Derya Baykal Bebek Örgü Modelleri: Anlatımlı Yelek Hırka Modelleri

Derya Baykal Bebek Örgü Modelleri Galeri

Anne adayları ve anneler için bebeklerine örgü kıyafetler hazırlamak en büyük zevklerde biridir. Onların minik bedenlerini soğuktan koruyarak sıcacık tutan kazaklar, hırkalar, yelekler ve patikler annelerin hem güzel zaman geçirmelerini hem de marifetlerini sergilemelerini sağlıyor. Modeller konusunda ise birçok çeşit örgü tekniklerinden söz etmek mümkün. Hatta değişik modellerde örgüler elde edebilmek için ciddi bir bütçe hazırlığı yapmanıza hiç gerek yok. Evinizde bulunan ipler ve bir çift şiş size muhteşem modeller elde etme olanağı sunuyor. Derya Baykal bebek örgü modelleri de farklı modelleri yakalamanız için büyük bir fırsat.

Derya Baykal Bebek Örgü Modelleri ve Çeşitleri

Hırka yapımında bebekleriniz ve çocuklarınız için saç örgülü modelleri tercih etmenizde fayda var. Çünkü saç örgüsü hırka ve yeleklere daha kalın bir form kazandırabildiği için soğuktan daha etkin bir şekilde korunmalarını da sağlayacaktır. Bunun için 4 çile ip ile 6 numaralı bir şişe sahip olmanız gerekiyor. Renk seçimini ise size bırakıyoruz. Derya Baykal bebek örgü modelleri arasında en çok beğenilenlerden biri olan bu hırka için dilediğiniz rengi seçebilirsiniz ancak modelin belirgin olmasını istiyorsanız açık tonlarda hatta beyaz rengi seçmenizi tavsiye ederiz. Çocuklarınız için öreceksiniz hırkanın arka bölümü için 54 ilmek ile işe başlamanız gerekiyor. 3 düz, 2 ters örgü tekniği ile yaklaşık olarak 6-7 santimetrelik bir lastik örün. Lastik istediğiniz kalınlığa ulaştıktan sonra 15 ters, burgu formunu kazandırmak için 4 düz ve 3 ters, burgunun yanında yer alacak saç örgüsü için 10 düz, 3 ters ve bir burgu daha oluşturmak için 4 düz ve 15 ters şeklinde örgünüze devam edin. En ideal modeli yaratmak için burguları 2 sırada 1 defa, saç örgüsü için de 10 sırada bir defa döndürmenizi tavsiye ederiz. Çocuğunuzun ölçülerini yakalayan uzunluğu elde ettikten sonra kolu 2+1+1 tekniği ile keserek hırkanızın arka bölümünü bitirebilirsiniz.

En Son Moda Yelek Hırka Modelleri

Ön tarafı için de 37 ilmek ile örgünüze başlayabilirsiniz. Yaka boyunca 1 defa ters ve bir defa da düz şekilde yaklaşık 5 ilmek lastik örebilirsiniz. Hemen ardından 4 ters ve burguyu yakalamak için 4 düz, 3 ters örün. Saç örgüsünü de unutmayın. Bunun için 10 düz 3 ters örmeniz yeterli olacaktır. Ve bir burgu daha yapmanız gerektiğinden 4 düz ve 4 ters örmeye devam edin. Bu modelde en çok dikkat etmeniz gereken 5. sıradır. Burada 8 ilmek arttırmanız gerekiyor. 4 sıra da haraşo örün ve bu işlemi her 14 sırada 1 kez tekrarlayın. Bebek örgü modelleri için ön bölümü örerken düğme iliklerini de unutmayın. Kol kesimini yine arka bölümü baz alarak yapmanız gerekiyor. Yakaya geçtiğinizde işiniz çok daha kolay olacak. Yaka için ördüğünüz 5 ilmek 1 ters ve 1 düz lastik örün. Ardından 63 ilmek çıkardıktan sonra 3 ters ve 3 düz çocuğunuzun yakasını kapatacak uzunlukta bir lastik örmeniz kafi olacaktır. Bu gibi ürünleri morhipo.com gibi online alışveriş sitelerinden satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Morhipo
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları