Diesel

Diesel Galeri

Kısaca Diesel olarak bilinen firma İtalyan menşeli bir giyim şirketi olup 18-35 yaş arası kadın ve erkeklere hitap eden giyim üretmektedir. Marka ayrıca çocuk ve spor giyim de üretmektedir. Şirket Renzo Rosso ve eski patronu Adriano Goldschmied tarafından AG Jeans Şirket adıyla 1978’de kurulmuştur. Firmanın tarihindeki dönüm noktaları, 1985'te Renzo Rosso'nun şirketin tamamını satın alması, 1991'de uluslararsı pazarlama stratejisinin başlaması ve 1996'da Diesel'in ilk amiral gemisi mağazasını New York’un Lexington Caddesinde açması sayılabilir. Diesel adının seçilmesi her ana dilde aynı şekilde telaffuz edilmesi olarak bildirilmektedir. Markanın mevcut üretiminin çoğu küçük ve orta büyüklükteki şirketler tarafından lanse edilmektedir. Blucin kumaşı üretimi büyük ölçüde İtalya’da yapılmaktadır. Merkez İtalya’nın kuzeydoğusunda olan Molvena kentidir. Şirket buradan Avrupa, Asya ve Amerika’da bulunan bir çok ülkeye ürünlerini gönderiyor. 200’den fazla dünya çapında perakende mağazaları, outlet mağazaları ve büyük mağazalarda corner satış noktaları olan Diesel'in yaklaşık 3,500 çalışanı var.

Giyimden Kozmetiğe Geniş Ürün Yelpazesi

Giyimden Kozmetiğe Geniş Ürün Yelpazesi

Diesel, yenilikçi ve dinamik bir marka olarak, ayakkabıdan aksesuara giyimden denim koleksiyonlarına kadar pek çok ürünü tasarlayan bir marka. Dünya çapında bir üne sahip olan Diesel, özellikle jean modelleri ve ayakkabılarıyla modaseverleri etkiliyor. Jean modellerinin herkersin vücut hatlarına uyabilecek kalıplar içermesi ve dayanıklılığla, aldığınız ürünü uzunca yıllar giyebiliyorsunuz. Firma parfümler de, özgün kokuları ve kalıcılıklarıyla kozmetik dünyasında büyük bir yere sahip. Diesel etkili reklam kampanyalarıyla da başarılı ününü sürdüyor.

Diesel Türkiye

Diesel Türkiye

Diesel jeans modellerinin yanı sıra, saat, ayakkabı ve aksesuarları da Türkiye'de her geçen gün daha fazla beğeni topluyor. Bu nedenle firmaTürkiye mağazalarının sayısı da geçtiğimiz yıllarda arttı, özellikle İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirlerde. Marka ayrıca sıradışı elbise ve T-shirt tasarımlarıyla da meşhur, uçuk bir tarzda giyinmek isteyenlerin tercih edebileceği bir marka. Marka'nın Avrupa'nın bir çok kentinden alışveriş yapılan bir online shop'u da mevcut. Türkiye'de bun hizmet henüz mevcut değil, ama güncel koleksiyonları incelemek, mağaza adreslerini öğrenmek isterseniz www.diesel.com adresine uğrayabilirsiniz. Bunun yanı sıra, Diesel ürünlerini, Türkiye'deki birçok online alışveriş sitesinde kampanyalı fiyatlarıyla bulabilirsiniz. Bu kampanyaların tümünden haberdar olmak için tek yapmanız gereken indirimlr.com'u takip etmeye devam etmek.

Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları