Dolgu Topuk Ayakkabı Modelleri: 2012 Sezonu ve İndirimli Fiyatları

Dolgu Topuk Ayakkabı Modelleri: 2012 Sezonu ve İndirimli Fiyatları Galeri

Ayakkabılar, çok eski bir geçmişe sahip, günümüzde de bağlılık derecesinde kullanılmakta olan çok özel aksesuarlardır. Eski çağlarda tasarlanan ve kullanılan modeller hayvan derilerinden yapılmış tabanların ilkel ipler yardımı ile ayağa tutturulması şeklinde kullanılmaktaydı. Zaman geçtikçe, ihtiyaçlar doğrultusunda şekilleri geliştirilmiş olsa da amaç hep aynı kalmıştır: ayakları zorlu zemin koşullarından korumak. Romalılar döneminde bu ayak koruyucuları birer sınıf ayracı görevi de üstlenerek, üzerleri çeşitli boncuklar ve değerli taşlar ile süslenmeye başlanmıştır. Günümüzde de bu görev devam etmekte, kıyafetlerin en şık tamamlayıcıları olmaktadır. Bu sektöründe faaliyet gösteren yüzlerce firma bulunmaktadır. Bu firmaların binlerce modeli arasından her zevke veya her bütçeye uygun modeller bulmak mümkündür. Spor, klasik, babet, topuklu gibi çeşitleri bulunan ayakkabıların yüksek topuklu olanları bayanlar arasında en çok tercih edilen modellerdendir. Fakat yüksek topukların, uzun süre ayakta kalma durumlarında ayaklara rahatsızlık verdiği bir gerçektir. İşte tam bu noktada devreye dolgu topuk ayakkabı modelleri girmektedir.

Ayakkabı Modelleri ve Seçimi

Alışveriş sırasında dikkat edilmesi gereken kurallara uyulduğu zaman ayaklar için uygun amodelin satın alınması kaçınılmazdır. Bu da hem kullanım esnasında rahatlık hem de ayak sağlığını korumak anlamına gelmektedir. Alışveriş esnasında ayakların dinlenmiş olması ve şiş olmaması gerekmektedir. Bu sayede normal zamanda ayağa büyük gelebilecek modelleri satın almak önlenmiş olmaktadır. Beğenilen model her iki ayağa da giyilerek denenmelidir. Hatta mağaza içerisinde atılacak birkaç adım, ürünün ayağa uygunluğunu test etmenin en güzel yöntemi olacaktır. Dolgu topuklu modellerde taban yüksek veya alçak, nasıl olursa olsun, taban genişliği fazla olan modeller seçmekte fayda vardır. Bu tip modeller yere daha sağlam basmayı kolaylaştırarak gün boyu üzerinde kalınsa bile ayakları ve bedeni fazla yormayacaktır. Burnu açık veya tamamen açık, bantlı modeller taraklı ayaklara sahip kullanıcılar tarafından dikkat edilmesi gereken modellerdir. Parmakların taşmamasına ve ayağın öne kayabileceği hesaba katılarak başparmağın ayakkabının burnundan çıkarak kötü bir görüntüye sebep olmamasına dikkat edilmelidir. Son dönemlerde Dolgu kısmın hasır olan modelleri ön plana çıkmaktadır. Hasır topuklar, ayakkabılara son derece spor bir görünüm katmakta ve kullanım alanını artırmaktadır. Bu şık ve spor modelleri yazın elbiseler, etekler, renagrenk şortlar ile kombinlemek mümkünken, şık bir bluz ve kot pantolon ile kullanılarak şık bir görünüm elde edilebilmektedir.

Online Alışveriş İmkanları

Kullanıcıların çoğu, ayakkabı alışverişini görerek veya deneyerek yapmayı tercih etseler de online alışveriş fırsatlarını kaçırmayan kullanıcılar da oldukça fazladır. Son yıllarda sitelerin kullanıcılarına sundukları ücretsiz değişim veya iade gibi imkanlar online alışverişleri cazip hale getirmekte, "olur mu olmaz mı?" endişesini ortadan kaldırmaktadır. Zidaya, Zizigo, Pabbuc gibi online alışveriş siteleri en güzel dolgu topuk modellerini bulabileceğiniz adreslerin başında gelmektedir. Sitelerde, kredi kartına taksit ve Türkiye'nin her yerine ücretsiz kargo imkanları da bulunmaktadır. Ayrıca Flo, Ayakkabı Dünyası, Yeşil, Boyner, YKM, Mango gibi mağazaların online alışveriş sitelerinden de dilediğiniz modeli uygun fiyatlara satın alabilirsiniz. Ayrıca Trendyol, Limango, Markafoni, Vip Dukkan, Morhipo gibi özel alışveriş klüplerinde, dünyaca ünlü markaların modellerine %80'e varan indirimli fiyatlar ile sahip olabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Markafoni.com
  • Boyner
  • Flo
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları