Dövme Kataloğu: Sağlıklı ve Hijyenik Ortamda Dövme Yaptırabilirsiniz

Dövme kataloğu Galeri

Vücudun derisinin altına iğneye benzeyen sivri uçlu delici bir aletle çeşitli şekilleri ve metinleri yapmaya dövme diyoruz. Bir diğer ismi tattoo olarak bilinmekle beraber ayak ve el içleri ve dirsekler dışında vücudumuzun her bölgesine yapılabilen bir işlemdir. İnsanlığın varoluşundan bu yana insanlar çeşitli malzemeleri kullanarak vücutlarında çeşitli desenleri sergilemişlerdir. Bazı bölgelerde bu kadını güzelleştirmek adına yapılan bir gelenek haline gelmiş ve özellikle evlenen genç bayanlar yüzlerinde bu şekillere yer vermişlerdir. Hatta dövmelerin insanları kötü ruhlardan saklayacağına inanan toplumlar bile vardır. Artık günümüzde bu görüşlerin aksine gençler hayata karşı duruşlarını göstermek adına vücutlarına tattoo yaptırmaktadırlar. Yaptırmak isteyenlerin sıklıkla sordukları soruların başında canları yanacak mı gelmektedir. Bir epilasyon makinasının vereceği acı kadar acısı vardır ve uyuşturmaya gerek kalmamaktadır. Dövme kataloğunu inceleyerek size uygun olan modeli belirleyip uygulatabilirsiniz.

Vücudunuzda Farklı Resimlere Ve Sözlere Yer Açın

Vücudunuzda Farklı Resimlere Ve Sözlere Yer Açın

İnsanlar genellikle kol bölgelerine dövme yaptırmaktadırlar. Kol bölgesine yaptırdığınızda canınız çok acımamaktadır ve kolun dışına yaptırmak diğer bölgelerden daha kolaydır. Özellikle memur olarak çalışanlar ve sıkıntılı bir iş hayatı bulunanlar kolları sürekli görüneceği için bu bölgeye yaptırırken çok iyi düşünmelidirler. Tattoo yapılan bölgelerden bir diğeri olan eller kalıcılığı en az olan bölgedir. Elimizin derisi diğer yerlere göre daha yumuşak olduğu için gözeneklerinin hepsi açık olmaktadır. Ellerimiz sürekli göz önünde olduğundan buraya yaptırdığımız taktirde dövmeyi saklamamız mümkün olmayacaktır. Bu nedenle iyi karar vermeniz gereklidir. Ele yapılırken canınız daha fazla acımaktadır ve bazen şekil tam olarak oluşmaz ve deriniz boyayı çekebilir. Ayaklara ve bileklere yapılan modelleri daha fazla bayanlar tercih etmektedirler. Ayak bölgesi düz bir zemin olmadığı için modellerin çoğu bu bölgeye uygulanamamaktadır. Buraya küçük desenler ve kısa metinler yapmak tavsiye edilir. Ayağa yaptırdıktan sonra ayağınızın üzerine basmak zorunda olduğunuzdan ayağınız şişebilir ve su toplayabilir. Bu nedenle çok fazla yürümemeniz ve kremle tedavi etmeniz gereklidir. Dövme kataloğunda binlerce desenli dövme vardır. Bunlardan bazıları anlam taşırken bazıları sadece görsel birer şekildir. Yazı yazdırmak isteyenler için ise orijinal sözler bulunduğu gibi kendi tercihleri de göz önünde tutulmaktadır.

Dövme Kataloğunu Çok İyi İncelemeden Karar Vermeyin

Dövme yaptırırken ömür boyu taşıyacağınızı unutmayıp ona göre bir model seçmeniz gerekir. Tattoo yapılırken kullanılan malzemelerin hijyenik olması ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde yapılan işlemden sonra enfeksiyon riski oluşmamaktadır. Beğenmediğiniz şekillerin üzerini daha büyük desenlerle kapatabilirsiniz. Sildirme işlemi çok zor bir işlemdir ve her zaman işe yaramayabilir. Önceden ağrı kesici ve alkol alırsanız kan akışınız hızlanarak kanamanız çoğalır. Bu nedenle tavsiye edilmemektedir. Online olarak internet adreslerine ulaştığınız dövmecilerin dövme kataloğunu inceleyebilir ve işlem hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz. Yaptıracağınız yerin bu işte profesyonel olması ve hijyenik ve kaliteli malzemeler kullanması ilk tercihiniz olmalıdır.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları
İlgili makaleler
Defacto