Epilasyon Eldiveni: Nasıl Kullanılmalı, Zararı Var mıdır?

Epilasyon Eldiveni: Nasıl Kullanılmalı, Zararı Var mıdır? Galeri

İstenmeyen tüyler kadınlar için her zaman büyük bir sorun olmuştur. Güzellik merkezlerindeki epilasyon makinelerinde bir çözüm arıyorsanız hem çok zaman alıcı hem de maliyeti yüksek bir çözümdür. Ayrıca yanma, iz kalma gibi riskleri de vardır. Ağda ise zaman kaybı, yapış yapış olma veya acı demek. Epilasyon eldiveni bu derde son vererek kolay ve hızlı bir epilasyon deneyimi sunuyor. Tüy dökücü epilasyon eldiveni sayesinde jilet, ağda, tüy dökücü kimyasallar ve pahalı epilasyon aletleriyle uğraşmaktan kurtulacaksınız. Ayrıca çok da hızlı. Sadece üç dakikanızı ayırarak istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Epilasyon eldivenlerinin diğer bir özelliği ise ağda sırasında yaşadığınız o acıyı sıfıra indirmesidir. Epilasyon eldiveni ayrıca epilasyonun uygulandığı bölgede peeling etkisi yaratır ve böylece bölgedeki ölü derileri temizler, tüylerin çıkma süresini uzatır.

Epilasyon Eldiveni Nasıl Kullanılır?

Epilasyona başlamadan önce uygulanacak bölgeyi iyice yıkayın ve tamamen kurulayın. Ayrıca epilasyonu uygulayacağınız bölge her türlü merhem, krem veya diğer kozmetik ürünlerden arındırılmış olmalı. Epilasyon eldiveni tutucusunu üzerinde herhangi bir toz ya da kalıntı kalmayacak şekilde yıkayın ve daha sonra kurulayın. Epilasyon pedini yapıştırmadan önce tutucu tamamen temiz olmalıdır. Epilasyon pedinin üzerindeki kağıdı çıkarın ve yapışkan yüzeyini tutucunun yüzeyine yapıştırın .Epilasyon eldivenini dairesel hareketlerle epilasyonun yapılacağı bölgeye nazikçe uygulayın. Yukarı, aşağı, sağ, sol gibi hareketlerle değil mutlaka ve mutlaka dairesel hareketlerle uygulamalısınız. Epilasyonu hem saat yönüne doğru hem de saat yönünün tersine doğru dairesel hareketlerle bölgede tüy kalmayacak şekilde uygulayın. Epilasyon yapılan bölgedeki tüm tüyler yok olduğunda bölgeye nemlendirici sürün. Epilasyon pedi etkisini kaybettiğinde ise yenisiyle değiştirmelisiniz. Bunun için eski pedi çıkarıp kalıntıları temizlenmeli ve yeni ped takılmalıdır. Epilasyon eldivenlerinin faydalarından bahsedecek olursak; öncelikle az zamanda çok iş yapacaksınız. Cildinizdeki ölü derilerden kurtularak daha sağlıklı bir cilde kavuşacaksınız. Maliyeti birçok epilasyon yönteminden daha ekonomik olan bu eldiven sayesinde daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilde kavuşacaksınız. Hem erkeklerin hem bayanların kullanabileceği bu ürün sayesinde her kullanımdan sonra tüylerinizin daha seyrek ve geç sürede çıktığını göreceksiniz.

Epilasyon Eldiveni Yan Etkileri ve Online Satış

Epilasyon eldivenini temin edebileceğiniz siteler arasında Yeniçarşım, Webdenal, 7 / 24 Tıkla yer almaktadır. Epilasyon eldivenlerini şeker hastalığı olanlar, cilt hastalığı olanlar ve epilasyonun uygulanacağı bölgede açık yarası bulunanlar kullanmamalıdır. Eğer herhangi bir sorundan dolayı kullanıp kullanmamaya karar veremiyorsanız mutlaka doktorunuza veya eczacınıza danışın. Epilasyon eldiveninin kullanırken aşırı baskı yapmamalıyız. Aşırı baskı ya da sürtünme ciltte kızarıklığa sebep olabilir. Epilasyonu uyguladıktan sonra cildinizde kızarıklık veya tahriş olursa uygulama yaptığınız bölgeyi soğuk su ile yıkayın ve süt ile ıslatılmış pamuk ile epilasyonu uyguladığınız bölgeye birkaç dakika kompres yapın. Epilasyon eldivenini hem erkekler hem de bayanlar kullanabilir. Fakat erkeklerde saç ve sakal tüyleri için kullanmak doğru değildir. Epilasyon eldivenlerini eczanelerden temin edebileceğiniz gibi online olarak internet üzerinden de sipariş verebilirsiniz. Epilasyon eldivenleri birçok online satış sitesinde satılmaktadır. Burda dikkat etmemiz gereken satış yapan sitenin ne kadar güvenilir olduğudur. Epilasyon eldivenlerini online alırken öncelikli tercihinizi yetkili sitelerden yana kullanın. Sadece bu ürünün satışını yapan yetkili siteler her zaman daha güvenilirdir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları