Ekmek Nasıl Yapılır: Ekmek Yapma Makinelerinde Online İndirimler

Ekmek Nasıl Yapılır? Galeri

Günümüzde fırınlarda ve marketlerde bir çok ekmek çeşidi mevcut. Her ürünün alıcısı da farklı. Örneğin, diyet yapanlar daha çok kepekli, çavdarlı, tam buğdaydan yapılmış olanları, çölyak hastaları glutensiz olanları tercih ederken; sütlü, nohut mayasından yapılmış, haşhalı gibi özel ürünleri tercih edenler de mevcut. Yapmak istediğiniz çeşit her ne olursa olsun aslında ekmek yapmanın temel mantığı aynı. Ayrıca, ne yediğini bilmek isteyenler için evde doğal olarak yapmak da oldukça önemli. Fakat en büyük sorun tam istenildiği gibi damak zevkine uygun gıdalar üretememek. Siz de bu durumdan rahatsızsanız, çeşitli markaların bu iş için ürettiği makineler tam size göre.

Ekmek Nasıl Yapılır?

Ekmek Nasıl Yapılır?

Ekmek yapımını, klasik ve makineyle olmak üzere ikiye ayırmak mümkün. Klasik modelde işlem biraz daha zor olmakla birlikte, iki yapım şekli de esas olarak aynıdır. Öncelikle, belli bir miktar una, bir miktar maya, hamuru kıvamına getirmeye yetecek kadar oda sıcaklığında su, bir miktar tuz ve çeşide göre kepek, haşhaş vb. malzemeleri eklemek yeterli. Bu karışımı iyice karıştırmak da her iki yapım şekli için de ortak. İki yöntemin ayrıldığı nokta tam da burada. Makineli yöntemde malzemeler karıştırıldıktan sonra yoğurma işlemini makine kolay ve çabuk bir şekilde yaparken, klasik yöntemde bu durum oldukça zorlayıcı bir şekilde ekmeği yapan tarafından gerçekleştirilmektedir. Ancak yoğurma özelliği olmayan makineler de mevcuttur. Daha sonra klasik yöntemde hamur tepsiye koyularak fırının derecesi ve süresi ayarlanarak belli dönemlerde ise kapağı açılıp kızaran yerleri yanmasın diye çevrilerek pişirilir. Tabiki makineli yöntemde bunlara gerek yok. Hamuru makineye koyun, gerekli ayarları yapın, gerisini makineye bırakarak rahat koltuğunuzda oturup televizyon izleyin ve sıcakcık kahvenizi yudumlayın.

Ünlü Markaların Ekmek Yapma Makinelerinde Online İndirimler

Çeşitli markaların çeşitli özellikteki ekmek yapma makineleri piyasada mevcut. Bu markalar arasında, Tefal, Sinbo, Fakir, Elta, Arçelik, Kenwood, Conti Panne, King, Moulinex, Beko, Korkmaz, Clatronic ve Premier sayılabilir. Ünlü markaların makinelerinde birçok özellik de mevcut. Bu makineler sadece hamuru pişirmiyor, aynı zamanda yoğuruyor, kabuk rengi sensörleri yardımıyla pişip pişmediğini anlıyor, ekmek piştikten sonra belli bir süre sıcak tutabiliyor. Tüm bunlara ek olarak kek yapan, pizza ve çörek hamuru yoğurma özelliği olan modeller de mevcut. Tüm bu markaların bir çok modelini online indirimlerden yararlanarak alma fırsatınız da var üstelik. İndirimli fiyatlardan yararlanabileceğiniz siteler ise, Kliksa, Yeni Çarşım ve Hızlıal. Kliksa’da çeşitli kredi kartlarına 12 taksit imkanı sunan kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca, sitenin en güzel özelliklerinden birisi, siparişi verdikten sonra 3 iş günü içinde ürünün size teslim edilmesi. Yeni çarşımda ise, ciddi indirimler var. Bunun yanında yine kredi kartına taksitli alışveriş yapabilir ve bazı ürünlerde kargo bedava fırsatından yararlanabilirsiniz. Üstelik ürün çeşitliliği açısından da oldukça zengin bir site. Son olarak Hızlıal adlı alışveriş sitesi de geniş marka yelpazesiyle ve muhteşem indirimleriyle incelenmeye değer görünüyor.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tefal
  • Fakir
  • Korkmaz
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları