En Son Filmler: Gişe Rekortmeni Filmlerin Listesi ve Online Alışveriş

En Son Filmler: Gişe Rekortmeni Filmlerin Listesi ve Online Alışveriş Galeri

Hollywood denince aklımıza filmler, senaryolar, oyuncular ve birçok film setleri gelir. Dünya çapında her ülkede birbirinden farklı konu ve mekanlarda filmler çekilmektedir. İster yerli, ister yabancı filmler olsun en büyük amaç gişede çok iyi hasılat elde etmektir. Yılların eskitemediği dillerden düşmeyen de birçok film vardır. Yıllar geçtikçe artan teknoloji ve birçok farklı çekim yöntemleri ile birbirinden farklı filmler çekilmektedir. En son filmlerde genellikle teknolojinin kullanıldığı en üst seviyede çekimleri yapılan filmlerdir. Gişe rekoru kıran filmlere baktığımızda gerek senaryo, gerek kurgu, gerek müzik, gerek hedef kitlesi düşünüldüğünde, herkesi ve her kesimi kendisini izleyecek kriterleri ve değerleri yapısında barındırdığını görürüz. Sinema doğuş itibarıyla bir insanlık projesidir. Bu açıdan büyük filmler büyük prodüksiyonlarla küresel ve evrensel değerleri de ihtiva eder. Bu açıdan gösterime girildiği tüm ülkede sıralamada üst seviyelerde yerini alan birçok filme gitmeden duramayız. Televizyonlarda yapılan yorumlar, gazetelerde çıkan haberler, internet ortamında konuşulan beğeniler çekilmiş en son filmleri izlememiz için olumlu bir uyarı olur. Yıllar geçse dahi birçok film ne hafızalardan silinmiştir, ne de defalarca izlense dahi cazibesini kaybetmiştir.

En Son Filmler

Birçok film vizyonda yerini almıştır. Bazı filmler gişede iyi hasılat elde edince yayınlanma süreleri katlanarak artmakta iken, bazı filmlerde kendi yayın tarihlerinde vizyonda kalmaktadır. En son filmlere birkaç örnek verecek olursak eğer; “Gönül Avcısı”,” Çapkın”, “Başka Bir Yerde”, “Türkan”, “Şeytanı Gördüm”, “Beastly” ,” Sucker Punch”, “Thor”, “Londra Bulvarı”, “Kutsal Savaşçı”, “Kırmızı Başlıklı Kız: Kötülere Karşı”, “Ödünç Sevgili”, “Devlerin Günahı”, “İstila” , ” Küçük Beyaz Yalanlar”, “Troll Avı”, “Tehlikeli Tutkular”ı sayabiliriz. Son yıllarda yine birçok film gösterimde izleyicilerin beğenisine çıktı. Bazı beğenilen filmler seri olarak diğer bölümleri de çekildi. Bu serilerden en önemlisi Alacak Karanlık serisidir.

Gişe Rekortmeni Filmler

Dünya çapında unutulmayan gişede çok iyi hasılat elde eden filmler vardır. Bu filmlerin aynı zamanda sinema salonlarında gösterimleri bittikten sonra da dvd’leri de en çok satan filmler olmuştur. Gişe rekortmeni en son filmlere örnek verecek olursak; Aklımıza ilk gelenler arasında “Titanic” gelir. Filmin konusu farklı sınıflardaki iki gencin birbirine aşık olması ile, asla batmaz denilen çok büyük titanic gemisinin batması ile gelişen olaylar anlatılmaktadır. Yine en son filmler arasında en çok izlenenler arasında “Avatar” filmini de unutmamak gerekir. Farklı bir canlı türünü ve hayatlarını anlatan film 3D olarak çekilen sahneleri ile baya ses getirmiştir. En iyi hasılatı elde eden yabancı filmlere birkaç tane daha örnek verecek olursak “En iyi arkadaşım evleniyor”, “Dikey Limit”, “Bodyguard”, “Şeytanın Avukatı”, “Gladyatör”, “Matrix”, “Akıl Oyunları”, “Karayip Korsanları”,”Da Vinci Şifresi”, “Cesur Yürek”, “Harry Potter”, “Yüzüklerin Efendisi” filmlerini sayabiliriz. Gişede rekor kıran birçok türk filmi de mevcuttur. Bunlara örnek verecek olursak “Fetih 1453”, “Recep İvedik”, “Kurtlar Vadisi”, “Vizontele”, “Eşkıya”, “Babam ve Oğlum” da gişede rekor kıran en son filmler arasında sayabiliriz.

Dvd Online Satış

En son filmlerin satıldığı birçok online satış sitesi mevcuttur. Bunlara örnek verecek olursak “İdefix, D&R, Hepsiburada, HızlıAl, WebdenAl" sitelerinde yerli yabancı birçok filmi alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları