En Ucuz Araba: Yeni Model Otomobillerde Uygun Kredi Koşulları

En Ucuz Araba Galeri

Geçmişten günümüze birçok anlamda ulaşım, hep önemli ihtiyaçlardan birisi olmuştur. Gerek yük gerekse yolcu taşımacılığı için bu anlamda birçok yeni fikir geçmişten günümüze gelişerek ulaşmıştır. Tüm bu fikirler ve teknolojinin de katkısıyla birlikte, modern araçlar ortaya çıkmıştır. Doğal olarak teknoloji arttıkça araçlara yerleştirilen fonksiyonlar ve özellikler de artmıştır. Bununla birlikte de bu araçların fiyatları artış göstermektedir. Bundan dolayı, birçok araç alacak kişi en ucuz araba hangisi olduğu konusunda piyasada araştırma yapmaya başlamaktadır.

Piyasadaki En Ucuz Araba Modelleri ve Özellikleri

Uygun fiyatlı araçlardan bahsetmeden önce, fiyatları etkileyen faktörlerin neler olduğu konusunda küçük bilgilendirme yapmak gerekmektedir. Çünkü bu özelliklerin olması ya da olmaması birçok kişi için kriter oluşturmaktadır. Bu kriterlerde alınacak aracın fiyatlarını etkilemektedir. Öncelikli olarak aracın sahip olmuş olduğu motor teknolojisi, arabanın fiyatı üzerinde etkili olan en önemli unsurdur. Aracın motor hacmi, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.8, 2.0 ve bunlar dışında farklı özellikteki ve güçteki motorlar olarak çeşitlenmektedir. Sıralamış olduğumuz bu güçlere göre araçların fiyatları da artmaktadır. Motorun sahip olduğu değer arttıkça, eklenecek para da buna paralel olarak artmaktadır. Bir diğer özellik aracın yakıt türüdür. Dizel ve benzinli olarak şu anda piyasada iki yakıt türünde araçlar üretilmektedir. Ancak dizel araçlar az yakmaları nedeniyle benzinli araçlara göre fiyat olarak biraz daha fazla olabilmektedirler. Bu iki önemli nedenden sonra genel olarak anlatmak gerekirse; aracın sahip olduğu üretildiği zamanın teknolojisi, güvenlik derecesi, dış görünüşü, donanımsal özellikleri fiyat üzerinde oldukça etkili olmaktadırlar. Tüm bu önemli noktaları anlattıktan sonra; piyasada en ucuz arabaların hangileri olduğu konusunda yapılmış olan fiyat araştırmalarından bahsedebiliriz. Şu an itibariyle en ucuz araç konumunda, Tata’nın Vista modeli bulunmaktadır. Binek araç sınıfında yer alan bu araç Türkiye’de satılan en ucuz ilk beş araçtan birisi olma özelliğini taşımaktadır. İkinci sırada; Dacia Logan Sedan Ambiance Edition 1.2 binek sınıfı araç yer almaktadır. Bir diğer, üçüncü araç olarak; FIAT 5K Panda ACTIVE aile arabası denilebilecek araç yer almaktadır. İlk beş içinde dördüncü sırayı, Lada Priora Sedan 1.6 binek sınıfı araç almaktadır. Son sırada ise yine en iyi markalardan biri olan Chevrolet bulunmaktadır. Chevrolet, Spark 1.0 modeliyle en uygun araçlar içerisinde yerini almaktadır. Tüm bu sayılan arabaların ortak özelliğine bakıldığında, ilk göze çarpan motor hacimlerinin normal seviyede ya da biraz daha düşük olması ve bu nedenle de fiyatlarının düşük tutulmasıdır. Fonksiyonel açıdan emsallerinden eksik yanları bulunmayan bu araçlar, sadece motorlarından dolayı uygun bulunup en çok tercih edilenler arasında yer almışlardır.

Online Kataloglar İle İstediğiniz Aracı Bulun!

Araba alacak olan kişiler, yalnızca galerileri tek tek gezerek değil, markaların internet siteleri aracılığı ile son modeller hakkında uygun kredi seçenekleri hakkında, araçların özellikleri hakkında detaylı olarak bilgi alabilirler. Bu sayede daha geniş bir ürün yelpazesine ulaşarak, daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Siz de şimdi bir araç satın almak istiyorsanız, en uygun kredi seçenekleri ve uygun ödeme koşulları ile hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları