Destekli Sütyen: İç Çamaşırı Modellerinde Kampanyalı Online Fiyatlar

Destekli Sütyenlerde Avantaj Galeri

Sütyen, bayanlar tarafından kullanılan, göğüsleri desteklemek, kaldırmak ve örtmek için kullanılan bir iç giyim malzemesidir. Vücut hatlarını belirleyen bu ürün aslında bayanların temel ihtiyaç malzemelerinden biridir. M.Ö. 7. yüzyılda bazı atletlerin bugünkü tarzda bir sütyen giydiği görülmektedir. 16. yüzyıl sonlarında zengin kadınların içlerine giydikleri bu ürün, göğüsleri yukarıya kaldıran korse olmuştur. 1800'lü senelerde mahkemelere kalçası geniş olan ve büyük göğüslü bayanların girmesi yasaklanmıştır. O dönemde her bayana korse giyme zorunluluğu getirilmiştir. 19. yüzyıl sonlarına doğru ise korse şeklindeki bu ürün iki parçaya bölünmüştür. Amerikalı Mary Pheps Jacop adlı kadının giyilen bu korsenin giysilerin altından fark edildiğini anlaması üzerine, göğüslerinin üstüne iki ipek mendil bağlayıp, bez ile birbirine bağlamasıyla günümüzde kullanılan bu ürünün temelleri atılmıştır. Yarattığı modele ilgi olduğunu gören Mary Pheps, Americkan Patent Endüstrisi'nden bu ürünün patentini de almıştır. Hanımlar yıllarca korse denen bu giysi ile vücutlarını ve göğüslerini şekillendirmeye çalışmışlardır. Zaman geçtikçe bayanların daha rahat edeceği modeller üretilmeye başlanmıştır. Bu ürün bir bakıma bayanların göğüslerini daha büyük ya da daha küçük gösterebilmek için tasarlanmıştır. Kadınların hiçbir zaman vazgeçemeyeceği bir üründür. Önceleri sade renklerde beyaz ve siyah olarak üretilen bu çamaşır artık rengarenk üretilmektedir. Bu ürün aynı zamanda göğüs sağlığını da korumaktadır. Ve göğüslerin deformasyonunu önler.

Destekli Sütyen Üreten Markalar

Geçmişte bu ürünün kullanılma nedeni, büyük göğüsleri küçük göstermekti. Günümüzde ise, göğüsleri hem büyük ve hem de küçük göstermesidir. Modanın, trendlerin en şaşalı dönemini yaşadığımız bu günlerde, her bayanın gardırobunda bu üründen onlarcasının olduğu bir gerçektir. Çeşitli çamaşır ürünlerinin kadınlar için vazgeçilmez olması, yabancı ve yerli birçok çamaşır markasını harekete geçirmiş, yeni modeller yaratmalarına neden olmuştur. Destekli sütyen, küçük göğüsleri daha dolgun ve büyük göstermek için üretilmiştir. Destekli olanların dantel modellerinde, şık ve seksi görünüm ön plandadır. Dolgun göğüsleri toparlayıp küçük gösteren bu ürün aynı zamanda sarkan göğüslerini yukarda tutmak için de giyilmektedir. Takım ve tek olarak satılan bu ürün çok şık ve seksidir. Destekli sütyen modelinin kauçuklu olanları da dantel sevmeyenler için tasarlanmış. Yurdumuzda en çok ilgi gören iç çamaşırı markaları, Kom, Yeni İnci, Ayyıldız, Triumph, Orkide, Pierre Cardin, Miorre, Ten, Blackspade, Agent Provocateur gibi markalardır. Fransız iç çamaşırı markası Agent Provocateur'un destekli sütyen modeli, seksi, farklı ve rengarenk renk ve desenlerde sunulmuş tüketiciye. Farklı tasarımları ve kalitesiyle bu firmanın ürünleri kalitesi doğrultusunda biraz pahalıdır. Yurdumuzun ünlü çamaşır firması Kom, bol çeşitli ürün yelpazesiyle bayanların ilgisini çekmektedir. Bu markadaki bu tip modeller oldukça çeşitli penye, koton, dantel ve saten ürünler hemen her zevke ve keseye göre tasarlanmıştır. Bir dünya markası olan Triumph, ülkemizde kaliteye değer verenlerin tercih ettiği bir markadır. İç çamaşırı kadınların bir tutkusudur. Erkeğini baştan çıkarma araçlarından biridir. Destekli modellerle küçük göğüslerinizi daha büyük gösterebilirsiniz. Böyle ürün alırken bu bir model satın almak istiyorsanız, Öncelikle göğüs ve beden ölçünüzü bilip ona göre satın almalısınız.

Online Alışverişte İndirim

Bu model bir sütyeni, mağazalardan alabileceğiniz gibi, beden ölçünüzle, internet üzerinde online satış yapan sitelerden de alabilirsiniz. Onlarca markanın bu tip modellerini evinizden, işyerinizden sipariş vererek sahip olmak mümkün. 1v1y, Morhipo gibi online alışveriş sitelerini takip ettiğinizde destekli sütyen modellerini indirimli fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Koton
  • Ayyıldız
  • Kom
  • İNCİ
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları