Epilasyon Fiyatları: Ankara, Bursa, İzmir ve Diğer Şehir Fırsatları

Epilasyon Fiyatları: Ankara, Bursa, İzmir ve Diğer Şehir Fırsatları Galeri

Kişisel bakımınıza dikkat ediyorsanız istenmeyen tüylerden de şikayetçisinizdir. Bu sorun için birçok çözüm mevcut. Ancak en kalıcı olanı ise, epilasyondur. Ülkemizde oldukça yaygın olan bu işlemi, lazer epilasyon fiyatlarını takip ederek veya belli aralıklarla fırsat düzenleyen sitelerden, oldukça uygun fiyatlarla yaptırmanız mümkün.

Nedir Bu Uygulama?

En basit tanımıyla, istenmeyen tüyün, köküyle birlikte yok edilmesi işlemidir. Cımbız ile veya özel aletlerle yapılabilmektedir.Bu uygulamadaki asıl amaç ise, tüy üretimini gerçekleştiren kök hücreyi tamamen yok etmektir. Çeşitli lazer uygulamaları ile bu kökler tahrip edilerek yeniden tüy üretmesi önlenir.

Başlıca Türleri

Başlıca Türleri

En basit anlamda lazer, tek bir dalga boyunca yoğunlaştırılan ışık anlamına gelir. Bu özellik, tıpta kırk farklı alanda kullanılır. Bu alanlardan bir tanesi de epilasyondur. Lazerin, bu amaçla kullanımı, 90’lı yılların sonlarına doğru olmuştur. Ruby lazer istenmeyen tüyleri yok etme amacıyla kullanılan ilk lazer türü olma özelliğini taşır. İlk olarak 97 yılında kullanımına izin verilmiştir. Günümüzde, daha yeni teknikler var olduğundan dolayı, kullanımı pek yaygın değildir. Bir diğer çeşidi ise, Alexandrite lazer epilasyondur. 97 yılında kullanımına izin verilen Alexandrite, dalga boyu 755 nm olan bir lazer cihazıdır. Diğer uygulama türlerine göre, hasta ile çok daha uyumludur. Operasyon sonrası ağrı ihtimali minimuma yakındır. Bir başka uygulama türü ise Diode lazerdir. Diğerlerine nazaran daha yeni bir teknolojidir ve 800 nm dalga boyunu kullanır. Aynı zamanda, geleceğin lazeri olarak da bilinir. Derinin alt bölgelerine rahatlıkla geçerek kıl köklerini başarıyla tahrip eder. Ancak en önemli dezavantajı ise diğer çeşitlerine göre daha ağrılı olmasıdır. Bu uygulamanın avantajlarına gelecek olursak, ışığını kaybetmeden rahatlıkla alt bölümlere ulaşır. Böylelikle kalıcı başarı oranı çok daha yüksektir. Operasyon sonrası beyaz beneklenme, koyu beneklenme oluşma ihtimali sıfıra yakındır. Çok daha kalıcı bir çözüm için önerilen ise: Nd.Yag lazer. 1020nm dalga boyutuna sahip olan bu lazer çeşidi, tıp biliminde, epilasyon dışındaki alanlarda yaklaşık kırk yıldır kullanılmaktadır. Bu amaçla kullanılması ile birlikte, sektördeki önemli bir açığı kapatmıştır. Bu sistemde, yan etki görülme ihtimali azdır. Koyu renkli tenlerde de başarıyla uygulanmaktadır.

Uygulamanın Yan Etkileri

Her uygulama gibi, bu uygulama da dikkatli bir uzman tarafından yapılmadığı taktirde, bazı riskler taşır. Yüksek enerjili ışık kullanımı sonucunda, bu uygulamada en sık görülen yan etki yanıklardır. Bu uygulamada oluşan yan etkileri, 1. ve 2. derece olabilmektedir. Bir diğer yan etki de, her ne kadar nadiren olsa da, ciltte oluşan beyaz beneklerdir.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Türkiye'deki epilasyon fiyatlarını ve fırsatlarını yakından takip edebilmek için, Yakala.co, Bonubon.com, Grupfoni.com adresleri oldukça uygun sitelerdir. Sitelerde, bu uygulama için birbirinden avantajlı fırsatlar yer almakta ve bu fırsatlara her gün bir yenisi daha eklenmektedir. Bu sitelerde yer alan, şehirlere özel olarak oldukça cazip fırsatları kaçırmamak tamamen sizin elinizde.

İstenmeyen Tüylerinizden Korkmayın

Gelişen teknoloji ile birlikte birçok yeni yöntem ortaya çıkmış ve bu uygulamada başarısızlık oranı en aza indirilmiştir. Tecrübeli bir uzman gözetiminde yapılan uygulama ile, yanık, benek gibi yan etki ihtimali oldukça azdır. Üstelik, diğer alternatiflerine göre Türkiye genelinde epilasyon fiyatları oldukça uygundur. İstenmeyen tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız, birbirinden cazip fırsatları kaçırmayın!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Grupfoni
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları