Dış Cephe: Mantolama ve Amerikan Siding Kaplamada Online Fiyatlar

Dış Cephe Mantolama Galeri

Dış cephe işlerinde mantolama ya da kaplama denilen yalıtım malzemeler kullanılmaktadır. Bu malzemelerin kullanımı binalar için çok önemli olmaktadır. Isı yalıtım malzemeleri ve mantolama işlerinde bu malzemeler yer almaktadır. Bu yapılan işlem ses yalıtımı için de geçerli olmaktadır. Binalarda kullanılan bu malzemeler ile ısı kaybının kaybolması engellemektedir. Ayrıca dışarıdan gelecek seslerin içeriden duyulmamasını da büyük ölçüde engellemektedir. Özellikle gürültülü ve kalabalık alanlarda yapılan binaların yalıtımlarını bu malzemelerle yaparak rahatsızlık vermemesi önlemektedir. Yalıtım levhaları her bina için kullanılmaktadır. Binaların dışında kullanılan bu malzemeler ısı, ses ve soğuk havanın gelmesini engellemektedir.

Dış Cephe Mantolama Ve Amerikan Siding Kaplama

Dış Cephe Mantolama Ve Amerikan Siding Kaplama

Dış cephe yalıtım sistemlerinde kullanılan bu yöntemler çok yararlı olmaktadır. Bu mantolama işlemlerinde hem ev ekonomisine hem de ülke ekonomisine büyük katkı sağlamaktadır. Bu yapılan işlemlerde hassas ölçekler kullanılarak mantolama işlemi için gerekli detaylar göz önüne alınmaktadır. Isı yalıtım levhaları ses yalıtım konusunda da çok başarılı olmaktadır. Bu işlem eski binalarda kullanılmamıştır. Eski binalarda ısı kaybı çok olduğundan ev sahipleri bu kayıpları önlemek için bu yönteme başvurmaktadır. Eski yapılarda da ısı ve ses yalıtımı için kaplama veya mantolama işlemi yapılmaktadır. Dış duvar kaplamalarında ısı kaybının % 50 ve % 60’lık tasarrufu sağlanmaktadır. Günümüzde dış cephe ısı yalıtımları kullanılmaya devam etmektedir. Cephe kaplamaları kırsal ve kentsel alanlarda çok kullanılmaktadır. Kırsal alanlarda soğukların fazla olması ve binalarda soba kullanılması nedeni ile nem ve küf olaylarına maruz kalmaktadır. Binalarda bu gibi olayları engellemek için cephe ısı yalıtım levhaları kullanılmaktadır. Bu ürünlerin kullanılmasında kaplama işlerini bilen elemanlar çalışmaktadır. Çalışmalarını titizlikle ve kaliteli ısı ve ses yalıtım malzemeler kullanarak yapmaktadır. Özellikle önceden yapılmış binaların kaplamasında tecrübeli elemanların olması gerekmektedir. Çalışma esnasında çıkabilecek pürüzlerin giderilmesi için tecrübeli eleman olmalıdır. Isı ve ses yalıtımlarını yaparken dikkatli çalışılmaktadır. Binalarda kullanılacak ürünlerin kaliteli ve dayanıklı yalıtım malzemelerinden olmalarına dikkat edilmelidir. Ürün çeşitlerinden malzemeler dikkatli seçilmektedir. Yalıtımda kullanılacak malzemenin düzgün ve sağlam bir biçimde yerleştirilmesi gerekmektedir. Yalıtım levhalarının üzerinde donatı filesi ve kaplama astarı bulunmaktadır. Bu kaplama veya mantolama işlerinde cephe bağlantısı yaparken tecrübeli elemanlar çok önemlidir. Bağlantıların tam olarak sabitlenmesi ve kaplamada hata olmaması bakımında tecrübe gerekmektedir. Cephe mantolama ya da kaplamasında bulunan çeşitler arasında Taş yünü mantolama, Fugalı mantolama, Capatect Dalmaçyalı mantolama gibi çeşitleri bulunmaktadır. Amerikan siding kaplamada ise dış görünüme ahşap kaplama özelliği verilmektedir. Bu kaplamanın özelliği de her türlü ısıya, suya ve rutubete dayanıklı olmasıdır. Bu kaplamanın örnekleri de İstanbul’daki yalılarda görülmektedir. Yalıtım malzemeleri uygun olan her bina ve konutlar için kullanılmaktadır. Isı ve ses yalıtım malzemeleri kaliteli ve dayanıklı olarak üretilmektedir.

Mantolama ve Amerikan Siding Kaplamada Online Satış

Yalıtım malzemelerinde ürün fiyatları kaplama çeşitlerine göre değişmektedir. Mantolamada M2 birim fiyatları 32 TL ve 37 TL arasında değişmektedir. Mantolama plakaları 3cm ve 5cm’lik eps köpükler şeklinde olmaktadır. Bu ürünler arasında en çok tercih edilen ürünler arasında Taşyünü mantolama ürünleri bulunmaktadır. Firmalar ürünlerini uygun fiyatlar ile online olan sitelerde yer vermektedir.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları