Elif Şafak Iskender: Ünlü Yazarın En Çok Satan Romanlarında İndirimler

elif Galeri

Elif Şafak 1971 yılında sosyal psikolog ve akademisyen olan babasının doktora yaptığı Strazburg'da dünyaya gelmiştir. Annesi ise diplomat Şafak Atayman'dır. O doğduktan kısa bir süre sonra anne babasının ayrılığı yüzünden annesinin yanında büyümüştür ve soyisim olarak annesinin adını kullanmayı tercih eder. Ortadoğu Teknik Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu olan yazar, yüksek lisansını da aynı üniversitenin kadın çalışmaları bölümünde tamamlamıştır. Kadın, islamiyet ve mistizm konulu yüksek lisans bitirme tezi ile Sosyal Bilimler Derneği tarafından ödüle layık görülmüştür. 1997 yılında yayınlanan ilk kitabı Pinhan'dan önce "Kem Gözlere Anadolu" isimli öykü kitabı okuyucu ile buluşan yazar, asıl büyük çıkışını 2009 yılında raflardaki yerini alan "Aşk" romanı ile yapmıştır. Otuz dile çevrilen bu kitap ona aynı zamanda en kısa sürede en çok satan yazar ünvanını getirmiştir. Birbiri ardı sıra çıkardığı diğer kitaplarında da sürdürdüğü başarı ile okuyucu tarafından en çok takip edilen Türk yazarların başında gelmektedir.

Altı Çizilesi Kelimelerin Yaratıcısı

Yazarın yine Doğan kitaplarından çıkan diğer romanları hakkında kısaca bilgi verelim. İlk romanı "Pinhan", Mevlana ve Şems hikayesi "Aşk", "Firarperest", "Bit Palas", "Şehrin Aynaları", "Siyah Süt", "Baba ve Piç", "Araf", "Kağıt Helva", "Med-cezir", "Mahrem", Osmanlıca terimlere düşkün yazarın güneş parçası anlamındaki osmanlıca bir ismi kitabına verdiği ve bir gazetede yayınlanan deneme türündeki yazıların derlemesi olan "Şemspare" ve bu makalenin asıl konusunu oluşturan "İskender". 2011 yılında yayınlanan İskender'in kapağında makyaj ile erkek görünüme bürünen yazarın kendi fotoğrafı vardır. Kitap 2011 yılında okuyucu ile buluştuğunda diğer eserlerinde de olduğu gibi büyük ilgi ile karşılanmıştır. Birçok okuyucu yorumuna göre ilk sayfalardaki durağanlılık başta hayal kırıklığı yaratıyor gibi olsa da kitabın ortalarına doğru sis perdesi aralanmaya başlar ve okuyucuyu ters köşeye yatıran bir son ile hikaye zirveye taşınır. Elif Şafak Iskender kitabında en çok sevilenleri incittiğimizi söyler. En derin yaraların aile içinde açıldığını, bu yaraların kabuk bağlasa bile içten içe kanamaya devam ettiğini anlatır. Bir solukta okunacak baş ucu eserlerinden biridir Elif Şafak Iskender. Toplumsal sorunların bireyler üzerindeki etkisini, sıradan insanların gurbette değişen yaşamlarını muhteşem kurgu ile birleştiren yazar aslında klasik görülebilecek bir konudan hüzünlü ve sürprizlerle dolu bir roman çıkarmayı başarmıştır. Elif Şafak İskender romanını diğer romanları gibi altı çizilmeye değer sözcüklerin olduğu bir kitap mertebesine yükseltmiş gibi görünüyor.

Yazarın Çok Satan Kitapları İndirim Fırsatları İle

Yazarın resmi internet sitesi olan www.elifsafak.com.tr adresinden kendisi ve kitapları hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz. Elif Şafak iskender romanı ve ondan önce kaleme aldığı diğer kitaplarını online indirim fırsatları ile satın almak istiyorsanız www.idefix.com adresini ziyaret etmenizi öneririz. Siteye özel indirim fırsatlarını kaçırmayın. Bir diğer adres olan dr.com.tr de ünlü yazarın en çok satan romanlarında inanılmaz indirim avantajları sizleri bekliyor. Ayrıca sitede roman günleri adı altında duyurulan ve aralarında Elif Şafak'ın da olduğu 74 yazarın eserlerine çok özel indirim fırsatları ile sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları