Elbise: Online Elbise Satan Mağazalar ve İndirim Fırsatları

Elbise: Online Elbise Satan Mağazalar ve İndirim Fırsatları Galeri

Elbise farklı renklerde, farklı kumaşlardan ve farklı modellerde tasarlanan bir kadın kıyafetidir. Geçmişten günümüze kadar ciddi bir değişim geçirmiş olsa bile, esasında uzun ya da kısa entari olarak ta tanımlanabilir. İlk çağlarda sadece örtünmek için kıyafet giyen kadınlar, Ortaçağ'da daha çok estetik açıdan iyi görünmek amacı ile bu ürünü kullanmışlardır. Bu dönemdeki kadın elbiselerinin daha çok yerlere kadar uzanan kabarık etekleri, önü dantelli ve işlemeler ile süslenmiş tasarımlar olduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde sıkça kullanılan kabarık etekli gelinliklere benzeyen bu modellerden ilham alan bazı ünlü modacılar zaman zaman kreasyonlarında eskilerden esinlenerek benzer tasarımlar yapabiliyorlar. Moda'nın tamamen etkisi altına aldığı kadın giyim ürünlerinin başında elbise markaları gelmektedir. Her ne kadar jeanler, kot pantolonlar, şort ve tulumlar daha çok tercih edilse bile, bu ürünlerin kadınlar için ayrı bir önemi olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle kokteyl, düğün gibi davetler için her kadının birkaç tane abiye modeli vardır. Abiyeler özel günlerde, genellikle bir ya da iki kez giyilen modelleridir. Bu yüzden abiye alırken ağır modeller yerine daha kullanışlı ve gündüz bir yemekte de giyilebilecek modeller tercih edebilirsiniz. Günlük elbise modelleri alışverişte, çarşıda, pazarda, gezmeye giderken, çocukları parka götürürken tercih edebileceğiniz modellerdir. Abiyenin aksine daha hafif kumaşlardan üretilen bu modellerin soğuk havalarda giyebileceğiniz daha çok yünlü, keten ve koton gibi kumaşlardan üretilen modelleri de mevcuttur. Yazlık elbise modelleri ise yüzlerce model arasında seçim yapmakta zorlanacağınız geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Çiçekli desenler, pembe, sarı ve kırmızı gibi canlı renklerin hakim olduğu yazlık modeller ipek, saten, pamuk, margizet kumaşlar, bürümcüklü jorjet kumaşlar, gipür ve şifon gibi kumaşlardan yapılmaktadır. Özellikle sıcak havalarda giyinmek için seçtiğiniz ürünlerin kumaşlarını, hafif olanlardan tercih etmeniz, daha rahat hareket etmek açısından yararlı olacaktır.

Elbise Modelleri ve Markaları

Elbise Modelleri ve Markaları

Elbise modellerini, askılı, askısız, ince askılı, kalın askılı, cepli ve cepsiz modeller, straplez modeller, askılı kot modeller, yazlık ve kışlık abiyeler, sırt dekolteli, göğüs dekolteli elbiseler, miniler, desenli ve desensiz gibi sıralayabiliriz. Elbiselerin özellikle ilkbahar-yaz mevsiminde daha çok giyildiğini biliyoruz. Bunun için ürünlerinin arasında birçok çeşidi de bulunan bütün giyim markaları her sezon bir defile düzenleyerek ya da katalog hazırlayarak yeni modellerini tanıtmaktadırlar. Çeşitli modelleri satan markalarını ise Zeki Triko, Volart, Faik Sönmez, Vakko, Versace, Alice & Olivia, Arnsdorf, Love Moschıno, Maje, Reed Krakoff, Stella Mccartney, Valentıno Red, Tara Jarmon, Cos, New York Glamour, Dolce & Gabbana, Emilio Puccci, Oxxo, Beymen, Mango, Diesel, Zara, Roman, Marks & Spencer şeklinde sıralamak mümkün.

Online Elbise Satan Mağazalar ve İndirimler

Online elbise satan mağazalar Lcwaikiki.com, Evoria.com, Trendyol, Morhipo, Limango, Shop.yargici.com, Bebe.com, Gianfrancoferre.it, Vakko.com gibi sitelerdir. Ancak, Koton gibi çok aranan elbise markalarını  Markafoni'de bulmanız mümkün. Ayrıca Limango, Trendyol, Morhipo gibi online alışveriş sitelerini sürekli takip ettiğiniz takdirde; %40, %70 ve %80 gibi indirimli fiyatlar ile elbise alışverişi fırsatlarını yakalamanız mümkün. Ancak bu siteleri ayrı ayrı sürekli incelemektense, İndirimlr.com sitesinden; tüm alışveriş sitelerini tek sayfadan yorulmadan takip etmeniz çok daha kolay olacaktır!

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Roman
  • Beymen
  • Bebe
  • Evoria
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları