Dolap Kaplama Kağıtları: Uygun Fiyatlarla Kaçırılmayacak Ev Gereçleri

Evinizi Pratik Çözümlerle Yenileyin Galeri

Herkes evindeki mobilyaların güzel ve yeni olmasına özen gösterir. Ancak her sezonda sürekli yeni mobilyalar almak ve hem eskimiş eşyaları yenilemek hem de son moda bir dekorasyona sahip olmak bütçe açısından oldukça külfetlidir. Eskimiş koltukları yenilemek için kaplama kumaşlarını değiştirtmek, masa ve kitaplıkları bu işi yapan atölyelere vererek boyatmak evdeki eşyaları çöpe atmadan yenilemenin yollarından bazılarıdır. Ama bunlar için bile ustalara epeyce bir para ödemek ve işin tamamlanması için bir süreliğine de olsa eşyalardan mahrum kalmak gerekir. Artık bu sıkıntılar son buluyor, çünkü ahşap ve formika mobilyaları yenilemek için son derece pratik bir çözüm sunan dolap kaplama kağıtları piyasaya çıkmış durumda.

Dolap Kaplama Kağıtlarıyla Pratik Çözümler

Dolap Kaplama Kağıtlarıyla Pratik Çözümler

Uzun süre kullanılmış mobilya takımlarının çizik, kırık, çatlak bölümlerini kamufle etmek ya da sadece rengi değiştirmek için çeşit çeşit renk renk dolap kaplama kağıtları gayet hesaplı fiyatlarla yapı malzemeleri satan mağazalarda bulunabiliyor. Bir ev hanımının bile başka kimsenin yardımına ihtiyaç duymadan uygulayabileceği bu malzemenin zevke göre parlak ya da mat türleri olabildiği gibi farklı desen çeşitleri de bulunabiliyor. Uygulamaya başlayıp malzemeyi satın almadan önce ilk olarak yenilenecek mobilyanın ölçülerinin alınması gerekiyor. Bu tip kağıtların standart eni genelde bir metreye yakın oluyor. Buna göre malzeme alındıktan sonra uygun ölçülerde kesilerek arkasındaki koruyucu tabaka çıkartılıyor ve yüzeye yapıştırılıyor. Yapıştırma işlemi sırasında hava kabarcıklarının kalmaması için plastik bir kart, mesela artık kullanılmayan eski bir kredi kartı ile malzemenin üstünden geçmek gerekiyor. Yine de ufak tefek kabarcıklar kalırsa ve düzeltilemezse bunların üstüne iğneyle ufak bir delik açmak da düzgün görüntüyü sağlamaya yetiyor. Bir başka yöntem ise malzemeyi yüzeye uygulamadan önce cam temizleyici spreyle mobilyayı ıslatmak. İşe bu şekilde başlandığında kağıdın aniden yapışması önleniyor ve böylece ufak tefek eğriliklerde hareket ettirilerek düzeltilebiliyor. Son zamanlarda en beğenilen uygulamalar ise mobilyayı önce düz renk bir malzeme ile kaplamak, ardından da desenli bir çeşidin parçalarıyla süslemek. Bu malzeme istenen her şekilde kesilebildiği için kullanım kolaylığı da sağlıyor.

Online Alışverişte İndirimli Ev Gereçleri

Eve ustalar girmeden, mobilyalarınızdan ayrı kalmadan eşyalarınızı bu şekilde yenileyip son moda hale getirmek için bu tip malzemeleri gayet uygun fiyatlarla bulmanız mümkün. Evinizi bir kez kendiniz dekore etmeye başladıktan sonra diğer eşyalarınızı da farklı yöntemlerle değiştirmek isterseniz boyadan, zımparaya, fırçadan fayansa pek çok malzemeye ihtiyacınız olabilir. Bu tür ürünleri kaçırılmayacak uygun fiyatlarla satın almanın en iyi yollarından biri ise online alışveriş olacaktır. Yeni Çarşım ve Evim.net gibi ev gereçleri satan online mağazalardaki dönemsel indirimler, çeşitli kredi kartlarına taksit ve erteleme gibi avantajlar ile kimi zaman ücretsiz kargo gibi seçeneklerden yararlanabilir, eviniz dekorasyonunu bütçenize uygun bir şekilde kendiniz yapabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Evim.net
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları