Derya Baykal Şal Modelleri: Yapılışı Anlatımlı Birbirinden Şık Örgüler

Derya Baykal şal modelleri yapımı kolay ve oldukça şıktır. Galeri

Derya Baykal ülkemizin yetenekli ve beğenilen tiyatro sanatçılarından biridir. Sanatçı son birkaç yıldır el yetenekleriyle hanımların ilgisini çeken elişlerine imza atmaktadır. Televizyon ekranlarından sunduğu programıyla hergün hanımlara seslenen sanatçı bu yönüyle de beğeni kazanmaktadır. Programda başta örgü ve tığ işi gibi el örgüleri, giyim ürünleri motifleri, yemek tarfileri, el yapımı aksesuarların tarifleri verilmektedir. Bu anlamda birçok modelin yapılışı kısa ve kolay anlaşılır şekilde sunulmaktadır. Derya Baykal şal modelleri de şık ve dikkat çeken tariflerdir.

Derya Baykal Şal Modelleri ve Yapılışları Hakkında Kısa Bilgiler

Sanatçının programı, Kanaltürk adlı ulusal kanalımızda, hafta içi hergün saat 13.00'den itibaren yayınlanmaktadır. Programda hanımlar başta olmak üzere, tüm ev halkı için kullanışlı ürünler ve tarifler verilmektedir. Çok yönlü sanatçı, uzman konuklarla seyircilerini bilgilendirmekte, öte yandan el işlerinde uzman olan hocaların da katkısıyla hanımlara el becerilerini geliştirmelerine katkıda bulunmaktadır. Sanatçının her ürünü beğenilmekle birlikte, hanımlar tarafından en fazla takip edilen ürünler şal modelleridir. Şallarde birçok model ve tarif bulunmaktadır. Ürünler malzeme çeşidine göre, yün veya tığ işinden yapılabilir. Genellikle üçgen kesimli şallar, dikdörtgen veya uzun atkı şeklinde de hazırlanabilmektedir. Birçok farklı motifi modellerde görmek mümküdür. Özellikle çiçek nakışlı ürünler çok beğenilmektedir. Modeller arasında, uçları gül motifli ürünler, panço şeklinde hazırlanan giyimler, taş veya sim gibi çeşitli malzemeler eklenerek farklı şekil verilen ürünler gibi birçok farklı tasarım bulunmaktadır. Şallar başı açık hanımlar için şık bir omuz örtüsü veya atkı, başı kapalı giyinmeyi tercih eden hanımlar için ise, başlarına örtebilecekleri şık bir örtü olarak hazırlanabilir.

Şal Modellerinde Kullanılan Malzeme ve Online Alışveriş Seçenekleri

Derya Baykal şal modellerine ulaşmak için sanatçının programı ve belirli aralıklarla basıma hazırlanan kitaplarından faydalanmak mümkündür. Öte yandan, sanatçının kendi adını taşıyan internet sitesinden bilgi almak da olasıdır. Bu sitede, el işleri, yemek tarfileri, yaşam ve sağlık bilgileri gibi birçok öğretici konu ve pratik bilgiler bulunmaktadır. El işleri bölümünde programda tarifi verilen şal modelleri, kazak, yelek gibi elişi tasarımların ayrıntılı tarifleri mevcuttur. Öte yandan, sanatçının elişi takı modellerini Lidyana adlı online alışveriş sitesinden uygun fiyatlara satın alınabilir. Şal yapılışlarını öğrenmek bu şekilde oldukça pratik olmaktadır. Ürünleri hazırlamak için alacağımız malzemeleri ise piyasadan veya online mağazalardan alabiliriz. İnternet üzerinden satış yapan sanal alışveriş sitelerinde piyasa fiyatlarını çok altında rakamlara satışa sunulan örgü ve tığ yumakları, örgü şişleri ve tığları ile diğer birçok aksesuarı bulmak mümkündür. Online mağazalardan adrese teslimli olarak alabileceğimiz ürünleri, uygun ödeme seçenekleriyle kolayca ve bütçemizi sarsmadan karşılamak mümkündür. Bu tür malzemeleri, Evim.net, Yeni Çarşım gibi sitelerden alabiliriz. Kış günlerinde şıklığımızı pekiştirmek ve soğuk havadan korunmak, yaz gecelerinde ise serin havada şıklığımızı bozmadan renklenmek için şal modellerini kullanabiliriz. Hem ekonomik, hem şık şalları hazırlayarak el becerimizle harika tasarımlar yaratabiliriz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Lidyana
  • Evim.net
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları