En Çok Okunan Romanlar: Listesi ve Uygun Fiyatlı Online Satış

En Çok Okunan Romanlar: Listesi ve Uygun Fiyatlı Online Satış Galeri

"Yazsam hayatım roman olur "sözünü çok duymuşuzdur. Hatta bizler de yaşadığımız acılı olaylarımız karşısında, hissettiklerimizle birlikte "Hayatım roman olur "deriz. Roman hayatın ta kendisidir. İçinde aşk barındırır. İçinde hüzün barındırır. İçinde mutluluk barındırır. Gerçek dünyada kavuşamayan aşıklar romanlarda kavuşur. Ya da bir ölümcül hastalığın pençesinde kurtulması imkansız olan birisi, romanlarda sağlıklı hayatına kavuşabilir. Yazarın yaşanmış olayı istediği gibi yazması ile istenilen ya da istenmeyen tüm duygular romana malzeme olur. Sanki bir sinema filmi izliyormuşçasına roman okuruz. Kitabın içindeki betimleme ve tasvirler bizi romanın içine alır ve yazılan her cümleyi hayal ederek yaşarız. Geçmişten günümüze birçok yazarımız önemli eserler yazmışlardır. Yaşanan güncel olaylardan etkilenebildikleri gibi, hayallerinin ulaştığı en uç noktalarda bile romanlar yazabilmektedirler. Bazı romanlar kendi hayatlarından kesitler olduğu gibi, bazıları tanıdıklarının da olabilir. Ya da tamamen hiç yaşanmamış bir olayı düşünerek kaleme alabilirler. Bu yazarın tamamen hayal gücüne bağlıdır. Hepimizin beğendiğimiz bir romanı elimize aldığımızda, bir günde okuduğumuz olmuştur. Öyle sürükleyicidir ki kitabın kahramanını kendimiz olarak yaşarız. En çok okunan Romalar kitap severlerin başucu kitapları arasındadır. Defalarca okunarak, her okunmasında ayrı tat ve duygu yaşatacaktır.

En Çok Okunan Romanlar

Kitap türlerinde roman okumayı sevenler için birçok romanı sizlere tanıtacağız. Her tanıttığımız romanda ayrı bir hikaye ile acıyı, hüznü, heyecanı, mutluluğu doruklara kadar yaşayacaksınız. Hatta çoğu yazar önce roman okuyarak kitabın içinde kendisini bulduğundan neden böyle bir hikaye yazılmamış diyerek ilk kalemi ellerine almışlardır. Sonrasında da bizlere okunmak üzere güzel eserler yazmışlardır. En çok okunan romanları sırası ile yazalım. Adından çokça söz ettiren Elif Şafak’ın birbirinden güzel kitabı vardır. Bunlardan en çok okunan “Aşk” kitabı çok beğeni alarak birçok dilde basılmıştır. Dünyevi ve ilahi aşkın anlatıldığı bu kitap, en çok okunan romanlar arasındadır. Bir diğer beğeni almış roman ise; Paulo Coelho’nun “Simyacı” kitabıdır. Birçok dilde çevrilerek yayınlanmış olan bu kitap ise mutluluğun nasıl bulunacağı konusunda, sanki bir nasihatname niteliğindedir. Bir başka kitap ise; Stephenie Meyer’in “Alacakaranlık” kitabıdır. Ayrıca yazarın bu seride farklı isimlerde kitapları da çıkmıştır. Gençliğin ilgi duyduğu vampir ve hayatlarını konu alan bu seri aynı zamanda beyaz perdeye de aktarılmıştır. Yine en çok okunan romanlar arasında; Reşat Nuri Gültekin’in “Çalıkuşu” romanı gelir. Lise yıllarında aşık olan genç bir öğrencinin, aşkından uzaklaşmak için bir köyde öğretmenlik yapmasının konu alındığı bu kitap beğenilen romanlar arasındadır. Diğer romanlar ise; Dan Brown “Melekler ve Şeytanlar”, Dostoyevski “Suç ve Ceza”, Jose Mauro de Vasconcelos “Şeker Portakalı”, Victor Hugo “Sefiller”, Canan Tan “Piraye”, Suzanne Collins “Açlık Oyunları”, Peyami Safa “Dokuzuncu Hariciye Koğuşu”, Richard Bach “Martı”, Burazk Çerezcioğlu “Mavi Kız”, Ayşe Kulin “Aylin”, Serdar Özkan “Kayıp Gül”, İrvin D.Yalom “Nietsche Ağladığında”, J.K. Rowling “Harry Potter ve Felsefe Taşı”, Robin Sharma “Ferrarisini Satan Bilge”, Ahmet Ümit “Bab-ı Esrar” kitaplarıdır.

En Uygun Fiyatlı Online Satış Siteleri

En çok okunan romanları bulabileceğiniz uygun fiyatlı siteler arasında “Hızlıal” ve “Webdenal” gelmektedir. Aynı zamanda birçok yazarın birbirinden güzel eserlerini de bu sitelerde bulabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları