Dunlop Lastik: Lastik Fiyatları ve Online Mağazalarda İndirim Fırsatları

Dunlop Lastik: Lastik Fiyatları ve Online Mağazalarda İndirim Fırsatları Galeri

Otomobil almak isteyen birinin ilk bakacağı şeyler, ihtiyaçlarına göre değişiklik gösterir elbette. Fakat her zaman herkes tarafından göz önünde bulundurulan bir özellik aranır, yol tutuşu... Bir arabanın yol tutuşu ne kadar iyi ise, kaza riski de o kadar azalır. Bir aracın yol tutuşunu, aracın aerodinamiği (aracın havayla teması) büyük miktarda etkilese de, aracın yolla temas ettiği tek nokta olan, yani lastikler, daha etkilidir. Sürücünün araca yaptırdığı hareketleri yola yansıtmasında, virajları güvenli bir biçimde almada, aracın ağırlığını taşımada ve güzel bir seyahat sağlamada en büyük paya sahip olduğu inkar edilemez. Peki Dunlop lastik seçerken nelere dikkat edilmelidir, nereden ve nasıl alınmalıdır?

Doğru Lastik Seçimi

Hepsinden önce, aracınızın lastik ölçülerini bilmelisiniz. Bu ölçüler, her yanakta yazıyor olmakla birlikte, aracınızın kılavuzunda da yer almaktadır. Bu ölçülerin anlamları vardır. Aracınızın yanağında 175/70/R13 T70 yazıyor ise buradaki sayıların anlamı, 175 mm taban genişliğidir. 70, taban genişliğinin yanak genişliğine oran sayısıdır. 13 ise, jantın 13 inç olduğunu; T harfi hız endeksini, saatte 190 kilometreye kadar hız yapılabileceğini gösterir. 70 ise teker başına yük miktarını, yani yük endeksini simgelemektedir. Aracınızın durumuna göre performans tip de alabilirsiniz. Fakat hepsinden önemlisi bu ölçülerin, aracın orijinali ile aynı olmasına çok özen göstermelisiniz. Bunları tamamladıktan sonra, önemli olan 2. nokta, hava şartlarına göre seçimdir. Yazlık, kışlık ve dört mevsim desenli olanları vardır ve bunların hepsinin deseni ve diş derinliği farklıdır. Göz önünde bulundurmanız gereken, aracınızı hangi şartlarda kullandığınızdır. Yazlık ama sulu ve yağışlı yerlerde dört mevsim için olanlar, çok kullanışlı olacaktır fakat, ağır kış koşullarında kullanırsanız, kızaklama ve kaza yapma riskinizi arttırır, fren mesafenizi azaltamazsınız. Avrupa sisteminde, hava 7 derecenin altına indiğinde, kışlıklar ile yola çıkmak zorunludur. Sebebi ise, yazlıkların yapısından dolayı, soğuk havalarda sertleşmesidir. Kışlıkların yapısındaki silikon sayesinde, kışlıklarda bu durum oluşmaz. Bu yüzden, hayatınızı tehlikeye atmayıp, kış geldiğinde yazlıkları arabadan sökünüz. Ve son olarak, dünyaca ünlü ve güvenilir markalardan almayı göz ardı etmeyiniz.

Dunlop Lastikleri

120 yılı aşkın bir süre... 1888 yılında, John Boyd Dunlop, pnömatik(havalı) lastiği icat etti J.B.Dunlop, havayla şişirilmiş kauçuğu, oğlunun bisikletinin tekerleri etrafına sararak, ulaşımda büyük bir başarıya imza attı. Küçük yarışlardaki büyük başarılarını büyük yarışlara da taşımaya başlayan Dunlop, “The Pneumatic Tyre and Booth’s Cycle Agency Limited” hissedarlarından biri oldu. Bundan sonra, tüm dünyada adını duyurmaya başladı, rekortmenler tarafından tek tek denenmeye, başarıdan başarıya koşulmaya başlanmıştı. 1948 senesinde, delinme halinde hava kaçağını önleyen kapatıcı tabaka bulundu. Bu sayede, yolda kalma oranları oldukça azaldı. Daha sonra, Dunlop, Formula 1 yarışlarında galip gelmeye başladı. 1964'te, suda kızaklamayı engelleyen bir teknoloji geliştirildi. 1972'de ise, fren, sürüş konforu, ve sessizlik açısından muhteşem, "emniyet kemerli" ürününü tanıttı, 1973'te ise delinmiş bir lastikle saatte 80 kilometre hızla bile gidilebilecek ürününü, Denovo'yu piyasaya sürdü. Bundan sonra ise, janttan çıkmayı engelleyici yanak sistemi, ilk ultra hafif yapı kemerli, ilk basınç kaybı algılama sistemi gibi sistemler geliştirerek, sessizliği, konforu ve güvenli seyahati bir araya getirmeyi başaran Dunlop Lastik, en gözde markalar arasında yerini yıllardır korumakta.

Online Satın Alma Fırsatları

Nereden ve nasıl satın alacaksınız? En zahmetsizi, internet aracılığıyla satın almak elbette. Online sipariş verecekseniz, Tekzen ve hizlial.com, webdenal.com sitelerinin ürün çeşitliliğinden faydalanabilirsiniz. Tekzen, neredeyse bütün ürünlerinde, hem kargo ücreti almıyor, hem de olduğundan çok daha uygun fiyata satıyor. 7 çeşit kredi kartına taksit seçenekleri de, müşteriye oldukça yarar sağlıyor. hizlial.com da öyle ki, aklınızın alamayacağı kadar çok ürün çeşidiyle hizmet vermekte, bunlara dunlop lastikleri de dahil tabi ki. 10000'i geçen ilan sayısıyla bile, ne kadar iyi olduğunu gösteren sahibinden.com, ilan sahibiyle iletişiminizi en kolay düzeye indiriyor. Dunlop lastik fiyatlarındaki uygunluk ise, görmeye değer.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • TEKZEN
  • Sahibinden.com
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları