Emla Krem Fiyatı: Uyuşturucu Emla Kremi Kullanım Önerileri ve Fiyatlar

Acısız Epilasyon İçin Emla Krem Galeri

Hanımların en büyük dertlerinden biri sürekli olarak epilasyon yaptırmaktır. Tıraş etme ya da tüy dökücü krem gibi yöntemler bu konuda ancak geçici çözümler sunabilmektedirler. Kıl köklerini ciltten kalıcı olarak uzaklaştırmayan tüm teknikler sorunun daha da büyüyerek geri gelmesine neden olmaktadır. Bu nedenle kalıcı çözüm isteyenler ağda ya da lazer epilasyona yönelmektedirler. Ancak bu noktada da başka bir problem ortaya çıkmaktadır. Özellikle bikini bölgesi gibi cildin son derece hassas olduğu bölümlerde tüyleri kökten alma işlemi son derece acı verici olabilmektedir. Buna çözüm olarak yaygın bir şekilde kullanılan Emla krem fiyatıyla da kolay ulaşılabilir olma özelliğini korumaktadır.

Epilasyon Acısını Azaltan Emla Krem Fiyatının Hakkını Veriyor

Epilasyon Acısını Azaltan Emla Krem Fiyatının Hakkını Veriyor

Bu krem eczanelerde satılan ve cilt üzerinde uyuşturma etkisi bulunan bir üründür ve fiyat itibariyle benzer ürünler arasında orta kademede bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan lidokain adlı madde ciltte kısa süreli olarak hissizleşmeyi sağlamaktadır. Tüp içerisinde satılan ve merhem niteliğinde olan lokal anestezi ilacı reçetesiz olarak kolayca herhangi bir eczaneden satın alınabilmektedir. Herkesin cildinin hassasiyeti ve acı eşiği farklıdır. Bu nedenle kimileri ağda yaptırırken hiç acı hissetmeyebilir, kimileri ise neredeyse bu işten vazgeçecek kadar acı duyabilirler. Bazı hanımlar ise bacak, kol gibi bölgelerde rahatsızlık hissetmezken, bikini bölgesi ya da koltuk altı gibi alanlarda anesteziye ihtiyaç duyabilirler. Bu bakımdan Emla krem son derece pratik bir çözüm sunmaktadır. Çünkü sadece istenen bölgeye istenen bir zamanda uygulanabilmektedir. Acı hassasiyetindeki bu farklılık kullanım şekillerinde de farklılığa neden olmaktadır. Kimi hanımlar için bu kremi sadece sürmek ve kısa süre sonra epilasyon işlemini gerçekleştirmek sorunsuz olmaktadır. Ancak kimileri ciltlerinin hassasiyet özelliklerine göre kremi deri üzerinde bir süre bekletmeden etki görememektedirler. Genel olarak önerilen kullanım şekli ürün cilde sürüldükten sonra yarım ila bir saat bekleyerek etki etmesini sağlamak ve ondan sonra epilasyon işlemine başlamaktır. Emla kremin çok zor etki edebildiği kişiler ise ürünü kalın bir tabaka halinde istenen bölgeye sürüp üzerini de hava almayacak biçimde kapatarak bir saat kadar bekletebilmektedirler.

Cilt Uyuşturma Amaçlı Farklı Ürünler Ve Kullanım Şekilleri

Emla krem gibi uyuşturucu merhemler gibi yine lidokain içeren sprey formunda ürünler de bulunmaktadır. Sprey biçiminde satılan ürünlerde malzemeyi cilt üzerinde çok fazla bekletmeye gerek kalmamaktadır. Uygulamadan sonra birkaç dakika içinde epilasyona dayanabilecek kadar uyuşma elde etmek mümkündür. Ancak bu tür ürünlerin etkisi merhemlere göre çok daha kısa sürmekte ve on ila on beş dakika içinde ortadan kalkmaktadır. Cildi uyuşturma amaçlı olarak ne tür bir ilaç kullanılırsa kullanılsın prospektüsü dikkatlice okunmalı, burada belirtilen kullanım şekli ve dozu aynı şekilde uygulanmalıdır. Oluşabilecek yan etkiler için bir uzmana başvurmak da sağlığı korumak açısından önemli ve gereklidir. Herkeste farklı etkiler gösterebilen bu tür ürünler için yakın çevrenin tavsiyelerinden çok doktor görüşleri dikkate alınmalıdır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları