Dondurma Makinesi: Uygun Fiyatlarla Kaçırılmayacak Mutfak Gereçleri

Dondurma Makinesi Galeri

Özellikle sıcak yaz günlerinin ferahlatıcı ve sağlıklı besini olan dondurma hem enerji kaynağı hem de protein deposu bir yiyecektir. İlk olarak Avrupa'da çıkan ve diğer ülkelere hızla yayılan bu karşı konulamaz lezzet 7'den 77'ye herkesin gözde tatlısı olmuştur. Çeşitli meyve aromaları ile zenginlik kazanan bu leziz tatlar günümüzde daha popüler olmuştur. Yazın özellikle havanın çok sıcak ve güneşin cayır cayır yaktığı vakitler bu tatlıya olan ihtiyaç daha fazla görülür. Her sokak başında satılan dondurmaları bazıları hijyenik açıdan yemek istemeyebilir. Aslında açık olan hiçbir şey yararlı değildir. Özellikle sıcaklarda mikropların daha çok artmasından dolayı açık satılanlardan uzak durulması gerekir. Özellikle bu konuda titiz ev hanımları evde bildikleri ve gördükleri malzemelerle bunu hazırlamayı yeğlerler. Çocuklarını ve ailelerini en iyi ve en sağlıklı şekilde beslemek isterler. İşte bu konuda ünlü markaların sizler için dondurma makinesi modellerini tasarlaması tesadüf değildir. Bildiğiniz malzemelerle evinizde bu keyfi yaşamak daha güzel olacaktır.

Evde Dondurma Nasıl Yapılır?

Özellikle Maraş Dondurması diye ünlenen Kahramanmaraş bu işte bir numaradır. Kahramanmaraşlı satıcılar bunu döverek ve özenle hazırladıkları için bu lezzet çok başkadır. Evde bu enfes lezzeti yapıp tatlı yanında da misafirlerinize servis yapabilirsiniz. Evde bu enfes tadı yapabilmek için öncelikle gerekli malzemeler süt, şeker, salep, vanilya veya istediğiniz bir meyve aroması da olabilir. Sütü bir tencerede kaynatmak sureti ile ateşe koyulur. Kaynamaya yakın içine şeker, vanilya ve salep üçlüsü yavaş yavaş süte katılır. İyice karıştırılır. Kaynadıktan sonra 10 dakika kadar ateşte kalır tabii karıştırmaya devam edilir. Daha sonra tencerenin altı kapatılır. Oda sıcaklığında soğuyana kadar bekletilir ve buzluğa alınır. Ağzı kapalı olarak 2 saat buzlukta bekletilir. 2 saat sonrasında tencere çıkarılır ve iyice homojen bir biçimde karıştırılır. Tekrar 2 saatliğine buzluğa konur. Hazır olduğuna karar verdiğinizde tatlınız servise hazırdır. Servis ederken ister şerbetli bir tatlı ile ister üzerine Antep fıstığı ile servis yapabilirsiniz. Bu uğraşlara katlanmak istemeyenler için üretici firmalar harika dondurma makinesi üretmiştir. Malzemelerini koyduktan sonra bir şeye karışmadan tatlınızı itina ile kısa sürede hazırlar. Size de aileniz ile afiyetle bunu tatmak kalır. Bir teknoloji harikası olan bu ürünlerin birçok markanın ürünü bulunmaktadır. Tefal, Philips gibi önemli markalar sizi düşünerek bu harika tasarımları üretmiştir. Ev tipi bu makineler mutfakta en büyük yardımcınız. Üstelik fiyatları da çok cazip. Online alışveriş mağazalarından ev tipi işlerinizi kolaylaştıracak ürünleri kolaylıkla bulabilirsiniz.

Dondurma Makinesi Modellerinde Online İndirimler

Yazı beklemeden hemen şimdi bu ürüne sahip olmak için online mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Yaz kış farketmeden bu makinelerle harika tatlar hazırlayabilirsiniz. Kısa sürede bu leziz tatlıyı yapmak ve hiç elinizi bile bulaştırmadan enfes tatlar yapabilirsiniz. Yeni Çarşım, Hızlıal, Darty gibi online mağazalardan uygun fiyatlarda dondurma makinesi modellerini bulabilirsiniz. Eviniz ve mutfağınız ile ilgili her şeyi bu mağazalardan indirimli olarak satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Tefal
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları