Elektrikli Bisiklet: Yeni Modellerde Online İndirimli Fiyat Fırsatları

Elektrikli Bisiklet: Yeni Modellerde Online İndirimli Fiyat Fırsatları Galeri

Ülkemizde benzin fiyatları oldukça pahalı. Bu durum insanları alternatif enerji kaynaklarıyla çalışan ulaşım araçlarına yönlendirdi. 2005 yılından bu yana ülkemizde kullanılan ve özellikle son yıllarda daha çok boy göstermeye başlayan elektrikli bisikletlerde bunlardan biri. Günlük kısa gezintilerde ve kısa mesafeli yolculuklarda oldukça rahatlık sağlayan bu ürünlerin akü performansları da oldukça iyi. Hatta bazı modeller tam dolu aküyle 150 - 170 km arası yol gidebilmekte.

Elektrikli Bisiklet Markaları ve Performansı

Elektrikli Bisiklet Markaları ve Performansı

Hafifliğiyle, pratikliğiyle ve rahatlığıyla dikkat çeken elektrikli modeller her geçen gün çoğalmayı başarıyor. Ayrıca çok sessiz olan bu ürünler motor gürültüsünden bıkanlar içinde birebir. Özellikle düz yollardaki performansı oldukça iyi olan bu ürünler çok abartılı olmayan hafif yokuşları da rahatlıkla çıkabiliyor. Bu bisikletler fazla hız yapmamakla beraber standart olarak saatte 35 - 40 km hıza kadar ulaşabiliyor. Bu hızda günlük kullanımda fazlasıyla yetiyor. Elektrikli bisikletlerle fazla ağır olmayan (standart modellerde 100 kg'a kadar) yüklerinizi de kolaylıkla taşıyabilirsiniz. Genel itibariyle eve, işe giderken yada iş gereği, okula giderken, küçük gezintilerde kullanıyor bu bisikletler. Eskiden bu ürünlerin kullanımı da daha kolaydı. Günümüzde ise bu ürünlere ehliyet zorunluluğu getirildi. Bu bağlamda A1 sınıfı ehliyetleri olmadan trafiğe çıkanlara 600 TL para cezası kesiliyor. Günümüzde elektrikli bisikletlerin insanlar tarafından büyük ilgi görmesiyle beraber birçok üretici firma bu sektöre yöneldi. Durum böyle olunca da birçok marka ve model ortaya çıktı. Bu markalardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz: Apachi, Biselect, Arora, Yms, Yonja, Fatih Bike, Cansın, Micron, Kanuni, E-Scooter, Mondial, Motoran, ST Max, Yuki ve Velostar. Bu markalardan en çok ürün yelpazesine sahip ve en çok tercih edilen markaları ise ST Max, Yuki, Arora, Apachi ve Ekobis olarak sıralayabiliriz.

En Çok Tercih Edilen Elektrikli Bisiklet Modelleri ve Online Alışveriş

Uzun mesafelerde çok tercih edilen elektrikli modelleri şöyle sıralayabiliriz; tam dolu aküyle 170 km'ye kadar mesafe katedebilen Arora markasının AR 05Z 250 modeli, 120 km mesafe katedebilen Arora AR 03Z 250 ve Yuki marka Sipahi YK EB10 modeli. Hız konusunda ise Yonja markasının üretimini gerçekleştirdiği 5000W modeli tam size göre. Bu ürün saatte 115 km hıza ulaşabiliyor. Dik yokuşlarda ise özellikle Fatih Bike'nin üretimini gerçekleştirdiği modeller tercih ediliyor. Bu ürünleri satın almadan önce kullanım amacınıza göre size en uygun modeli seçmelisiniz. Bu modeli seçtikten sonra en uygun fiyata satan yerleri araştırmalıyız. Bu bağlamda çevrenizdeki mağaza ve dükkanlardan bu bisikletleri satın alabileceğiniz gibi internet ortamından da online olarak satın alabilirsiniz. Üstelik bu ürünlerin fiyatları online mağazalarda oldukça ekonomik. Bu bağlamda giriş seviyesi kullanıcıları için üretilen modellerin fiyatları 700 - 800 TL gibi çok küçük rakamlarla başlardan, daha üst seviyeler için bu fiyat aralığı 3000 - 4000 TL' ye kadar çıkabiliyor. Elektrikli bisikletleri hepsiburada.com, bisikletcim.com gibi sitelerden kolaylıkla satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Hepsiburada.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları