Dell Inspiron N5110: Dell Dizüstü Bilgisayarlarda Kampanyalı Fiyatlar

Dell Inspiron N5110 Galeri

Günümüzde hemen her evde birden fazla bilgisayar bulunmaktadır. Genel dağılım ise bir adet masaüstü bilgisayar bir adet de dizüstü bilgisayar şeklindedir. Çünkü insanlar bilgisayarları başında eğlenceli vakit geçirirken, tek bir yere deyim yerindeyse, tıkılıp kalmak istemezler. Özellikle de oyuncular. Eğer siz de tek bir yere bağlı kalmadan, özgürce bilgisayar keyfinizi yaşamak istiyorsanız, Dell firmasının ürettiği birbirinden kaliteli modellerden bir tanesini satın alabilirsiniz. Bu markanın modelleri genel olarak ekonomik ve yüksek performanslı olmaları ile bilinmektedir. Eğer alacağınız model konusunda kararsız kaldıysanız, en çok rağbet gören modeller arasında yer alan Dell Inspiron N5110 modelini tercih etmeniz önerilir.

Dell Inspiron N5110’larda En Uygun Fiyatlar Online Mağazalarda

Birbirinden kaliteli dizüstü bilgisayarlar bir tık uzağınızda, Gold Bilgisayar, Kliksa ve Darty gibi online mağazalarda, indirimli fiyatlarla yer alıyor! Üstelik bu ürünleri, taksit erteleme fırsatlarından yararlanarak kolayca satın alabilirsiniz. Artık mağazalarda bulunabilen kampanyaların çok daha avantajlısı, online mağazalarda bulunabilmektedir. Eğer siz alışveriş yapmayı seviyor, ancak bu ürünleri satın alabilmek için yeterli bütçeyi ayıramıyorsanız online mağazaları tercih ederek alışveriş yapabilirsiniz. Aramak istediğiniz ürünün adını, sitelerin üst kısımlarındaki arama kutucuklarına yazdığınız taktirde saniyeler içerisinde aradığınız sonuca ulaşabilirsiniz. Bu sayede hiçbir şekilde efor sarf etmeden, oturduğunuz yerden, ister dizüstü bilgisayarınız ister cep telefonunuzdan alışverişinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dell Inspiron N5110’un Teknik Özellikleri

Bu üründe Intel’in yeni nesil işlemci serisinin üyesi olan Intel Core i5 2430M işlemci kullanılmıştır. Bu işlemcinin cache’i 3 MB ve çalışma frekansı 2.4 Ghz’tir. Dizüstü bilgisayarınızdaki işlemcinin yüksek performanslı olması kopyalama işlemlerinde, yüksek çözünürlükteki filmleri oynatırken ve daha birçok işlemi gerçekleştirirken bilgisayarınızın zorlanmamasını sağlar. Ürünün ekran kartı markası ise oyuncuların yakından tanıdığı Nvidia’dır. Üretici firma N5110 modelinde ekran kartı modeli olarak GeForce GT 525M modeline yer vermiştir. Bu bilgisayarın önemli özelliklerinden bir tanesi de 8 GB boyutundaki belleğinin olmasıdır. Böylece yüksek performans gerektirebilecek oyunları oynarken, fotoğraf ve video düzenleme yazılımları ile çalışırken hiçbir sorun yaşamayacaksınız. 500 GB’lık disk kapasitesi de size arşivlerinizi depolarken yardımcı olacaktır. Böylece, piyasadaki düşük disk kapasiteli modellerde olduğu gibi, fazladan bir taşınabilir disk almanıza gerek kalmayacaktır. Üründe kart okuyucu, kamera ve USB 3.0 desteği de bulunmaktadır.

Dell Firmasının Tarihçesi

Firma ismini kurucusu Michael Dell’den almıştır. Kendisi bu firmayı 1984 yılında bin dolarlık sermaye ile kurmuştur. Büyük hedeflerle yola çıkan şirket, kişisel bilgisayarlara odaklanmış ve bunların satışında da başarılı olmuştur. 1985 yılında firma ilk bilgisayarını üretmiştir. Firmanın kurulduğu ilk yıllarda bu kadar başarılı olmasının nedeni, tüketicilere piyasa fiyatlarının altında kişisel bilgisayarlar sunmasıydı. Bu prensibini hala devam ettiren firma, şu anda dünya çapında ekonomik dizüstü bilgisayarları ile bilinmektedir. 2000’li yıllara gelindiğinde binlerce kişiye istihdam sağlayan şirket, ABD hükümetinin de desteğini alarak yeni fabrikalar açmıştır. Şu anda mevcut bilgisayar üreticileri arasında ayrı bir konuma sahip olan Dell, kuruluşundan beri, edindiği prensibinden ödün vermemeyi başarmıştır.

Beğeneceğiniz mağazalar
  • Darty
  • Gold Bilgisayar
  • Efor
Buna benzer makaleler
Yorumlar
blog comments powered by Disqus
Diğerlerinin şu anda okudukları