Dr. Oetker Ürünleri

Dr. Oetker ürünleri Galeri

1891 yılında kurulan Dr. Oetker  bir Alman gıda markasıdır.  Mutfaklarda sıklıkla tercih edilen bir marka olan Dr. Oetker, kendi alanında lider markalardan biridir. Yemek ya da tatlı hazırlarken, birbirinden pratik ürünleri ile yanınızda olan marka, özellikle  pasta, kurabiye gibi tatlılar için ürettiği yan ürünleri ve hazır çorbaları ile ünlüdür. Mutafkta her anınızda yanınızda olan kolay hazırlanabilir ürünlerine her gün bir yenisini ekleyen marka, kattığı tatlar ile hazırladığınız yemekleri daha da güzelleştirir.


Dr. Oetker Biyografisi

1891 yılında Bielefeld'deki eczanenin arka odasında başlayan Dr. Oetker markasının hikayesi bugünlere kadar kendini hep ileriye taşıyarak devam etmiştir. Genç eczacı Dr. August Oetker'in uzun yıllar süren araştırmaları ile birçok yeni ürün ortaya çıkarmıştır. Ancak en büyük tutkusuna ulaşmak için daha çok zaman harcamış, en sonunda da emeline ulaşmıştır. Kendi özel hobisi olan pastalar ile ilgili hayali, fırında pişen kek, pasta ve hamur işlerinin iyi kabarması için bir yol bulmaktadır. Eczacı oluşunun getirdiği artılar ile birçok madde hakkında bilgili olan Dr. Oetker, pastaların kabarması için " Kabartma Tozunu" icat etmiştir. Titiz çalışmaları sayesinde bu değerli formüle varan Dr. Oetker kek, pasta ve hamur işlerinin başarılı bir şekilde kabarmasını sağlamıştır. Bu formlü, 1893 yılında paketleyip piyasaya sürmüştür. O gün itibariyle kek ve pastalar Dr. Oetker'in garantisi altında hazırlanmıştır. Aslında bu formül, Alman kimyager Justus von Liebig ve Amerikalı öğrencisi Eben Horsford tarafından daha önce icat edilmiştir. Ancak Oetker bayanların evlerde kullanılabilecek bir preperasyon hazırlamıştır ve başarılı pazarlama stratejisi sayesinde bu kadar çok tutulmuştur. Dr. Oetker Hamur Kabartma Tozu ile bir yenilik yaratmıştır ve mutfaklarda hızla yerini almıştır.

Dr. Oetker Türkiye

Ana merkezi Almanya'nın Bielefeld şehrinde bulunan Dr. Oetker'in, dünya çapında yaklaşık 7000 işçisi vardır. Bir aile şirket olan Dr. Oetker, yüz yılı aşkındır piyasa başarı ile yer almaktya ve kendini sürekli geliştirerek mutfakalarda kadınların en yardımcısı olmaktadır. Dünyanın birçok yerinde tüketici ile buluşan Dr. Oetker ürünleri, 35 ülkede, birçok farklı ürünü ile piyasadadır. Almanya'da kendi dalında lider olan Oetker markası, tam 350 ürün çeşidi sunmaktadır. Türkiye'de ise yaklaşık 140 ürün çeşidi ile hizmet vermektedir. Tüketicilerin tercih ettiği marka, tüm gıda markaların arasında %96 tanınmışlık derecesine sahiptir. Kullanıcıların zevkle uyguladığı Dr. Oetker tarifleri hem lezzetli hemde pratik. olmasıla kadınların en büyük yardımcısıdr. Pasta yapımında kullanılan kabartma tozu, vanilya gibi yan ürünlerin yanı sıra, sütlaç, puding gibi pratik tatlı peketleri de sunan marka, aynı zaman da hazır çorbaları ile de oldukça ilgi görmektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları