Düdüklü Tencere Kullanımı: Tefal Clipso'yu Kullanmak Çok Kolay

Düdüklü Tencere Kullanımındaki Ayrıntılar Galeri

Yemek yapanların en büyük yardımcı mutfak gereçlerinden bir düdüklü tencerelerdir. Bu gereçlerden yararlanmanın da belirli bazı kuralları vardır. Düdüklü tencere kullanımında bazı ayrıntılara dikkat edilmezse kötü sonuçlara neden olabilmektedir. Ancak son zamanlarda üretilen modeller bu riskleri ortadan kaldırmıştır. Örneğin Tefal’in Clipso modelinde yemek yapmak çok kolaydır. Bu modellerde yemek pişirme süreleri diğerlerine göre çok daha kısadır. Bunun sonucunda enerji tasarrufu sağlamaktadır. Aynı zamanda yemekler besin değerini kaybetmeden pişirilebilirler. Üstelik yiyecekler çok az suda bile pişirilebilmektedirler. Vitamin ve mineraller kaybolmadığı için yiyecekler insan vücudu için çok daha faydalı olmaktadır. Pişirilecek yemeği hazırladıktan sonra kapak düdüklü tencerenin kullanma kılavuzunda belirtilen şekilde kapatılır. Sonra ocağın üstüne konulur. Tencerede bulunan düdük ilk anlarda dik olmalıdır. Ses ve buhar çıkmaya başlayınca kapaktaki aparat yatay konuma getirilir ve ocağın altı kısılır. Bu şekilde yemek bir süre daha pişirilir. Yemeğin piştiğinden emin olduktan sonra ocağın altı kapatılır ve bir kapak açılmadan bir süre bekletilir. Üzerindeki aparat dik konuma getirilir ve böylece ürünün içindeki buharın dışarı atılması sağlanır. Ardından da kapak açılır ve yemek servis edilir. Ürünü kullanırken talimatlardaki kurallara uyulmazsa istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ihtimali oldukça fazladır.

Düdüklü Tencere Kullanımı için Uyarılar

Her tasarımın kendine özgü kullanım şekli vardır. Ancak değişmeyen basit kurallar hemen hepsinde aynıdır. Örneğin yemek yapma sırasında ürünün içine konulacak su miktarı yarım ya da bir bardak kadar olmalıdır. Malzeme üçte ikisini geçmemelidir. Nohut ve kuru fasulye yapılırken bu oran en fazla ürünün yarısı kadar olabilir. Yemek tamamen piştikten sonra kapağı açmadan önce içindeki buharın tamamen çıkmış olmasına dikkat edilmelidir. Ürünün içindeki buhar basınçlıdır ve tamamen boşalmadan kapak açıldığında istenmeyen olaylara neden olabilirsiniz. En basiti kapak fırlayabilir ve yaralanabilirsiniz. Bu nedenle her ne olursa olsun yüz bu ürünlere fazla yaklaştırılmamalıdır. Bu ürünlerin kullanım kılavuzlarında hangi yemeğin ne kadar sürede pişirileceği belirtilmiştir. Bu sürelere uyulmadığında yemek ya çiğ ya da yanmış olacaktır. Bu nedenle mutlaka bu kılavuzda yazılı olan kuralların yerine getirilmesi gerekmektedir. Tefal Clipso düdüklü tencerelerde yemek yapmak ise gelişmiş teknolojisi sayesinde oldukça kolaydır. Bu üründe akıllı kontrol saati bulunmaktadır. Bu saat, yemeğin pişirme saniyesini kontrol eder ve buhar çıkışı ile birlikte devreye girer. Pişirme zamanı sona erdiğinde de ses ile uyarır. Bu ürünü temizlemek de son derece kolaydır., Bütün parçaları sökülebilir ürün bulaşık makinesinde yıkanabilir. Tefal Clipso düdüklü tencere kullanımı son derece kolaydır.

Online Alışverişte İndirim Avantajları

Düdüklü tencereleri ev gereçleri satan tüm mağazalardan bulabilirsiniz. Mutfak gereçlerinde indirim fırsatları ise yok denecek kadar azdır. Ancak online alışveriş sitelerinde durum farklıdır. Bu siteler yıl boyu düzenli olarak indirim kampanyaları düzenlemektedir. Tefal Clipso düdüklü tencereyi de online alışveriş sitelerinden cazip fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz. Evmanya, Hızlı Al ve Yeni Çarşım gibi online alışveriş siteleri, bu ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Ücretsiz üyelik hizmeti sunan bu sitelere üye olanlar avantajlı fırsatları anında öğrenmektedir. Kullanıcı, elektronik posta adresine gelen bildirimlerin ardından siteye girerek beğendiği ürünü birkaç dakika içinde satın alabilmektedir.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tefal
  • Evmanya
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları