Elektrikli Motorsiklet Fiyatları: Son Teknoloji Araçlar ve Özellikleri

Elektrikli Motorsiklet Fiyatları: Son Teknoloji Araçlar ve Özellikleri Galeri

Ulaşımın temel araçları bisikletler olmuş, ilerleyen teknoloji ve uzayan yollar sayesinde de bu araçlar motorsikletlere dönüşmüştür. İçten yanmalı olan bu araçlar zamanla hem ekonomiklik hemde çevrecilik adına yenilebilir enerji kaynaklarıyla çalışmaya yönelik araştırmalarla günümüz son teknokojisi temel araçları olarak elektrikle çalışarak ismen elektrikli motorsiklet olarak anılmaya başlanmıştır. Elektrikli motorsiklet fiyatları incelendiğinde müşterileri için bir kıstas olmadığnı, bu araçların alıcılarının daha ziyade bu araçların teknoloji ve özelliklerini incelediği-irdelediğini görmekteyiz.

Ulaşımda Yeşil Teknoloji, Yeşil Motor

Ulaşımda Yeşil Teknoloji, Yeşil Motor

Ulaşım araçları üreticileri her ne kadar doğayı önemsemese de fosil yakıtların fiyatlarında ki önlenemez artış sebebiyle tüketiciler öncelikle çok yakan araçlardan, sonrasında ise küçüklerinden başlamak üzere yenilebilir enerji ile çalışmayan araçları tercih etmeyi bıraktı, bu durumda elektrikli araç üreten firmaları çevreci araçlar üretmeye yönlendirdi ve artık yeşil teknoloji denilen bilimin ürünlerini kullanabiliyoruz. Elektrikli motorsiklet buna bir örnek, elektrikle çalışan arabalar, gemiler hatta güneş pilleri sayesinde yine elektrikle çalışan son teknoloji uçaklar mevcut. Biz burada öncelikle bu teknoloji ürünlerin fiyatları ve özellikleriyle ilgileneceğiz ve ilgilenirkende bu ekonomik ulaşım aracı hakkındaki görüşlerinizi değiştireceğiz zira, son teknoloji araçlar özellikleri kadar tasarımlarıylada ön plandalar.

Kısaca Elektrikli Motorlar

Başlığımızda kısaca olarak belirtmemizin sebebi, bu teknojik araçların çok geniş kullanım alanlarına sahip olmaları, biz süzerek sizlere fikir edinmenizi sağlayacağız. Elektrik motorları adlarından da belli olduğu üzere elektrikle çalışırlar; elektrik enerjisini hareket enerjisine dönüştürürler, bu sebeple bir elektrik kaynağına ihtiyaç duyarlar bu kaynak; alternatif yada doğru akım üreteçleri olabilirken, hareket halindeki araçlarda böyle bir araç taşınmasının gereksiz oluşu nedeniyle pil yada akü olarak tanımlanan akım kaynakları kullanılır. Günümüzde teknolojinin de ilerlemesiyle daha yüksek kapasiteli pillerin üretilebilmesi sebebiyle bu motorların kullanım alanları genişledi ve yüksek güç gerektiren elektrikli motorlarla çalışan ulaşım araçlarına da adapte oldular.

Elektrikli Motorsiklet Fiyatları

Elektrikli Motorsiklet Fiyatları

Her zaman olduğu gibi bir ürünün fiyatından bahsederken öncelikle o ürünün özelliklerini bilmek gereklidir, aynen bu araçta da olduğu gibi, rakipleri olan benzinlilerden pekte geri kalacak gibi değiller, onların yaptığı her işi daha ucuza halledebiliyorlar. En temelinde 200 ile 250 wattlık maksimum motor güç seviyelerinden 4000 ila 5000 watt'lık güçlere varan seçenekler mevcut. Bu motorlarla 10 dereceden 20 derece civarındaki dikliklere kadar rahatça çıkılabilinirken, 70 kilodan 120 kiloya kadar taşıma kapasitesine sahip ürünler bulunuyor. Genel olarak hemen hemen hepsi 6 saat civarında şarj oluyorlar ve bu şarjlı halleriyle 30 ila 100 kilometre mesafeye varabiliyorlar. En çok merak edilen hususlardan biri olan hızları ise motor kuvvetlerine de bağlı olarak saatte 20 kilometre ve 100 kilometre civarlarında kullanıma ve kullanan kişinin fiziki özelliklerinin yanı sıra bulunan coğrafi konuma göre değişiyor. Bahsettiğimiz özellikler bazında bakıldığında temel seviye olanlar genellikle bin Türk lirası dolaylarında fiyata sahipken, üst fiyat aralığın halen oluşmamış durumda. Buna rağmen binbeşyüz ila ikibin Türk lirası civarlarında alacağınız bir elektrikli motor destekli araç ile günlük olağan işlerinizi çok çok rahat gerçekleştirebilirsiniz.

Kullanıma Göre Seçimler

Bir sürü özelliklete, bir sürü tasarımda geniş bir fiyat aralığında bulunan elektrikli motorlarda, alım sonrası pişman olmamak için yapılması gereken en önemli aşama, karar sürecidir. Ne için aldığınızı belirlemeniz ve o amaça yönelik modelleri ve özellikleri tercih etmeniz gerekecektir. Engebeli bir coğrafyada yaşayanlar için kuvvetsiz motorlara sahip modellerin tercih edilmesi bir hayal kırıklığı olacakken, aksine düz bir coğrafyada yaşayanların kuvvetli motorluları tercih etmesi dolaylı olarak fazla para ödemesine sebep olacaktır. İşin güzel kısmı ise her tercihe göre modelin bulunmasıdır, çok basit getir götür işleri için oturaksız olanlarından, uzun mesafeler katedilmesi gereken durumlara yönelik yüksek kapasiteli akülere sahip konforlu olanlarına kadar. Elektrikli motorsikletlerde karar sizin.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları