Düğün İçin Saç Modelleri: En Gözde Saç Modelleri ve Tasarımları

Düğün İçin Saç Modellerinde Avantajlar Galeri

Her genç kızın hayali bir gün gelin olmaktır. Düğün günü bir kadının hayatının başrolünü oynadığı gündür. Düğün gününde giyilecek gelinliğin tasarımı çok küçük yaşlardan itibaren yapılmıştır. Belki de o güne gelindiğinde hayalinde yaşattığı gelinlik çoktan demode olmuştur. Ama gerçek olan şudur ki, her genç kız o gecede bir peri kızı gibi görünmek isteyecektir. Tüm gece boyunca dikkatleri üzerine çekmek, beğenilmek isterler. O özel gün yaklaştıkça telaşlı bir hazırlık başlar. Öncelikle işe hayalindeki gelinliğin seçimiyle başlanır. Duvak, gelinlik, mekan seçimi, ayakkabı ve aksesuar arayışlarıyla günler geçer ve en sonunda saç şekli belirlenir. Bunun için öncesinden değişik tasarımlar uygulanır. En doğrusu son günlerde bu sıkıntıyı yaşamamak için günler öncesinden hangi tasarımın yapılacağına karar vermektir. Bu konuda birçok araştırma yapmak, yüzünüzün şekline ve saç modelinize göre bir seçim yapmakta fayda vardır. Kataloglara ve internetteki modellere bakmak da uygun çözüm olacaktır. Bu özel gün çiftler için çok önemlidir. Hayatının aşkını bulan insanlar, bu özel günü sevdiklerine ilan ederler ve bir kutlama ile bir araya gelirler.

Düğün İçin Saç Modellerinde Bu yılın Trendleri

Bu yılın gelin saç tasarımları, dalgalı, maşalı ve yandan omuz üzerine düşen biçimlerdir. Gelinlerin en çok stres yaptıkları şekil aslında hiç de zor değildir. Birkaç detaya dikkat edilirse sonuç muhteşem olacaktır. Öncelikle saç tasarımı gelinliğiniz ve duvağınızla uyumlu olmalı. Duvak, istediğiniz tasarıma uygun değilse kuaför çok zorlanacaktır. Duvak eğer kısa ise, bir bölümü toplanmış, dağınık ya da tamamen açık bırakılan modelleri seçebilirsiniz. Duvağınız uzunsa topuz çok yakışacaktır. Taşlı, süslü, pırıltılı taçlarla birleştirilen bu şekil, uzun duvaklarda bütünlük sağlayacaktır. Modası hiç geçmeyecek olan, zarafetin simgesi sayılan, taçlı gelin başı ilk sırada yer almaktadır. Özellikle uzun olanlarda taçlı tasarımlar sizi prenses gibi hissettirecektir. Ayrıca topuz üzerine serpiştirilen pırıltılar, inci taneleri ile süslendiğinde farklı bir görünüm elde edilebilir. Saçınızın yapısı da çok önemlidir. Mesela bazıları çok düzdür, maşa bile yaptırsanız dalgaları gece boyu muhafaza edemezsiniz. Ya da çok kıvırcık ve sertse, ne yaparsanız yapın düzleşmeyecektir. Bunun için en doğrusu saç tipine göre şekil belirlemektir. Düğünün yapılacağı mekan da seçimde etkili olmalıdır. Mesela bir kır düğününde açık, maşayla dalgalandırılan ve minik inci taneleriyle süslenen bir tasarım çok hoş görünecektir. Ama lüks ve kapalı bir alanda bu organizasyonu gerçekleştiriyorsanız, buna uygun daha ağır tasarımlar seçilebilir. Sırtı açık bir gelinlik giyecekseniz, topuz bir model ve sırtın açıkta bırakılması feminen bir tarzı yakalamanızı sağlayacaktır. Unutulmamalıdır ki, topuz bir tasarımda, takılan takılar ve yüzün şekli, ışıltısı belirgin olacaktır. Ayrıca topuz bir şekil yaptırırsanız, tüm gece boyunca bozulma endişesi olmadan rahatça kullanabilirsiniz. Yandan toplatacaksanız, bulunduğunuz yaştan daha genç görünebilirsiniz. Çocuksu bir hava yaratmak istiyorsanız, örgü yaptırabilirsiniz. Atkuyruğu modeli de unutulmamalı. Bu şekille gençliğinizin enerjisini dışa yansıtabilirsiniz.

Online Alışverişte Fırsat

Kusursuz olmasını istediğiniz düğün gününde saçınız için seçeceğiniz uygun modeli internet sitelerinden ulaşarak bulabilirsiniz. Ün yapmış kuaförlerin tasarımlarını uygun fiyatlarını online sitelerde bulabilmek mümkündür. Şehir Fırsatı gibi online fırsat sitelerinde, en uygun fiyatlarla nerede bu tasarımların yapılabileceği kolaylıkla öğrenilebilir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • İNCİ
  • Şehir Fırsatı
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları