Emre Kongar: Toplum Bilimci Yazarın En Son Kitapları Online Satışta

Emre Kongar'ın toplum konulu eserleri çağımıza ışık tutmaktadır. Galeri

Amacı yeni kuşaklara eski kuşakların birikimini aktarmak olan Emre Kongar toplum bilimlerinde önemli çalışmalar yapmaktadır. Sosyologların bir araya gelerek hazırladıkları bu çalışmalarda konular farklı perspektiften ele alınmaktadır. Sosyoloji tahsili yapanların mutlaka okuması gereken bu kitaplar tam bir başucu kitabı özelliği taşımaktadır. Kitaplarda toplum bilimini anlayış şekilleri, yöntem ve metotları işlenmektedir. Akademisyen sosyologların bir araya gelerek hazırladıkları Türk toplum bilimcileri, toplum bilimcilerin hayatı, bakış açıları ve eserlere yaklaşım açıları ele alınmaktadır.

Emre Kongar En Son Kitapları Online Satışlarla

Emre Kongar En Son Kitapları Online Satışlarla

Yazarın ‘Türkiye nereye gidiyor’ sorusuna net cevaplar verdiği ‘Demokrasimizle Yüzleşmek’ adlı kitabı yüzde yirmilere varan indirimler ile okuyucularına sunulmaktadır. Yine yüzde yirmi indirimler ile okuyuculara sunulan tarihimizle yüzleşmek kitabı ile yazar sorulan birçok sorulara tarihi eleştirerek yanıt vermektedir. Türkiye’nin birçok meselesini belgelere dayalı ve kapsamlı çalışmalarla ortaya getirerek kalıcı çözümlere dair seçenekler sunmaktadır. Cesur bir çalışma olan Türkiye’nin Kürt meselesini birçok çözüm önerileri ile okuyucularına sunmaktadır. Türkiye’nin sosyal sorunları ele alınarak yazılan bu kitaplarda birçok gerçeği ortaya koymaktadır. Türk ordusunun PKK operasyonları, yine bölücü terör örgütü ile ilgili birçok gerçeği gün yüzüne çıkartmaktadır. Emre Kongar bireysel dünyalara inerek psikolojik, toplumsal dünyalara inerek sosyolojik konuları ele almaktadır. Ayrıca bireysel ve toplumsal açılardan konuları yorumlayarak gelişime yönelik bakış açıları getirmektedir. ‘İçimizdeki Zalim’ adlı kitabı da bireysel konuların işlendiği çok faydalı kitaplar arasında yer almaktadır. Ayrıca kitaplarında insanların anlayamadıkları birçok konuya anlaşılır şekillerde açıklık getirmektedir. Trajikomik, Toplumsal Değişme Kuralları ve Türkiye Gerçeği, Yamyamlara Oy Yok, Hoca Efendinin Sandukası, Kültür Üzerine, Konsantremi Bozma, Türkiye üzerine araştırmalar gibi kitapları yazarın bazı eserleri arasında yer almaktadır. Bazı kitaplarında kentsel ailenin nitelikleri yer alırken bu konular üç ayrı konu, üç ayrı kent çevresinde ele alınmaktadır. Bazı kitaplarda da Türkiye’nin gündemindeki sıcak tartışmalar işlenmektedir. Emre Kongar bazı kitaplarını da tarihsel roman biçiminde ele almaktadır. Cinayet, aşk, serüven, diyalektik, İslam, işkence ve entrika, medrese öğrencilerinin kurduğu gizli örgüt toplumsal eleştiriler ile ele aldığı konular arasında yer almaktadır. Toplum bilimciler bu kitaplarla daha çok bugün yaşanan sorunların köklerinin geçmişe dayandığını savunmakta ve tarihi sert bir dil ile eleştirmektedirler. Aynı zaman da tarih ile bugün arasında bir yol bularak sorunlara çözüm önerileri getirmektedirler. Orak bir çalışma ürünü olan bu kitaplar geçmişten günümüze bir köprü niteliği taşımaktadır. Alanında uzman olan bu yazarlar yoğun çalışmalar sonucun da bu kitapları oluşturmakta ve okuyucularına sunmaktadır.

Emre Kongar Kitaplarında Online Fiyatlar

Toplumsal sorunlar ve Türkiye gerçeği ele alınan bu kitaplarda online alışveriş imkânına sahip olup online indirimlerden faydalanabilirsiniz. Bu kitapları okudukça Türkiye’nin sorunlarını daha yakından öğrenebilirsiniz. Kitapyurdu.com ile online alışveriş kolaylığını sizde yakalayabilirsiniz. En iyi yayın evlerinin en iyi yazarları ile hazırlanan kitaplar en iyi olanaklar ile Kitapyurdu.com'da.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • Kitapyurdu
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları