Dockers

Dockers Galeri

1986 yılında, Levi Strauss&Co.'nun liman işçileri için özel tasarladığı Dockers ürünleri kısa sürede erkekler tarafından fazlaca tercih edilen bir marka haline geldi. Ve 25 yılı aşkın süredir spor giyimle tarzı bir araya getiren bir marka. Kurulduktan hemen bir kaç yıl içerisinde marka, ofis ortamında ve iş yerlerinde resmi bir kıyafet olan takım elbisenin yerini alacak daha konforlu bir alternatif haline geldi. Levis'ın jean pantolonlara olan arzın düştüğü 90'lı yılların başında, Dockers'ın giderek yükselmesi firmanın cirosunun dengede kalmasını sağladı.

Yeni Sezon Şıklığı Bir Tık Ucunuzda

Yeni Sezon Şıklığı Bir Tık Ucunuzda

Bob Siegel tarafından yönetilen Dockers kısa sürede erkek spor giyim sektörünün liderleri arasına girdi. Joe Middelton önderliğinde Avrupa'ya tanıtılan marka, 90'lı yılların ortalarına gelindiğinde kanada, yeni Zelanda, Şili, Kostarika, Endonezya, Hong Kong, Malezya, Avusturalya ve Avrupa dahil olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde piyasaya sürülmüştü. 1995'te ABD'de yapılan bir araştırmayla her 10 Amerikalı erkekten 8'inin gardırobunda Dockers pantolon bulunduğu sonucu çıktı. Bu sayı, yıllar geçtikçe sürekli artıyor, çünkü marka ürünleri hem şıklığı gem rahatlığı bir arada sunarak özgün bir tarz yaratıyor. Markanın kendine özel tasarımlarıyla hazırladığı koleksiyonları, klasikleşmiş Dockers pantolonların yanı sıra, triko, gömlek, mont, kaban, ayakkabı, çanta gibi aksesuarları da içeriyor.


Dockers Türkiye'de Online Alışverişte

Dockers Türkiye'de Online Alışverişte

Özellikle artık haki pantolonları klasikleşen giyisiler arasına giren markanın Türkiye'de de fazla tutkunu var. Marka, seçkin mağazaların yanı sıra kendine ait mağazalarda da satılıyor. Rahat ve spor giyinmeyi sevenlerin, aynı zamanda pantolonun, ayakkabının uzun ömürlü ve klasik bir tarzda olmasını yeğleyenlerin markası olan Dockers'ın Türkiye mağazaları İstanbul, Ankara, Adana, Eskişehir, Bursa, İzmir ve Samsun'da bulunuyor. Ayrıca bir de online satışı var markanın: dockersturkey.com internet sayfasından markanın kadınlar ve erkekler için bütün ayakkabı, çanta ve cüzdan modellerini bulabilirsiniz, inceledikten sonra da buradan satın alabilirsiniz. Ne yazık ki henüz haki pantolonların satılmadığı sitede, Dockers kampanyalarını takip edebilir indirimlerden faydalanabilirsiniz. Alışverişi daha eğlenceli kılan küçük anketler de bulunuyor sitede. Kardeş site olan www.outletistanbul.com'da ise hem Dockers'ın hem de Caterpillar, Flogart ve NY Yankees gibi markaların outlet ürünlerini satın alabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları