Dilruba Restaurant: Boğazda Lezzetli Menüler Online Fırsatlar

Dilruba Restaurant Galeri

Üsküdar’ın kuzeyinden başlayıp Kuzguncuk tepesine kadar oldukça geniş bir alana yayılmış olan Fethi Paşa Korusu adını Osmanlı döneminde Tophane Müşiri olarak görev yapan Damat Fethi Ahmet Paşa’dan almış. İstanbul Boğazı’nın eşsiz manzarasına bir balkon misali uzanmış olan koru uzun yıllar boyunca bakımsız kalmış, fakat daha sonra yenilenerek halkın kullanımına açık bir park haline getirilmiş. Zamanında Damat Fethi Ahmet Paşa’nın torunlarına miras olarak kalan işte bu güzel koru şimdi İstanbul’un en gözde restoranlarından biri olan Dilruba Restaurant’a ev sahipliği yapıyor.

Eşsiz Manzaraya Karşı Leziz Yemekler

Ünlü yazar Cemil Meriç’in içindeki evde uzun yıllar yaşamış olduğu Fethi Paşa Korusu’nun defne, sakızağacı, erguvan, kermes meşesi, akdut, porsuk, akça kesme, gümüşi ıhlamur, Trabzon hurması, Japon taflanı, dişbudak, yeşil kartopu, saplı meşe, yalancı akasya ve Japon kadife çamları arasında adeta bir cennet bahçesi gibi duran Dilruba Restaurant misafirlerine en iyi hizmeti sunmak için her gün daha çok çalışıyor. Burada sabahları yürüyüş parkurunda spor yapmak, ağaçların altında nargile içmek ve İstanbul’un eşsiz güzellikteki manzarasına karşı çay içmek mümkün. Mekanda Dilruba Bahçesi, Cafeterya ve Restaurant olmak üzere toplam 3 bölüm mevcut. Dilruba Bahçesi havuzu ve bin kişilik kapasitesi ile misafirlerine açık havada doyulmaz bir keyif sunuyor. Cafeterya ise daha çok atıştırmalık yemek hizmeti veriyor. Bu bölümde tost, gözleme ve dürüm çeşitleri yenilebilir ve nargileyle keyif yapılabilir. Dilruba Restaurant ise beş yüz kişilik kapasitesi ile misafirlerine dünya ve Osmanlı mutfağının en seçkin örneklerini vaat ediyor. Burada geleneksel çorbalar, salatalar, soğuk ve sıcak başlangıçların yanı sıra Osmanlı Mutfağı başlığı altında Osmanlı Sinisi, Çetme Kebabı, Osmanişname Yörük Küladı, Kuzu Sarma Beğendi, Dünya Mutfağı başlığı altında Cafe De Pare, Paper Steak, Soya Soslu Tavuk, Osmanlı Mutfağından başlığı altında Saray Usulü Kuzu İncik, Dilruba Kavurma, Avcı Usulü Kuzu Küladı ve Osmanlı Fırınından başlığı altında pide çeşitlerini bulmak mümkün. Bu leziz ana yemeklerle birlikte Bademli Şekerpare, Cevizli İncir Tatlısı, Keşkülün Fukara, Közde Sütlü Kadayıf ve Balıkesir Kaymaklısı gibi çok özel tatlardan oluşan tatlı menüsü de mekanın iddialı ürünlerinden.

Dilruba Restaurant’ta İndirim Fırsatları

Misafirlerine ana yemeklerinden tatlılarına, salatalarından çorbalarına kadar tüm ürünlerinde seçkin bir tat ve sunum estetiği vaat eden Dilruba Restaurant’ta İstanbul’un eşsiz manzarasına karşı romantik bir akşam yemeği keyfi adeta bir şölene dönüşüyor. Bu şölene avantajlı fiyatlarla katılmak için fırsatlar ise yakala.co’da. Güvenilirliği ile diğer fırsat sitelerinin çok ilerisinde duran yakala.co’nun indirim fırsatlarını takip ederek hesaplı alışverişler yapmak mümkün. Yeme içmenin yanı sıra, yabancı dil okullarından masaj salonlarına, araba bakımından konser biletlerine kadar birçok alanda indirim kuponları sunan yakala.co’nun bu fırsatlarından yararlanmak için yapmak gereken tek şey ücretsiz üye olmak.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları