Dudak Dolgusu: Dudak Dolgunlaştırıcı İndirimli Kozmetik Ürünleri

Çekici Dudaklar İçin Dolgu Yöntemleri Galeri

Güzelleşmek kadınların sonu olmayan bir tutkusudur. Vücut bakımları için çeşitli sıkıntılara, sıkı diyetlere ve yoğun egzersiz programlarına katlandıkları gibi yüzlerinin daha güzel ve orantılı görünmesi için bıçak altına yatmaktan bile çekinmezler. Günümüzde bu tip estetik problemlerin çözümü için ameliyatların dışında pek çok yöntem geliştirilmektedir. Çeşitli kozmetik ürünler artık neredeyse estetik cerrahlarla yarışacak hale gelmiştir. Kısa veya uzun süreli etkilerle cildi gerginleştirip gençleştiren serumlar, gözlerin daha canlı bakabilmesi için yoğun ve anında etkili göz çevresi kremleri gibi ürünler artık pek çok parfümeri mağazasında bulunabilmektedir. Güzelliğin en önemli şartlarından biri olan çekici dudaklar için de enjeksiyon ya da silikon yöntemiyle dudak dolgusu yapılabilmekte ya da bu amaca hizmet eden farklı kozmetik ürünler kullanılabilmektedir.

Dudak Dolgusu Uygulamalarındaki Gelişmeler

Dudak Dolgusu Uygulamalarındaki Gelişmeler

Bu alandaki en son gelişmelerden önce bu bölgeye en yaygın olarak uygulanan estetik operasyon silikon takma işlemiydi. İstenen ölçüye göre yumuşak silikondan imal edilmiş keseler açılan kesiklerden içeri yerleştiriliyor ve daha sonra dikişle kapatılıyordu. Ancak bu operasyonun dezavantajları avantajlarından neredeyse daha fazlaydı. Öncelikle bu işlem için genel anestezi altında ciddi bir ameliyat gerekiyordu ve bu da güzelleşmek isteyen kişinin sağlığına önemli bir tehdit oluşturuyordu. Operasyon sonrası vücudun bu yabancı maddeyi kabul etmeme ihtimali yüksekti ve böyle bir durumda silikon implantların çıkarılması gerektiği gibi görüntü de son derece olumsuz yönde değişiyordu. Çekilen acılar ve enfeksiyon riski de dezavantajlar arasındaydı. Her şey yolunda gitse bile elde edilen görüntü doğallıktan son derece uzak oluyor ve karşıdan bakıldığında şişmiş gibi bir his veriyordu. Bu yöntemin ardından enjeksiyonla dudak dolgusu uygulamalarının geliştirilmesiyle riskler oldukça düşük bir noktaya çekildi. Bu uygulamada neredeyse lokal anesteziye bile ihtiyaç duyulmadığı gibi ameliyat söz konusu olmadığından bir saatlik bir zaman ayırmak bile yeterli olmaktadır. İşlem temelde dudaklara kolajenli bir karışım enjekte etmekten ibarettir. Gerekli görülen yerler bu şekilde kalınlaştırılmakta ve etki anında gözlemlenebilmektedir. Bu tip enjeksiyonlar yaklaşık bir yıl sonra etkisini yavaş yavaş kaybetmekte ve tekrar edilmesi gerekmektedir. Ancak tekrar edilmese bile bir deformasyon oluşmamaktadır ve en fazla dudaklar doğal hallerine geri dönmektedir. Kolajen enjeksiyonu uygulamaları dudak dolgusu alanında silikon implantların neredeyse ortadan kalkmasına neden olmuştur.

Ameliyatsız Kozmetik Yöntemlerle Güzellik

Ameliyat olmak ya da enjeksiyon yaptırmak istemeyen ya da bütçesi bunun için yeterli olmayan hanımlar için de kozmetik çözümler geliştirilmiştir. Düzenli kullanıldığında nemi arttırarak dolgun görünüm sağlayan çeşitli kremler, sürüldükten sonra birkaç dakika içinde etki göstererek geçici bir süreliğine dolgunluk sağlayan jeller bunlar arasındadır. Güzelliğine önem veren ve bu tip zahmetsiz ve daha az masraflı kozmetik yöntemlerini tercih eden hanımlar, online alışveriş yoluyla bu tür ürünlere indirimli fiyatlarla ulaşabilirler. Balerin Kozmetik ve Luxybox gibi online parfümerilerde güzelliğinize güzellik katacak bu ürünleri avantajlı fiyatlarla bulabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Balerin Kozmetik
  • Luxybox
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları