Düğün Davetiyeleri: Evlilik Hazırlığında Online Sipariş Fırsatları

Birbirinden Güzel Düğün Davetiyeleri Galeri

Birlikte ortak bir hayata adım atacak genç çiftlerin evlilik öncesi hazırlıkları oldukça yoğundur. Düğün salonunun yerine karar verilmesinden gelinlik seçilmesine, yeni evin eşyalarının alınmasından kına gecesi gibi organizasyonlara kadar düşünülmesi gereken pek çok ayrıntıyla uğraşırlar. Bunlar içinde en önemlilerinden biri de sevdiklerine ve yakınlarına bu en mutlu günlerine tanıklık etmeleri için gönderecekleri düğün davetiyeleridir.

Düğün Davetiyelerinde Yüzlerce Çeşit Seçeneği

Düğün Davetiyelerinde Yüzlerce Çeşit Seçeneği

Eskiden bu konuda çok fazla çeşit ve farklı tasarımlar bulunmuyordu. Ancak günümüzde gelişen baskı teknikleri sayesinde her türlü hayali hayata geçirmek mümkün hale gelmiştir. Klasik davetiyelerde dokulu kağıtlar ve hatta tül ve pul gibi süsleme malzemeleri sıkça kullanılmaya başlanmıştır. Çiftler desen, renk ve süsleme malzemelerinin nasıl bir tasarımla kullanılacağına da kendi zevklerine göre karar verebilir hale gelmiştir. Bununla beraber düğün davetiyelerinde ilginç ve sıra dışı tasarımlar da ortaya çıkmıştır. Örneğin yakınlarını nikahlarına aşk filmi afişi şeklinde tasarlanmış bir posterle davet eden çiftler de olmuştur. Hem gelinin hem de damadın doktor olduğu bir düğün için üzerinde genç çiftin isimlerinin yazdığı ilaç kutusu biçiminde davetiyeler de hazırlanmıştır. Bu konuda artık nasıl bir tasarım yapılacağının sınırı sadece evlenecek çiftin haya gücüyle sınırlanmış durumdadır. Yine de bu konuda çok fazla bir fikri olmayanlar için arasından seçilmek üzere yüzlerce hazır çeşit de farklı baskı merkezlerinin kataloglarında bulunmaktadır. Bunlar içinden seçilen bir tasarım çiftin isteklerine göre ufak tefek değişikliklerle biraz daha kişiselleştirilebilmektedir. Düğün davetiyelerinin güzelliği ve ilginçliği kadar içerdiği yazının da kişisel ve özgün olması önemlidir. Çiftler bu yazının ne şekilde yazılacağına beraber karar vermeli ve bu işi baskı yapacak firmaya bırakmamaya özen göstermelidir. Tanışma öyküleriyle ilgili küçük bir hikaye ya da birbirlerine olan sevgilerini anlattıkları küçük bir şiiri bu metne dahil etmeleri klasik ve soğuk bir davet metninden çok daha içten ve güzel olacaktır. Ayrıca davetiyede ismi geçecek aile bireylerinin adlarının, tarihin ve yerin doğru yazılıp yazılmadığının kontrolü de tekrar tekrar yapılmalıdır. Bunlardan birinin hatalı bir şekilde yazılması durumunda yüzlerce adet basıldıktan sonra geriye doğru düzeltme imkanı olmayacak ve dolayısıyla en baştan baskı yapılması gerekecektir.

Evlilik Öncesi Alışverişlerde Online İndirimler

Bu alanda çalışan baskı merkezlerinin internet sitelerindeki katalogları inceleyerek ön araştırma yapmak mümkündür. Hatta bazı firmalar online olarak çiftlerin kendi tasarımlarını pratik bir şekilde oluşturmalarına olanak verecek web sayfaları da yayınlamaktadır. Bu tasarımlar firmaya gönderilebilmekte ve baskı da buna göre yapılabilmektedir. Sadece bu değil diğer evlilik öncesi alışverişler de internet üzerinden yapılabilir. Yeni mobilyalar için beyaz eşya ve teknoloji ürünleri için online sipariş verilerek internetten alışverişe özel oldukça avantajlı indirimlerden siz de yararlanılabilirsiniz. Böylece yeni evlenecek olan çiftlerin üzerindeki masraf yükü de bir nebze olsun hafifleyecektir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları