Dell Türkiye: En Son Dell Bilgisayar Modelleri ve Online Fiyatlar

Dell Logo Galeri

Ülkemizde bilgisayar kullanımı çok yüksek boyutlara yaklaşmıştır. Artık bilgisayarlar devlet dairelerinde, bankalarda, okullarda ve daha birçok yerde görülebilir hale gelmiştir. Ancak yaygın olan masasütü tipi modeller zamanla kullanılabilirlik açısından geri kalmıştır. Çünkü, birçok teknolojik alete baktığınızda, ilk zamanlarda boyutlarının büyük ve kullanışsız, teknolojik imkanların ilerlemesi ile boyutların küçüldüğü ve donanımsal güçlerinin arttığını gözlemleyebilirsiniz. Böylece dizüstü bilgisayarlar ortaya çıkmıştır. Boyut olarak küçük olmaları ve performans bakımından eski tipteki bilgisayarları aratmamaları nedeniyle teknolojisi meraklısı kesimler tarafından benimsenmiştir. Bu ilginin sonucunda hem iş amaçlı hem günlük kullanım, hem de oyun amaçlı kullanım için modellerin piyasaya sürüldüğü görülmüştür. Dell Türkiye modelleri bu üç alanda da yer almaktadır ve fiyat olarak caziptir.

Dell Marka Bilgisayarların Genel Özellikleri

Dell Türkiye modelleri ister dizüstü, ister masaüstü olsun en üst düzeydedir. Masaüstü modellerde kullanılan bileşenler, dünyanın önde gelen markalarının son modelleri arasından özenle seçilmiştir. Donanım konusunda bilginiz yoksa bütçenize uygun bir masaüstü model seçebilirsiniz. Masaüstü serilerinden XPS serisi modelleri harika bir kombinasyon sunmaktadır. Tüm modellerde sunulan Led ekran seçeneği, yüksek kaliteli görüntü alırken az elektrik harcattıracak ve HD serisi ekran kartı size enfes bir oyun deneyimi yaşatacak. Ayrıca modellerde bulunan HDMI bağlantı noktası sayesinde, evinizdeki LCD veya LED televizyonunuz ile bilgisayarınız arasında bağlantı kurabileceksiniz. Ayrıca 19 in 1 kart okuyucu bileşeni sayesinde USB kablolarına bağlı kalmayacaksınız. Ürün ile birlikte gelen 64 bit işletim sistemi ekran kartınızı ve ses kartınızı tam anlamıyla kullanabilmek için elverişli bir ortam hazırlayacaktır. Tercihinizi Dell Türkiye modelleri arasından kolay kullanılabilirliği ile ön plana çıkan dizüstülerden yana kullanacaksanız, fiyat ve performans açısından en fazla verim alabileceğiniz modeller, Inspiron serisinde yer almaktadır. Intel’in en yeni işlemcisi olan i7 ile güçlendirilmiş olan bu modeller, AMD’nin HD kalitesindeki ekran kartlarına da sahiptir. 2.1 Ghz işlemci gücüne sahip olmaları onları piyasadaki diğer modellerden farklı bir yere koymaktadır. Ayrıca tüm modellerde bulunan 8 GB’lık ram, oyun keyfinizi bir üst seviyeye taşıyacak. 1 TB boyutundaki sabit disk kapasitesi, on binlerce müzik ve binlerce film dosyasını ek bir aygıta ihtiyaç duymaksızın bilgisayarınızda depolamanızı sağlayacak. Ayrıca serinin modellerinde ön plana çıkan yüksek ekran çözünürlüğü, HD deneyimini size en iyi şekilde yaşatacak cinsten. Bunun yanı sıra uzun batarya süresi tüm modellerde artı bir özellik olarak yer almaktadır. Ancak bu ürünlerin batarya süreleri yine de size yeterli gelmiyorsa, fazladan bir yedek batarya alarak yaklaşık 12 saate kadar kesintisiz bir dizüstü bilgisayar deneyimi de yaşayabilirsiniz.

Dell Türkiye Modellerinde Online Fırsatlar

Ülkemizde son yıllarda rağbet gören online mağazalar birçok ürüne uyguladıkları yarı yarıya indirim fırsatları sayesinde alışveriş yapacakların ilk durağı olmuştur. Bu durum teknoloji alışverişlerinde de geçerlidir. Dell Türkiye modellerini birbirinden cazip fırsatlardan yararlanarak Darty, Kliksa ve Gold Bilgisayar’dan satın alabilirsiniz.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları