe büyük şehire bu kadar yakın olmasına rağmen bu kadar doğal nasıl kalabildiklerine şaşırıyor insan. Yarımadanın tamamını dolaşan asvalt bir yol henüz yok. Ancak yağış almayan mevsimlerde köy yollarından da bu turu gerçekleştirebilirsiniz.

Erdek Pansiyon Ve Otelleri Tatilinizin Yönetimini Size Bırakır

Erdek Pansiyon Ve Otelleri Tatilinizin Yönetimini Size Bırakır

Erdek pansiyon ve oteller konusunda geniş seçenekler sunuyor. Ancak her şey dahil sistemi ile müşterinin dışarıya çıkmasına gerek bırakmayan yapılar henüz kondurulmamış. Bu yüzden tesisler konaklama ihtiyaçlarını büyük bir titizlikle karşılıyor, elinden geldiği kadar süprizler de barındırıyor ama tatilinizin yönetimini tamamen size bırakıyor. Böylece yakın civarda yer alan Manyas kuş cenneti, Truva antik kenti, Avşa ve Marmara adası gibi bölgelere kadar uzanarak farklı alternatiflerin harmanlandığı keyifli bir tatil geçirebiliyorsunuz. İstanbul'dan buraya ulaşım Bandırma'ya gelen feribotlar ile sağlanıyor. Marmara denizini yararak iki saatinizi alacak bu yolculuk sonrasında ayak bastığınız Bandırma'dan ayrılarak sahil yolu üzerinden Erdek'e ulaşabiliyorsunuz. Bölge halkının geçim kaynağı turizm dışında balıkçılık, zeytincilik ve tavukçuluk. Zeytin ağaçlarının sıralandığı yol üzerinde birçok tavuk üretim tesisine rastlayabilirsiniz. Erdek pansiyonları ve otellerinde konaklama fiyatları diğer büyük tatil beldelerine göre oldukça ekonomik. Çoğu sahil şeridine sıralanmış durumdalar. Ayrıca aynı sırada restaurant ve kafeler de bulunuyor. Gece olduğunda oldukça renkli insan seli buraya akıyor. Eğlenmek için birçok alternatif var. Bölgenin denizi oldukça temiz ve dolunay olduğu gecelerde manzarası ise inanılmaz. İklimi marmara bölgesine göre oldukça ılıman geçiyor. Tertemiz havası ve zengin bitki örtüsü ile Erdek ve Kapıdağ bölgesi haftasonu ve günübirlik ziyaretçilerin de en tercih ettiği bir kaçış noktası. Sessiz koyları kampçıların uğrak yeri olan bölge de Erdek'ten sonra Ocaklar köyü yer alıyor. Burada da birçok konaklama seçeneği mevcut. Kapıdağ'ın uçlarına doğru gidildikçe Narlı, Doğanlar ve Turanköy'e ulaşılıyor. Buralar yazlıkçılarının evlerinin bulunduğu mekanlar. Yarımadanın kara ile birleşimini sağlayan boğazın sağından gidildiğinde ise yine küçük köyler ile karşılaşıyorsunuz. Burada yazlıkçılar ve köy halkları iç içe yaşıyorlar. Tatlısu, Dalyan ve Karşıyaka en çok bilinen yerlerin başında geliyor. Yarımadanın en ucunda ise Ballıpınar köyü yer alıyor. Buraya kadar gelebilme şansını yakalamışsanız kıyıda harika yarış atlarının deniz ile cilveleşmesine tanık olabilirsiniz. Mor soğanı ile ünlü olan köyden kızların saç örgüsü gibi büyük bir incelikle örülen soğan demetlerinden almayı ihmal etmeyin. Yönünüzü dağın içlerine doğru çevirdiğinizde tarihi bir manastırın kalıntılarına rastlayabilirsiniz. Bu şekilde kalıntılar bölgenin birçok yerinde bulunuyor. Yarımadanın hala gün yüzüne çıkmayı bekleyen hazinesi ise Kizikos yani Belkıs harabeleri. Kapıdağ'ı ana kara ile birleştiren boğazın üzerinde başlayan harabelerin kalıntılarının büyük kısmı henüz vahşi bir bitki örtüsünün altında gizli.

Online Ve İndirimli Fiyatlar İle Gönlünüzdeki Tatile Çıkın

Erdek pansiyon ve otelleri tüm sezon boyunca açık, ziyaretçilerini bekliyor. İster uzun dönem ister günübirlik kaçışlar için olsun bu bölgeyi görmeyi ihmal etmeyin. Denizin yetmediği yerde tarihi eserler ve onların bittiği yerde doğanın başladığı Kapıdağ yarımadasının hala gizemini koruyan köşelerinde eşsiz bir tatil deneyimi yaşamak için gezisitesi.com ve gezinomi.com gibi tatil sitelerinin sağladığı ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz. Kararınızı verip tarihinizi belirledikten sonra erken rezervasyon indirimlerinden yararlanmak için acele edin.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Gezisitesi
  • Gezinomi
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları