Dizel Otomatik: Uygun Faizli Banka Kredileriyle Araba Alma Fırsatları

Dizel otomatik Galeri

Dünyadaki petrol bağımlılığını azaltmak ve farklı yakıt türleri geliştirmek için Alman mühendis Rudolf Diesel tarafından tasarlanmıştır. Gazın, yüksek sıcaklığa ve basınca ulaşması ile püskürtülen yakıtın, alev alarak patlaması sonucu çalışan motor türüdür. Benzinli motorlara göre daha kullanışlı, ekonomik ve daha verimlidir. Motor, ilk üretildiği yıllarda yaşanan en büyük sorun soğuk havalarda motoru çalıştırmada yaşanan sıkıntılardı. Günümüzde kullanılan teknolojiler ile bu sorun tamamen ortadan kaldırılmıştır. Özellikle son günlerde artan akaryakıt fiyatlarındaki artış ve benzine oranla daha az yakıt tüketimi, insanları dizel motorlu araç almaya yönlendirmektedir. Yapılan araştırmalar, dizel motorlar ile benzinli motorlar arasındaki fiyat farkının, yirmi beş bin kilometre yol kat etme ile amorti edileceğini göstermektedir. Bu tarzdaki araçlar gün geçtikçe gelişen teknolojik yenilikler sayesinde sürekli gelişme göstermiş ve kendini yenilemiştir. Farklı motor türleri geliştirilmiş ve özellikle bayanların araç kullanırken vites değiştirme sıkıntısını gidermek için Dizel otomatik modeller de geliştirilmiştir. Bu modeller, sürekli olarak aracı ile gezen ve uzun yolculuklar yapanların ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Bu tür motorlar düşük devirlerde önemli tork miktarını açığa çıkmasını sağlayarak performansı en üst seviyeye çıkartmaktadır.

Dizel Otomatik Özellikleri Ve Avantajları

Dizel Otomatik özellikleri arasında TDI, CDTI, HDI ve daha farklı motor seçenekleri de bulunmaktadır. Bu araçlar, dış görünüş olarak benzinli modellerden, hiçbir farklılık göstermemektedir. Aynı kasaya ve aynı teknik özelliklere sahiptir. Eski model araçlara göre, yeni üretilen modellerde kullanılan yakıt teknolojisi sayesinde, yakıt tüketimi yüzde yirmiye varan oranlarda düşüş göstermektedir. Bu motorlar da yakıt püskürtme sistemine göre, piston hareketlerine göre, devir sayılarına göre silindir tertip tarzlarına göre ve çalışma prensiplerine göre motorlar şeklinde gruplara ayrılır ve her biride kendi arasında farklı gruplara ayrılmaktadır. Bu motorların tercih edilmesinin nedenleri arasında yakıt tasarrufunun yanı sıra, yüksek veri elde edilmesi de gösterilebilir. Benzinli motorlardan ayıran en önemli özelliklerden biri de, benzinli motorlar çalışırken egzozdan karbon monoksit gazı çıkmakta, doğayı ve sevdiklerimize zarar vermektedir, fakat bu motorlarda egzozdan doğaya ve bizlere zararı olmayan karbon dioksit gazı salınmaktadır. Ayrıca çok daha dayanıklı motora sahiptirler ve daha az arıza yapmaktadırlar bunun sonucunda tamir ve bakım için cebinizden çıkan para da daha az olmaktadır. Bütün bu özelliklere bir de şehir içinde araç kullanırken sürekli dur kalk yaparken, vites ile uğraşmanızı engelleyen, otomatik vites özelliği eklenince bu araçlar, kullanıcıları için daha da cazip bir hal almaktadır. Günümüzde ileri teknolojileri kullanan büyük firmalar, her kesime hitap eden dizel otomatik araç üretimine büyük önem vermektedirler. Ve bu sayede müşteri portföyünü her geçen gün genişletmektedirler.

Uygun Banka Kredileri İle Sizde Sahip Olunuz

Tüm modellerin dizel otomatik tasarımlarını, bankaların müşterilerine sunmuş olduğu uygun ve cazip kredi imkânları ile sizleri beklemektedir. Ayrıca firmaların sunmuş olduğu kampanyalar ile araçların teknik özellikleri hakkında ayrıntılı bilgiye araba firmalarının online adreslerinden ulaşabilirsiniz.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları