En Yeni Kitaplar: Çok Satanlar Listesinde Online İndirim Fırsatları

Nar Ağacı Galeri

Kitap okumanın faydası saymakla bitmez. Zihinlerde yepyeni dünyaların keşfedilmesine sebep olur kitaplar. Bulunduğunuz dünyadan alır sizi, yazarın hayali dünyasına yolculuğa çıkarır. Bazen de kurgunun ötesindedir yazılanlar; gerçekleri adeta yaşatır, öğretir. Ne var ki ülkemizde okuma oranı çok düşüktür. Son dönemlerde okuma konusunda biraz ilerleme kaydedildi denebilir, ancak yine de bu yeterli ölçüde değildir. Gelişmişlik oranını doğrudan etkileyen bu faktör, insanı da geliştirir, yeni ufuklar açar. Bu noktada önemli olan husus doğru eseri bulmak ve okumak olsa gerek. Tür olarak roman, hikâye, şiir vs. her neyse ilgi çeken tür, o okunmalıdır. Böylece okuma kabiliyeti gelişecek, kişiler her esere ilgili hale gelecektir. Ülkemizde okuma kültürü biraz olsun gelişmeye başlayınca basılan eser sayısı ve yayınevi sayısı da doğru orantılı bir artış gösterdi. Okuma oranı arttıkça eserlerin satış grafiği de yükseldi. Böylelikle eserler raflara daha uygun fiyatlara girmeye başladı.

Çok Satanlar Listesinden En İyiler

Ülkemizde ve genel itibariyle dünyada değişen beğeniler, zevkler, sosyal yaşamdaki sıkıntı ve zorluklar eserlerin konuları üzerinde değişimler yaratır. Bu sosyal durum okuyucunun beğenisini etkilediğinden değişim zorunludur. Yazarlar ve yayınevleri de bu değişime ayak uydururlar ve toplumun değişen beğenileri doğrultusunda kendilerini modernize ederler. En yeni kitapları da şöyle bir gözden geçirmek gerekirse, Dr. Kemal Sayar’ın Biraz Yağmur Kimseyi İncitmez isimli eserinden başlanabilir. Eserde Sayar; kişilerin gerçek dünya ile, kendisi ile ve öteki dünya ile kurduğu ilişkileri yansıtıyor. Yaşarken incitse de geri dönüp bakıldığında olgunlaştıran olayların varlığı etkileyici şekilde anlatılmış. Diğer bir eser ise Haluk Hepkon’un yazdığı Jön Türkler ve Komplo Teorileri isimli eserdir. Yazar eserinde Türk tarihinin önemli figürleri arasında sayılan ve haklarında onlarca teori üretilen, Osmanlı döneminde kimilerine göre kurtarıcı, kimilerine göre yıkıcı yüzleri olan Jön Türkleri sorularla ele alıyor. “Jön Türklerin ve Troçki’nin ortak düşmanı kimdi?” gibi sorulara yanıt aranmaya çalışılmış. Açıkçası tarihi bir inceleme okumak isterseniz bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ederiz. Diğer yandan dünya edebiyatının saygın polisiye hikâyelerinden olan Sherlock Holmes’ün, Sir Artur Conan Doyle imzası olmadan başka bir yazar tarafından çıkarılması Conan Doyle Vakfı tarafından onaylanmıştır. Daha önce New York Times Bestseller listesinde zirveye ulaşmış olan yazar Anthony Horowitz’in kaleme aldığı Sherlock Holmes serisinin yeni kitabı İpek Evi de raflardaki yerini almıştır. Bu sayede polisiye macera tutkunları yeni kitapla birlikte yeni bir maceranın daha kapılarını aralayabilecekler. İpek Ev’in korkunç gizemi okuyucuları sürükleyecek nitelikte. Türkiye’de çok satılanlar listesinin başında Nar Ağacı isimli eseri ile Dr. Nazan Bekiroğlu geliyor. Balkan savaşından başlayarak Birinci Dünya Savaşına kadar uzanan etkili bir roman. İki büyük savaşın etkileri, o dönemde yaşayanların bu savaşlar sırasında ve sonrasında yaşadıkları çok etkili bir dille anlatılmış eserde. Ahmet Ümit’in Sultan’ı Öldürmek isimli eseri de macera romanları arasında çok satılanlarda yerini alıyor. Usta Yazar, polisiye macera kitaplarına bir yenisini daha ekledi ve ilk günden bu yana çok satanlar arasındaki yerini korudu. Tarihin gizeminin yanına günümüzden parçacıklar da serpiştirirken, okuyucuyu çağdan çağa etkili biçimde sürükleyeceği kesin.

En Yeni Kitaplarda Online İndirimli Alışveriş

Giderek artan okuma düzeyi sayesinde artık daha nitelikli kitaplar raflardaki yerini alıyor. Okuyucuların istekleri doğrultusunda ortaya çıkan eserler kaliteyi artırırken fiyatların da düşmesine olanak sağlıyor. Bunda tabi ki daha fazla okumaya merak salan bir toplum oluşmasının önemi çok büyük. Kültür seviyesi artan, okuyan bir toplum için daha fazla kitap okunmasını tavsiye ediyoruz. Çok satanları eserleri online fırsatlarla alabilirsiniz. İdefix online mağazasında ve kitapyurdu internet satış sitesinde en yeni eserleri ve çoksatanları indirimli fiyat avantajları ve taksit seçenekleri ile alabilir, koleksiyonunuza katabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • idefix
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları